Sobota, 26 września 2020 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2017
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-03-02, 01:19 Adam Droździk

Styczeń

Audycja z 31 stycznia 2017 - "Ludzie lepszej i gorszej kategorii?"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.01.2017
Wracamy do tematu mieszkańców Winnicy II w Toruniu. Od lat starają się o wykup gruntów, na których stoją ich domy. Boją się, że przegrają z deweloperami, dla których to atrakcyjny teren dla inwestycji. Ostatnio po stronie mieszkańców Winnicy II stanął Piotr Ikonowicz z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, który stara się pomóc w podobnych sytuacjach w całej Polsce. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 30 stycznia 2017 - "Remontowa kumulacja"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.01.2017
"Żeby było lepiej, to musi być gorzej" – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia pytają jednak, czy naprawdę wszystkie remonty dróg na ich osiedlu muszą być skumulowane w jednym momencie? Nie wierzą w zapewnienia urzędników, że utrudnienia nie sparaliżują ruchu. Mówią, że skala inwestycji jest tak duża, że nie da się wykonać ich bez dużych utrudnień. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.01.2017
Pałac w Nawrze od dawna winien przejść na własność Urzędu Marszałkowskiego, marszałek bowiem zadeklarował, iż powstanie tam Muzeum Ziemiaństwa Polskiego. Niestety, mimo zapewnień zarówno obecnych właścicieli jak i Urzędu Marszałkowskiego, pałac nadal popada w ruinę. Dlaczego? O tym w audycji Żanet Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.01.2017
Na nowym osiedlu JAR w Toruniu ma powstać kościół. 26 stycznia podczas sesji Rady Miasta, toruńscy radni mają zadecydować o przekazaniu kościołowi gruntu pod budowę w dzierżawę, za 1 procent jego wartości. Przeciwnicy tego pomysłu zbierają w internecie podpisy uważając, że taka bonifikata nie powinna być udzielana. Zwolennicy argumentują, że przecież kościół będzie służył lokalnej społeczności. Jaką decyzję podejmą toruńscy radni? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 stycznia 2017 - "Dux polonare"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.01.2017
Niedawno obchodziliśmy 154. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji Żaneta Walentyn zaprezentuje w audycji "Bliżej życia" fragmenty reportażu pt. "Dux polonare".

Audycja z 24 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.01.2017
W województwie opolskim odnaleziono magazyn toksycznych substancji, o którym nikt wcześniej nie wiedział. W naszym regionie jest kilka takich magazynów, jednak nic w tej sprawie się nie dzieje, bo usunięcie takich substancji jest niezwykle kosztowne. Czy będziemy się martwić dopiero wtedy, kiedy dojdzie do nieszczęścia? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.01.2017
W Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach niedaleko Świecia nad Wisłą, kosztem 50 tysięcy złotych budowana będzie nowoczesna palarnia. Korzystać z niej mają palący papierosy pensjonariusze placówki - w większości osoby nerwowo i psychicznie chore. Czy taki wydatek jest konieczny? Czy pieniędzy nie można wydać na pilniejsze potrzeby? O tym w materiale Marcina Dolińskiego, w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 20 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.01.2017
20 stycznia 1920 r. Bydgoszcz wróciła do macierzy, następnego dnia wolność odzyskał Toruń. Czy mieszkańcy obu miast mogą kupić flagi z herbem swoich miejscowości, by móc uczcić powrót do macierzy? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 stycznia 2017

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.01.2017
Rząd przyjął nową ustawę o alimentach. Czy pozwoli ona zwiększyć ściągalność długów rodziców wobec własnych dzieci. Dodajmy, że zasiłki alimentacyjne wypłacane przez samorządy są przeznaczane tylko dla tych rodzin, które nie przekraczają kryterium dochodowego. Co z pozostałymi rodzinami? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 stycznia 2017

Czy rondo w Inowrocławiu zyska imię Stanisława Barei? Fot. Henryk Żyłkowski
Czy rondo w Inowrocławiu zyska imię Stanisława Barei? Fot. Henryk Żyłkowski
Czy w naszym regionie powstanie ulica im. Stanisława Barei? A może powinna powstać? Przypomnijmy, że Stanisław Bareja to znany polski reżyser, który obnażał i wykpiwał w swoich filmach głupotę i absurdy rzeczywistości lat 80'. Jeden z mieszkańców Inowrocławia, jak donosi Gazeta Pomorska, proponuje tak nazwać źle rozwiązane rondo w Inowrocławiu. Czy mamy w regionie przykłady absurdów komunikacyjnych, budowlanych etc., które mogłyby zyskać imię znanego ze swej uszczypliwości reżysera? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.01.2017
123