Środa, 02 grudnia 2020 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-20, 17:44 Wyniki za Polska Agencja Prasowa

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil minimalnie lepszy od Astorii. Polski Cukier rozbił rywala

Zdjęcie z meczu Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek (103:106) w 4. kolejce ekstraklasy koszykarzy 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Zdjęcie z meczu Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek (103:106) w 4. kolejce ekstraklasy koszykarzy 2019/2020. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Po bardzo ciekawym meczu w 4. kolejce ekstraklasy koszykarek Anwil Włocławek wygrał w Immobile Łuczniczka z Enea Astorią Bydgoszcz 106:103. Z kolei Polski Cukier Toruń rozgromił u siebie HydroTruck Radom 86:53 i został nowym liderem rozgrywek!
Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 103:106 (20:29, 28:21, 30:26, 25:30)

Punkty:

Enea Astoria Bydgoszcz: Kris Clyburn 26, Adam Kemp 16, Michał Nowakowski 13, Mateusz Zębski 12, A.J. Walton 12, Dorian Szyttenholm 10, Michał Aleksandrowicz 5, Marcin Nowakowski 5, Łukasz Frączkiewicz 4, Michał Krasuski 0.

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 27, Tony Wroten 21, Michał Sokołowski 16, Milan Milovanovic 16, Chris Dowe 8, Chase Simon 6, Jakub Karolak 6, Rolands Freimanis 6, Krzysztof Sulima 0.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 21, Jakub Schenk 20, Alade Aminu 16, Aleksander Perka 11, Damian Kulig 8, Aaron Cel 6, Bartosz Diduszko 4, Chris Wright 0, Kyle Weaver 0, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.

HydroTruck Radom: Carl Lindbom 9, Filip Zegzuła 9, Artur Mielczarek 7, Adrian Bogucki 7, Obie Trotter 5, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 4, Jakub Zalewski 3, Rod Camphor 3, Daniel Wall 2, Efe Uwadiae-Odigie 0, Aleksander Lewandowski 0

Pozostałe wyniki meczów 4. kolejki i tabela ekstraklasy koszykarzy:

czwartek (17.10.2019)
King Szczecin - Start Lublin 90:81 (28:23, 25:22, 16:14, 21:22)
Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 103:64 (21:16, 30:18, 23:10, 29:20)
piątek (18.10.2019)
Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 68:64 (14:22, 13:16, 23:12, 18:14)
Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)
sobota (19.10.2019)
MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)
Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)

Miejsce Drużyna Mecze (z-p) Punkty Małe pkt
1. Polski Cukier Toruń 4 (4-0) 8 354:285
2. Anwil Włocławek 4 (4-0) 8 405:344
3. Asseco Arka Gdynia 4 (3-1) 7 326:301
4. Start Lublin 4 (3-1) 7 333:315
5. King Szczecin 4 (3-1) 7 331:323
6. MKS Dąbrowa Górnicza 4 (3-1) 7 371:369
7. Trefl Sopot 4 (3-1) 7 319:319
8. Stelmet Enea BC Zielona Góra 4 (2-2) 6 342:312
9. GTK Gliwice 4 (2-2) 6 357:334
10. Enea Astoria Bydgoszcz 4 (2-2) 6 348:360
11. Śląsk Wrocław 4 (1-3) 5 361:361
12. PGE Spójnia Stargard 4 (1-3) 5 291:314
13. HydroTruck Radom 4 (1-3) 5 294:348
14. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 4 (0-4) 4 316:340
15. Legia Warszawa 4 (0-4) 4 290:347
16. Polpharma Starogard Gdański 4 (0-4) 4 308:374

Program 5. kolejki rozgrywek:
wtorek (22.10.2019)
GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard (19.00)
czwartek (24.10.2019)
Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław (17.30)
piątek (25.10.2019)
Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza (19.00)
BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - King Szczecin (20.30)
sobota (26.10.2019)
Anwil Włocławek - Trefl Sopot (12.30)
Legia Warszawa - HydroTruck Radom (18.00)
niedziela (27.10.2019)
Start Lublin - Asseco Arka Gdynia (12.30)
Enea Astoria Bydgoszcz - Stelmet Enea BC Zielona Góra (18.00)
koszykówka

Sport

2020-12-02, godz. 21:44 Międzynarodowy sukces młodej pięściarki ze Świecia Oliwia Czerwińska z Wdy Świecie zdobyła złoty medal w zakończonych w Sofii mistrzostwach Europy kadetów w boksie w kat. 75 kg. W finałowej walce Polka pokonał ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:35 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w pierwszej lidze W kolejnym meczu pierwszej ligi, siatkarze BKS Visły Bydgoszcz pokonali w hali Łuczniczka zespół Norwida Częstochowa 3:0, w setach: 25:14, 25:17 i 25:19. To s ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:26 Koszykarki z Torunia rozgromione w Lublinie przez Pszczółkę W 7. kolejce ekstraklasy, koszykarki Energi Toruń przegrały w Lublinie z Pszczółką 40:93. W pierwszej kwarcie torunianki zdobyły zaledwie 8 punktow, a rywalki ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:55 Kolejna porażka siatkarek ze Świecia w Tauron Lidze W meczu 8. kolejki rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie nasz beniaminek ekstrak ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:38 Hokeiści Energi Toruń pokonali Cracovię W zaległym meczu 12. kolejki hokejowej ekstraklasy, Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Cracovią 5:3. Pierwsza i trzecia tercja kończyły się remisami 1:1. Klu ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej 2020-11-28, godz. 21:01 Porażka bydgoskich koszykarek w Polkowicach W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w Polkowicach z CCC 77:100. Faworytki do zwycięstwa poprowadziła Keish ... » więcej
1234567