Wtorek, 10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Sport
2019-09-29, 21:39 Wyniki za Polska Agencja Prasowa

Ekstraklasa koszykarzy - udana inauguracja Astorii Bydgoszcz i Anwilu Włocławek

Zdjęcie z meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Astoria Bydgoszcz (88:94) w 1. kolejce ekstraklasy koszykarzy 2019/2020. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
Zdjęcie z meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Astoria Bydgoszcz (88:94) w 1. kolejce ekstraklasy koszykarzy 2019/2020. Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
W 1. kolejce ekstraklasy koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz, beniaminek rozgrywek, na wyjeździe pokonała po dogrywce BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 94:88. Z kolei we własnej hali Anwil Włocławek, mistrz Polski, rozgromił u siebie Polpharmę Starogard Gdański 110:72.
Mecz Polskiego Cukru z Legią Warszawa, ze względu na skuteczny udział torunian w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, został przełożony na środę 2 października na godzinę 19:00.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 110:72 (35:24, 21:18, 31:9, 23:21)

Anwil Włocławek: Chase Simon 21, Rolands Freimanis 15, Michał Sokołowski 14, Milan Milovanovic 12, Ricky Ledo 12, Tony Wroten 12, Adam Chris Dowe 11, Jakub Karolak 7, Krzysztof Sulima 6, Adam Piątek 0, Igor Wadowski 0, Oliwier Bednarek 0.

Polpharma Starogard Gdański: Kamau Stokes 25, Carl Engstrom 12, Maciej Bojanowski 12, Michał Kołodziej 8, Daniel Gołębiowski 6, Isaiah Wilkins 4, Aleksander Załucki 2, Darnell Edge 2, Brett Prahl 1, Paweł Dzierżak 0, Jakub Motylewski 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Astoria Bydgoszcz 88:94 po dogrywce (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, dogr. 8:14)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Paulius Dambrauskas 24, Jay Threatt 19, Jakub Garbacz 11, Przemysław Żołnierewicz 10, Yancy Gates 10, Nikola Jevtovic 7, Omar Calhoun 3, Jarosław Mokros 2, Daniel Szymkiewicz 2, Grzegorz Surmacz 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 20, A.J. Walton 15, Mateusz Zębski 13, Michał Aleksandrowicz 10, Dorian Szyttenholm 9, Marcin Nowakowski 7, Adam Kemp 6, Kris Clyburn 6, Michał Nowakowski 5, Łukasz Frąckiewicz 3.

Pozostałe wyniki meczów 1. kolejki i tabela ekstraklasy koszykarzy:

czwartek (26.09.2019)
Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 111:95 (28:20, 31:27, 32:22, 20:26)
piątek (27.09.2019)
GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 102:105 po dogrywkach (11:23, 8:20, 40:23, 24:17, dogr. 9:9, 10:13)
sobota (28.09.2019)
Trefl Sopot - King Szczecin 90:77 (19:19, 28:17, 27:17, 16:24)
PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 65:76 (11:23, 18:19, 16:19, 20:15)
niedziela (29.09.2019)
Start Lublin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 84:79 (31:22, 15:19, 22:25, 16:13)

Miejsce Drużyna Mecze (z-p) Punkty Małe pkt
1. Anwil Włocławek 1 (1-0) 2 110:72
2. Śląsk Wrocław 1 (1-0) 2 111:95
3. Trefl Sopot 1 (1-0) 2 90:77
4. Asseco Arka Gdynia 1 (1-0) 2 76:65
5. Enea Astoria Bydgoszcz 1 (1-0) 2 94:88
6. Start Lublin 1 (1-0) 2 84:79
7. MKS Dąbrowa Górnicza 1 (1-0) 2 105:102
8. GTK Gliwice 1 (0-1) 1 102:105
9. Stelmet Enea BC Zielona Góra 1 (0-1) 1 79:84
10. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 1 (0-1) 1 88:94
11. PGE Spójnia Stargard 1 (0-1) 1 65:76
12. King Szczecin 1 (0-1) 1 77:90
13. HydroTruck Radom 1 (0-1) 1 95:111
14. Polpharma Starogard Gdański 1 (0-1) 1 72:110
15. Polski Cukier Toruń - - -
16. Legia Warszawa - - -

W 2. kolejce rozgrywek, w sobotę 5 października, Enea Astoria Bydgoszcz podejmie Polski Cukier Toruń w derbowym pojedynku. Z kolei Anwil Włocławek na wyjeździe zmierzy się z Legią Warszawa we wtorek 8 października o 20:20.
lekkoatletyka

Sport

2019-12-09, godz. 21:24 WADA wykluczyła Rosję z igrzysk olimpijskich w Tokio i w Pekinie Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wykluczyła Rosję z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku w związku z aferą doping ... » więcej 2019-12-09, godz. 11:30 Ekstraklasa piłkarska - Pogoń liderem, Legia wygrała we Wrocławiu Pogoń Szczecin w niedzielnym meczu 18. kolejki pokonała u siebie Piasta Gliwice 1:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. 'Portow ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:25 PŚ w skokach - Kamil Stoch 15., wygrana Austriaka Stefana Krafta Kamil Stoch zajął 15. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a pozostałe miejsca ... » więcej 2019-12-08, godz. 20:30 Ekstraklasa siatkarzy - porażka Visły Bydgoszcz w Lubinie. Pełne wyniki 9. kolejki Już w piątek, w 9. kolejce ekstraklasy siatkarzy, BKS Visła Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Cuprum Lubin 0:3. Prezentujemy pełne wyniki 9. kolejki i tabelę ... » więcej 2019-12-08, godz. 20:00 1. liga siatkarek - Joker Świecie znów zwycięskie i kolejna porażka Budowlanych Toruń W 13. kolejce 1. ligi siatkarek drużyna Jokera Mekro Energoremont Świecie wygrała na wyjeździe z San-Pajda Jarosław 3:1. Z kolei zespół Budowlanych Toruń prze ... » więcej 2019-12-08, godz. 20:00 Superliga tenisistów stołowych - porażki zespołów z Bydgoszczy i Torunia Nieudana 11. kolejka dla Lotto Zooleszcz Gwiazdy i Energi Manekina - bydgoszczanie u siebie przegrali 1:3 z AZS-em AWFiS Baltą Gdańsk. Z kolei torunianie we w ... » więcej 2019-12-08, godz. 19:55 Ekstraliga hokejowa - porażka Energi Toruń w Katowicach W 30. kolejce ekstraligi hokejowej Energa Toruń na wyjeździe przegrała z GKS-em Katowice aż 1:7. » więcej 2019-12-08, godz. 17:32 Polski Związek Motorowy podsumował sezon. Sportowcy i działacze odebrali podziękowania Żużlowcy, motocykliści, kierowcy i ich piloci odebrali podziękowania i pamiątkowe nagrody za wyniki osiągnięte w tegorocznych zawodach. » więcej 2019-12-08, godz. 11:00 PŚ w kolarstwie torowym 2019 - Rudyk zwyciężył w sprincie w Australii! Mateusz Rudyk ze Stali Grudziądz zwyciężył w sprincie - wyścigu na 200 m ze startu lotnego - w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w australijskim Ca ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:42 Ekstraklasa siatkarek - porażka Pałacu Bydgoszcz po tie-breaku W 8. kolejce ekstraklasy siatkarek Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał u siebie z E.Leclerc Radomką Radom 2:3. » więcej
1234567