Sobota, 05 grudnia 2020 r.   Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2017
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-01-06, 13:58 Adam Droździk

Grudzień

Audycja z 29 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.12.2017
Wrocław, Poznań, Białystok, Sosnowiec - coraz więcej polskich miast rezygnuje z pokazów fajerwerków w sylwestrową noc. Głośne petardy i race zastępują lasery. Wszystko dla dobra zwierząt, które ciężko znoszą wybuchy sztucznych ogni. Sprawdzimy jak przebiegać będą miejskie zabawy na Kujawach i Pomorzu. Powiemy także o tym jak w sylwestrową noc zadbać o siebie i zwierzęta. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 grudnia 2017 - "Polka z Brazylii"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.12.2017
"Polka z Brazylii", to reportaż Adriany Andrzejewskiej pokazujący historię Polki mieszkającej od wielu lat w Brazylii. Pani Danuta - bohaterka opowieści - od wielu lat walczy o zachowanie tożsamości narodowej. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.12.2017
w 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przypominamy wspomnienia jego uczestników. Zastanawiamy się także dlaczego Powstanie Wielkopolskie, mimo iż zmieniło granice Rzeczpospolitej, wciąż traktowane jest jako wydarzenie o randze regionalnej. Zwycięskie i zapomniane. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 grudnia 2017

Żywy Żłóbek w w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w bydgoskim Fordonie. Fot. nadesłane
Żywy Żłóbek w w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w bydgoskim Fordonie. Fot. nadesłane
Żywe zwierzęta, Maryja, Józef, Jezus, aniołowie i pasterze. Od lat w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w bydgoskim Fordonie w czasie świątecznych mszy pojawiają się żywe postaci szopki bożonarodzeniowej. Co sprawia, że tak wielu ludzi decyduje się poświęcić swój czas by wcielić się w historyczne postaci? Czy gościna w symbolicznej betlejemskiej stajence może być duchowym przeżyciem? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.12.2017

Audycja z 25 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.12.2017
Wracamy do niewielkiej wsi o nazwie Sipiory położonej w okolicach Kcyni. To tam pani Anna Knasińska wraz z mieszkańcami Sipior rozpoczęli akcję zbierania darów dla dzieci chorych onkologicznie. Jak się okazało "Dar Serca", bo tak nazywa się akcja, przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów i wyszedł poza granicę gminy. Dziś akcja zbierania darów dla małych pacjentów organizowana jest także poza regionem Kujaw i Pomorza. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.12.2017
Święta Bożego Narodzenia najchętniej spędzamy z rodziną, ale niekoniecznie w domu. Coraz więcej osób traktuje okres świąt jako czas wypoczynku. W jaki sposób spędzamy święta? Dokąd najchętniej wyjeżdżamy. O tym - już w świątecznym nastroju - w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.12.2017
Powracamy do tematu kary grożącej wójtowi Chocenia. Samorządowiec może zapłacić 30 tysięcy złotych za to, że w roku 2015 mieszkańcy zużyli za dużo wody. Rok był suchy i z miejscowych ujęć pobrano o 50 tysięcy metrów sześciennych wody więcej niż przewidywało zezwolenie wodnoprawne. Czy można jednak winić za to wójta? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.12.2017
W trakcie przedświątecznego szaleństwa zakupów pytamy o podwójne standardy niektórych sieci handlowych. Dlaczego w Polsce te same artykuły w Lidlu, Rosmannie czy Tesco są droższe i niejednokrotnie gorszej jakości, niż w zachodniej Europie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.12.2017
Świąteczny karp - tradycja, hańba czy haniebna tradycja? Klub "Gaja" nawołuje do kupowania płatów z karpia, zamiast żywej ryby. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 grudnia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.12.2017
Uczestnik rzekomego "Spisku komandorów" uroczyście pochowany na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni - życie i śmierć komandora Zbigniewa Przybyszewskiego. Dlaczego tak niewiele o nim wiedzą mieszkańcy Kujaw i Pomorza? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
123