Niedziela, 19 maja 2019 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 17 maja 2019

Z roku na rok obniża się lustro wody w Jeziorze Ostrowskim. Fot. Henryk Żyłkowski
Z roku na rok obniża się lustro wody w Jeziorze Ostrowskim. Fot. Henryk Żyłkowski
Czy gmina Jeziora Wielkie zmieni nazwę na Jeziora Małe? A może słowo "jeziora" w ogóle zniknie z nazwy? - takie pytania rodzą się w głowach mieszkańców i turystów, którzy patrzą na wysychające połączenia między akwenami i obniżające się z roku na rok lustro wody np. w Jeziorze Ostrowskim. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 16 maja 2019

Biuro paszportowe Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przeżywa oblężenie. Tymczasem, według części interesantów system jest niewydolny. Niektóre osoby kilka razy próbowały złożyć wniosek, jednak bez powodzenia. Powód? Numerki potrzebne do zajęcia miejsca w kolejce kończyły się bardzo szybko. By załatwić formalności, trzeba w urzędzie pojawić się wcześnie rano. Interesanci wskazują na zbyt małą liczbę urzędników i brak możliwości załatwienia formalności przez internet. Czy problem można rozwiązać? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.05.2019

Audycja z 15 maja 2019

Kto zadba o ruiny zamku krzyżackiego w Pokrzywnie? Fot. Henryk Żyłkowski
Kto zadba o ruiny zamku krzyżackiego w Pokrzywnie? Fot. Henryk Żyłkowski
Dlaczego nikt nie dba i nie zabezpieczył ruin XIII-wiecznego zamku krzyżackiego w Pokrzywnie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 15.05.2019

Audycja z 14 maja 2019 - "Wyrwane z pamięci"

Urzędnicy mają problem utrzymaniem Parku Pamięci w Toruniu. Fot. Adriana Andrzejewska
Urzędnicy mają problem utrzymaniem Parku Pamięci w Toruniu. Fot. Adriana Andrzejewska
Park Pamięci w Toruniu miał nie tylko upamiętniać zbrodnię pomorską, ale być również zielonym miejscem w centrum miasta. Urzędnicy mają jednak problem z jego utrzymaniem, bo nowo posadzone rośliny od razu znikają. Jak się okazuje - taka sytuacja to w Toruniu norma. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 14.05.2019

Audycja z 13 maja 2019 - "Teren wypoczynkowy"

W audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia", wracamy do tematu poruszanego już w 2018 roku, sprawy sprzedaży starego cmentarza i okolicznych terenów w Dziewierzewie.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.05.2019

Audycja z 10 maja 2019

Wracamy do sprawy pana Mateusza, który kilka tygodni temu uprowadził swoją córeczkę z placówki opiekuńczej w Hamburgu. Dziewczynka znalazła się na terenie Polski, a jej ojciec walczył o przekazanie sprawy polskiej jurysdykcji. Czy to się udało? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.05.2019

Audycja z 9 maja 2019

Czarne chmury nad przebudową drogi wojewódzkiej między Stolnem a Wąbrzeźnem. Zarząd Dróg Wojewódzkich wyrzucił z placu budowy wykonawcę robót. Co to oznacza dla inwestycji? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 09.05.2019

Audycja z 8 maja 2019 - "Duża i mała głowa, czyli - jak się ma sztuka do rzeczywistości"

Jak się ma sztuka do rzeczywistości? Fot. Henryk Żyłkowski
Jak się ma sztuka do rzeczywistości? Fot. Henryk Żyłkowski
Tajemnicze głowy, małe i duże, patrzą kamiennym wzrokiem na mieszkańców świeckiej Starówki. Co symbolizują, dlaczego na jednej kamienicy jest ich pięć, a na innej wcale? Spoglądają na świecczan znad piwnicznych okienek, ukryte za śmietnikami lub z frontonu kamienicy. Mieszkańcy pojęcia nie mają, skąd owe główki się wzięły. Wiedzą jednak, za czyją sprawą je zamontowano. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 08.05.2019

Audycja z 7 maja 2019 - "Walka o czyste powietrze"

Walka o czyste powietrze. Fot. Archiwum PR PiK
Walka o czyste powietrze. Fot. Archiwum PR PiK
Ponad trze tysiące bydgoszczan podpisało się pod petycją o wprowadzenie uchwały antysmogowej. 6 maja br. przedstawicielki inicjatywy pod hasłem "Czyste Powietrze Powiedz TAK" złożyły podpisy w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Zakończyły się też konsultacje uchwały antysmogowej, która ma zostać przedstawiona radnym jeszcze w tym miesiącu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 07.05.2019

Audycja z 6 maja 2019 - "Na bruk"

Słuchaczka Polskiego Radia PiK otrzymała miesięczne wypowiedzenie z zajmowanego przez nią od kilkudziesięciu lat mieszkania. Czy właściciel miał do tego prawo? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 06.05.2019
123