Czwartek, 15 listopada 2018 r.   Imieniny: Alberta, Leopolda
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 13 listopada 2018

Grupa mieszkańców osiedli Opławiec, Smukała i Janowo chce odłączenia dzielnic od Bydgoszczy. Mieszkańcy uważają, że ich osiedla są marginalizowane przez władze miasta. Jako przykład podają opóźnienia w modernizacji dróg czy brak gazociągu. Co na to miejscy urzędnicy? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.11.2018

Audycja z 12 listopada 2018

Audycja Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 12.11.2018

Audycja z 9 listopada 2018

Jak Polacy zamierzają świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości? Czy w Warszawie będzie jeden Marsz Biało-Czerwony pod egidą Premiera i Prezydenta RP, czy godzinę wcześniej wyruszy inny marsz, organizowany przez środowiska narodowców? Zaczątkiem perturbacji związanych z marszem była decyzja Prezydent Warszawy o odwołaniu Marszu Niepodległości. Pytamy Polaków - dlaczego w tak wyjątkowy dzień nie możemy świętować wspólnie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 09.11.2018

Audycja z 8 listopada 2018

Jedni się cieszą, inni krytykują. Powracamy do pomysłu ustanowienia 12 listopada świętem narodowym. Dodatkowy dzień wolny krytykują pracodawcy. Także sędziowie. Tylko w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zniesionych może być ponad 60 spraw. Wciąż nie wiadomo w jakim trybie mają pracować szpitale i poradnie specjalistyczne. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 08.11.2018

Audycja z 7 listopada 2018

W całym kraju trwa zbiorowe chorowanie policjantów. Ta grupa zawodowa nie może strajkować, może jednak, co oczywiste, chorować. W odpowiedzi na brak realizacji postulatów związkowych, kilkadziesiąt procent policjantów się rozchorowało. Są komendy, gdzie na tzw. L-4 przebywa ponad 60% policjantów. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 07.11.2018

Audycja z 6 listopada 2018

Raisa pochodzi z Brazylii i jest honorowym dawcą krwi. Oddawała krew w swojej ojczyźnie, we Francji czy w Holandii. W Polsce też chciała zwłaszcza, że akurat potrzebna była jej grupa. Powiedziano jej jednak, że nie może, bo nie mówi płynnie po polsku. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 06.11.2018

Audycja z 5 listopada 2018

Kolejny pożar odpadów w Łabiszynie, wywołał niemałą konsternację zarówno wśród mieszkańców jak i u władz gminy. Prokuratura nie zdążyła jeszcze zakończyć postępowania w sprawie pożaru z maja 2018 roku, tymczasem doszło do kolejnego podpalenia. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 05.11.2018

Audycja z 2 listopada 2018

Specjaliści z Instytutu Pamięci Narodowej odkryli na bydgoskim cmentarzu przy ul. Kcyńskiej szczątki prawdopodobnie kolejnych ofiar Urzędu Bezpieczeństwa. Ich tożsamość mają potwierdzić badania genetyczne. W audycji Michał Słobodzian wraca do czerwcowych ekshumacji, kiedy to odnaleziono m.in. szczątki oficera Armii Krajowej, Tadeusza Ośki.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 02.11.2018

Audycja z 1 listopada 2018

Czy można przygotować się do śmierci najbliższej osoby? Co daje nam towarzyszenie w odchodzeniu? Czy bycie blisko umierającego może przynieść niezwykłe owoce? W Dniu Wszystkich Świętych, w audycji "Bliżej życia" Michał Słobodzian przypomniał opowieść o pani Ewie, która po śmierci męża została wolontariuszką w hospicjum.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 01.11.2018
1234567