Czwartek, 21 lutego 2019 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 20 lutego 2019

Po serii pożarów składowisk odpadów wprowadzono nowe regulacje, mające uniemożliwić nielegalne składowanie. Czy nowe prawo zadziałało? Nie wszystko da się skodyfikować. Wiele bowiem zależy od ludzi i ich dobrej woli. O tym w reportażu Michała Zaręby w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.02.2019

Audycja z 19 lutego 2019

Zadzwoń po obsługę i czekaj... godzinę? Fot. Adriana Andrzejewska
Zadzwoń po obsługę i czekaj... godzinę? Fot. Adriana Andrzejewska
Nawet godzinę muszą czekać na pomoc niepełnosprawni na dworcu Toruń Miasto, żeby dostać się z albo na peron. Między budynkiem dworca a peronem jest przejście podziemne i schody, które uniemożliwiają osobom na wózku swobodny przejazd. Przy schodach znajduje się platforma do przewozu wózków, nie ma jednak pracownika, który na stałe dyżurowałby przy urządzeniu. Czy jest szansa na zmianę sytuacji? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.02.2019

Audycja z 18 lutego 2019

Kilka dni temu media obiegła wieść o eksperymentalnym połączeniu Domu Dziecka z Domem Seniora w Kanadzie. Informacja wywołała burzę pozytywnych komentarzy wśród odbiorców. W audycji pokazujemy podopiecznych i rzeczywistość obu domów. Po kilku dniach okazało się, że informacja o kanadyjskim eksperymencie jest fejkiem. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.02.2019

Audycja z 15 lutego 2019 - "Atrakcja czy atrapa?"

Byłby atrapą, która nie pasowałaby do obecnej zabudowy miasta. Mógłby stać się atrakcją turystyczną, nawiązującą do średniowiecznej tożsamości miasta. Pomysł odbudowy zamku w Bydgoszczy budzi skrajne emocje. Nie wiadomo jak wyglądał. Wiadomo natomiast, że miał spore znaczenie. Czy należy go odbudować? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 15.02.2019

Audycja z 14 lutego 2019

Pani Wioletta ma 42 lata. Przykuta do łóżka, sparaliżowana lewostronnie, ma chore nerki. 8 lat temu miała poważny wylew. Jak mówi - "poczuła, jak coś pęka jej w głowie". W dwupokojowym mieszkaniu zajmuje jedno pomieszczenie, drugi pokój zajmują - jej mąż, 18 letni syn, 23 letnia córka i 3 letnia wnuczka. Wszystkie domowe obowiązki przejęli na siebie mąż i dzieci. W audycji Żanety Walentyn z cyklu "Bliżej życia", reportaż Bogumiły Wresiło opowiadający o codzienności Pani Wioletty, jej życiu po wylewie i marzeniach.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 14.02.2019

Audycja z 13 lutego 2019

Wracamy do projektu budowli dużej chlewni w gminie Jeżewo. Przeciwko inwestycji protestuje grupa mieszkańców. Właściciele firmy, która chce rozbudować swój zakład zapewniają, że chlewnia będzie nowoczesna i zrobią wszystko, by była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.02.2019

Audycja z 12 lutego 2019

Klienci pewnej firmy deweloperskiej skarżą się na niedotrzymywanie umów zarówno w kwestii oddania mieszkania do użytku, jak i licznych usterek. O tym w materiale Michała Zaręby w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 12.02.2019

Audycja z 11 lutego 2019

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do Ministerstwa Infrastruktury o wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na przejściach. Fot. Adriana Andrzejewska
Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do Ministerstwa Infrastruktury o wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na przejściach. Fot. Adriana Andrzejewska
Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do Ministerstwa Infrastruktury o wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na przejściach. Chodzi o rozwiązania, które funkcjonują u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie kierowca musi przepuścić pieszego zbliżającego się do przejścia. Dziś w Polsce pieszy ma pierwszeństwo dopiero, gdy już znajduje się na przejściu. Czy należy to zmienić? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.02.2019

Audycja z 8 lutego 2019

Na miejscu kaźni mieszkańców Świecia narodowości polskiej i żydowskiej stoi pomnik. Fot. Henryk Żyłkowski
Na miejscu kaźni mieszkańców Świecia narodowości polskiej i żydowskiej stoi pomnik. Fot. Henryk Żyłkowski
Na miejscu kaźni mieszkańców Świecia narodowości polskiej i żydowskiej stoi pomnik. Od wielu lat grupa mieszkańców walczy o uzupełnienie treści napisu na postumencie. Kiedy wydawało się, że wszystko zostało z gminą żydowską ustalone, do zawarcia porozumienia jednak nie doszło. Dlaczego? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 08.02.2019

Audycja z 7 stycznia 2019

Czy przy remoncie ul. Sienkiewicza w Grudziądzu wycięte zostaną rosnące tam drzewa? Fot. Adriana Andrzejewska
Czy przy remoncie ul. Sienkiewicza w Grudziądzu wycięte zostaną rosnące tam drzewa? Fot. Adriana Andrzejewska
Ponad 400 mieszkańców Grudziądza podpisało się pod petycją do prezydenta miasta. Nie zgadzają się, by przy remoncie ul. Sienkiewicza wyciąć znajdujące się tam drzewa. Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że sprawa nie jest przesądzona i wyjaśnia, że przy okazji takich inwestycji najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba też zadbać o infrastrukturę pod ziemią, z którą system korzeniowy drzew może kolidować. Czy da się pogodzić oba interesy? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 07.02.2019
1234567