Piątek, 23 października 2020 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-02, 15:41 Bartosz Kustra, PAP

Bydgoszcz wraca na mapę europejskiego żużla!

Na konferencji prasowej z prawej: Tomasz Gollob, Jerzy Kanclerz, Rafał Bruski, Karol Lejman, David Bellego i Kai Huckenbeck.
Na konferencji prasowej z prawej: Tomasz Gollob, Jerzy Kanclerz, Rafał Bruski, Karol Lejman, David Bellego i Kai Huckenbeck.
Powraca żużlowy cykl walki o Indywidualne Mistrzostwo Europy. W tym roku ze względu na pandemie wszystkie turnieje odbędą się w Polsce. Łącznie będzie ich 5. W najbliższą sobotę zawodnicy będą rywalizować na toruńskiej Motoarenie, a już w przyszłą środę drugi turniej odbędzie się w Bydgoszczy.
Speedway European Championship 2020:

1. Sobota 4 lipca, 17:00, Toruń
2. Środa 8 lipca, 18:40, Bydgoszcz
3. Środa 15 lipca, 18:40,Gniezno
4. Środa 22 lipca, 18:40, Rybnik
5. Środa 29 lipca, 18:40, Toruń

Dziką kartę na zawody w Toruniu otrzymał indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.
Organizatorzy SEC podali już listy startowe na wszystkie turnieje. Znamy także nazwisko żużlowca, który pojedzie z dziką kartą w Bydgoszczy. Na torze miejscowej Polonii zaprezentuje się Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Lista startowa na pierwszą rundę w Toruniu:1. Grigorij Łaguta (Rosja), 2. Krzysztof Kasprzak (Polska), 3. Vaclav Milik (Czechy), 4. David Bellego (Francja), 5. Nicki Pedersen (Dania), 6. Michael Jepsen Jensen (Dania), 7. Andriej Kudriaszow (Rosja), 8. Kai Huckenbeck (Niemcy), 9. Robert Lambert (W. Brytania), 10. Bartosz Zmarzlik (Polska), 11. Mikkel Michelsen (Dania), 12. Andrzej Lebiediew (Łotwa), 13. Kacper Woryna (Polska), 14. Bartosz Smektała (Polska), 15. Leon Madsen (Dania), 16. Peter Ljung (Szwecja), 17. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska), 18. Karol Żupiński (Polska).

Lista startowa na drugą rundę w Bydgoszczy (8 lipca, g. 19.00):1. Robert Lambert (W. Brytania), 2. Timo Lahti (Finlandia), 3. Kai Huckenbeck (Niemcy), 4. Vaclav Milik (Czechy), 5. Michael Jepsen Jensen (Dania), 6. Kacper Woryna (Polska), 7. Nicki Pedersen (Dania), 8. Emil Sajfutdinow (Rosja), 9. Grigorij Łaguta (Rosja), 10. Mikkel Michelsen (Dania), 11. Leon Madsen (Dania), 12. Andriej Kudriaszow (Rosja), 13. Peter Ljung (Szwecja), 14. David Bellego (Francja), 15. Bartosz Smektała (Polska), 16. Krzysztof Kasprzak (Polska), 17. Matic Ivacic (Słowenia), 18. Norbert Krakowiak (Polska).

Lista startowa na trzecią rundę w Gnieźnie (15 lipca, g. 19.00):1. Vaclav Milik (Czechy), 2. Krzysztof Kasprzak (Polska), 3. Andriej Kudriaszow (Rosja), 4. Andrzej Lebiediew (Łotwa), 5. Kai Huckenbeck (Niemcy), 6. Peter Ljung (Szwecja), 7. Kacper Woryna (Polska), 8. DZIKA KARTA, 9. David Bellego (Francja), 10. Bartosz Smektała (Polska), 11. Robert Lambert (W. Brytania), 12. Michael Jepsen Jensen (Dania), 13. Mikkel Michelsen (Dania), 14. Leon Madsen (Dania), 15. Nicki Pedersen (Dania), 16. Grigorij Łaguta (Rosja), 17. Adrian Gała (Polska), 18. Mateusz Bartkowiak (Polska).

Lista startowa na czwartą rundę w Rybniku (22 lipca, g. 19.00):1. Bartosz Smektała (Polska), 2. Grigorij Łaguta (Rosja), 3. Krzysztof Kasprzak (Polska), 4. Kai Huckenbeck (Niemcy), 5. Vaclav Milik (Czechy), 6. David Bellego (Francja), 7. Robert Lambert (W. Brytania), 8. Kacper Woryna (Polska), 9. Leon Madsen (Dania), 10. Andriej Kudriaszow (Rosja), 11. Michael Jepsen Jensen (Dania), 12. Nicki Pedersen (Dania), 13. Andrzej Lebiediew (Łotwa), 14. Mikkel Michelsen (Dania), 15. Peter Ljung (Szwecja), 16. DZIKA KARTA, 17. Mateusz Cierniak (Polska), 18. Przemysław Liszka (Polska).

