Piątek, 03 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Ryszarda, Pankracego, Ingi
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2018
2019-05-09, 18:58 Adam Droździk

Lipiec

Audycja z 31 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.07.2018
W audycji przypomnimy reportaż Żanety Walentyn pt. "Zbyszko z Giżewa". To tragiczna historia polskiego komandora, porucznika Zbigniewa Przybyszewskiego, który został fałszywie oskarżony o szpiegostwo. Zapłacił za to najwyższą cenę. Do wysłuchania reportażu w audycji "Bliżej życia" zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 30 sierpnia 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.07.2018
Trwa rządowa akcja "Z kulturą na drodze". Urzędnicy i znani aktorzy zachęcają do kulturalnego zachowania za kierownicą. Właściwa postawa na drodze to mniej wypadków - przekonują pomysłodawcy kampanii. Czy jesteśmy kulturalni na drodze? Co najbardziej nam doskwiera na polskich drogach? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.07.2018
Maria Higersberger, znana w Choceniu jako Marysieńka, przyczyniła się do rozwoju miejscowości. Na jej prośbę ojciec przeznaczył m.in. ziemię na szkołę. Kobieta zmarła w młodym wieku. O przyczynach jej śmierci krążą różne opowieści. Która jest prawdziwa? W audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia" przypominamy reportaż Adriany Andrzejewskiej pt. "Marysieńka z Chocenia".

Audycja z 26 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.07.2018
Synoptycy ostrzegają przed skutkami upału. W najbliższych dniach niemal wszędzie termometry wskażą około 30 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura może być bardzo niebezpieczna. Na początku lipca, w czasie trwających przez tydzień upałów, w kanadyjskiej prowincji Quebec zmarło ponad 50 osób. Co zrobić, by zminimalizować skutki upałów? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.07.2018
Za dużo, za mało, a może w sam raz? Czy w Polsce jest za dużo punktów sprzedaży alkoholu? Możliwość ograniczenia punktów sprzedaży, m.in. nocnej, daje znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Bydgoscy radni zmniejszyli ostatnio limit pozwoleń na sprzedaż alkoholu. Otwarta pozostaje kwestia ograniczenia sprzedaży nocnej. Czy takie ograniczenia są potrzebne? Czy Polacy piją za dużo alkoholu? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.07.2018
Tramwaje jeżdżą zbyt rzadko i jest ich za mało-twierdzą pasażerowie, którzy skarżą się na zmiany w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Tramwaje niektórych linii jeżdżą inaczej w związku remontem torowiska na Kapuściskach. Jak zmianę organizacji ruchu oceniają drogowcy? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.07.2018
Pozostawić, poprawić czy zamalować? Władze Bydgoszczy zastanawiają się ,co zrobić z muralem, który powstał na ścianie kamienicy przy ul. Nakielskiej. Malowidło powstało z inicjatywy marszałka województwa i miało być prezentem dla Bydgoszczy z okazji święta regionu. Przedstawia papieża Jana Pawła II w symboliczny sposób błogosławiącego Bydgoszcz. Wygląd muralu wielu osobom się nie podoba. O przyszłość malowidła zapytamy także naszych Słuchaczy w audycji "Bliżej życia". Zaprasza Michał Słobodzian.

Audycja z 20 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.07.2018
Zalane podwórka, piwnice i garaże - to krajobraz po ostatnich intensywnych opadach deszczu przy ul. Farnej w Świeciu nad Wisłą. Mieszkańcy twierdzą, że podtopienia są efektem niewłaściwego zaprojektowania drogi. Miejscy urzędnicy przyznają, że wybudowane rozwiązania sprawdzają się w przypadku średniego deszczu, co jednak w sytuacji nadchodzącej ulewy? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.07.2018
W audycji wyruszymy w podróż śladami wielkich Polaków, którzy urodzili się w naszym regionie lub też często w nim gościli. Wakacje to dobry czas, by poznać miejsca związane z muzykami, literatami czy aktorami, którzy podbili nie tylko polskie serca. Z Kujaw i Pomorza pochodzą Pola Negri, Stanisław Przybyszewski czy Jan Kasprowicz. Tutaj gościli Fryderyk Chopin, Maria Dąbrowska czy Karol Szymanowski. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 lipca 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.07.2018
W audycji wyruszymy w niezwykłą podróż. Droga świętego Jakuba do Santiago de Compostela przyciąga tysiące ludzi z całego świata. Co sprawia, że pielgrzymi chcą ponosić trudy wędrówki? W audycji "Bliżej życia" Michała Słobodziana przypominamy reportaż Adriany Andrzejewskiej pt. "Camino czyli droga".
123