Lista startowa piątej, finałowej rundy w Toruniu (29 lipca, g. 19.00):1. Krzysztof Kasprzak (Polska), 2. Leon Madsen (Dania), 3. Robert Lambert (W. Brytania), 4. David Bellego (Francja), 5. Kai Huckenbeck (Niemcy), 6. DZIKA KARTA, 7. Andriej Kudriaszow (Rosja), 8. Andrzej Lebiediew (Łotwa), 9. Mikkel Michelsen (Dania), 10. Bartosz Smektała (Polska), 11. Vaclav Milik (Czechy), 12. Nicki Pedersen (Dania), 13. Kacper Woryna (Polska), 14. Grigorij Laguta (Rosja), 15. Peter Ljung (Szwecja), 16. Michael Jepsen Jensen (Dania), 17. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska), 18. Norbert Krakowiak (Polska).
Mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski:

Sport

2020-07-09, godz. 18:33 Minister sportu w regionie: o modernizacji stadionu w Nakle i rządowych programach [wideo] - Stadion lekkoatletyczny w Nakle nad Notecią zostanie zmodernizowany do 2023 roku - poinformowała w czwartek minister sportu  Danuta Dmowska-Andrzejuk. » więcej 2020-07-08, godz. 22:17 Wielkie emocje na torze żużlowym w Bydgoszczy podczas IME Duńczyk Leon Madsen wygrał w Bydgoszczy drugą z pięciu rund mistrzostw Europy na żużlu (SEC). Drugie miejsce zajął jego rodak, obrońca tytułu Mikkel Michelsen ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:24 W najbliższy weekend wystartuje żużlowa 1. liga: Apator podejmie Start Gniezno, a Polonia pojedzie do Ostrowa Sobotni mecz Orła Łódź z Lokomotivem Daugavpils zainauguruje nowy sezon 1. ligi żużlowej. Głównym kandydatem do awansu jest ubiegłoroczny spadkowicz z ekstral ... » więcej 2020-07-06, godz. 20:53 Rosyjski koszykarz wraca do Anwilu Walerij Lichodiej będzie w nowym sezonie ekstraklasy koszykarzem Anwilu Włocławek. 33-letni, mierzący 205 cm rosyjski skrzydłowy wraca do klubu z Kujaw po rok ... » więcej 2020-07-06, godz. 13:35 19. sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się drugi Memoriał Ireny Szewińskiej 19. sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się drugi lekkoatletyczny 'Memoriał Ireny Szewińskiej'. Zawodnicy będą rywalizowali na stadionie Zawiszy w 12. konkurencjac ... » więcej 2020-07-05, godz. 21:51 Mistrzowie Polski zbyt mocni na grudziądzkich żużlowców W czwartej kolejce PGE Ekstraligi żużla, Mr Garden GKM Grudziądz przegrał na swoim torze z Mistrzem Polski Fogo-Unią Leszno 42:48. » więcej 2020-07-05, godz. 20:14 Kolejna przegrana na swoim boisku grudziądzkich piłkarzy W 30. kolejce piłkarskiej pierwszej ligi, Olimpia Grudziądz przegrała na swoim boisku GKS-em Bełchatów 1:2. Rywale już po 11. minutach prowadzili dwoma bramka ... » więcej 2020-07-05, godz. 18:41 Hokeiści na trawie LKS-u Gąsawa przegrali w finale Pucharu Polski Hokeiści na trawie AZS AWF Poznań wywalczyli Puchar Polski, który reaktywowano po 13 latach. W finale rozegranym w stolicy Wielkopolski pokonali LKS Gąsawa 4: ... » więcej 2020-07-04, godz. 21:17 Amerykański koszykarz w Anwilu Tre Bussey, Amerykanin, który znany jest z gry w Polpharmie, a ostatnio grywał w egzotycznych ligach, został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. » więcej 2020-07-04, godz. 21:06 W Toruniu rozpoczęto walkę o Indywidualne Mistrzostwo Europy na żużlu Duńczyk Leon Madsen wygrał w Toruniu pierwszą z pięciu rund mistrzostw Europy na żużlu (SEC). Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Robert Lambert, a trzeci był Nic ... » więcej
6789101112