Ekstraklasa koszykarek – CCC Polkowice mistrzem Polski!

2019-04-28, 09:12  Polska Agencja Prasowa/Marcin Rynkiewicz
Koszykarki CCC Polkowice (na zdjęciu) cieszą się z wywalczenia mistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019. Fot. PAP/Lech Muszyński

Koszykarki CCC Polkowice pokonały w finale po raz trzeci InvestInTheWest Enea, tym razem w Gorzowie Wlkp. 81:64 i zdobyły mistrzostwo Polski, wygrywając rywalizację 3-0. Dla zespołu z Dolnego Śląska to trzeci tytuł w historii klubu i drugi z rzędu.

Po dwóch porażkach w Polkowicach gorzowianki chcąc pozostać w grze musiały w sobotę wygrać we własnej hali. Do trzeciego meczu przystąpiły jednak osłabione brakiem kontuzjowanej Marii Papowej, jednej z liderek zespołu w poprzednich meczach finałowych i całym sezonie. Białorusinka wspierała koleżanki jedynie z ławki.

InvestInTheWest znakomicie rozpoczął sobotni pojedynek. Zaskoczył rywalki skutecznością rzutów z dystansu. Z kolei CCC przez długi czas nie mogło upilnować gorzowianek wychodzących na dogodne pozycje rzutowe, a samo częściej pudłowało. Trójkami popisywały się Ariel Atkins i Laura Juskaite. W pierwszej odsłonie było ich aż sześć po stronie Gorzowa i gospodynie po 10 minutach gry prowadziły 28:16.

W drugiej kwarcie polkowiczanki zaczęły powoli gonić akademiczki. Z minuty na minutę liderki CCC grały skuteczniej. Do przerwy przewaga gorzowskiej drużyny stopniała do sześciu punktów (38:32). Koszykarki InvestInTheWest nadal grały znakomicie w obronie i próbowały utrzymywać dystans do rywalek, ale z coraz większym trudem przychodziło im zdobywanie punktów.

Po zmianie stron CCC szybko doprowadziło do remisu 41:41 i od tego momentu przez pewien czas kibice byli świadkami walki punkt za punkt. Potem jednak to zespół z Dolnego Śląska przejął inicjatywę. Trzecią kwartę wygrał 26:18 i akademiczki były w coraz trudniejszej sytuacji. Starały się być w kontakcie z CCC, ale zaczynało im brakować sił. Z kolei CCC, dysponując długą i wyrównaną ławką, utrzymywało wysokie tempo gry.

W połowie czwartej części meczu było już widać, że ambitnie walczące gorzowianki raczej nie będą w stanie powstrzymać rozpędzonych przeciwniczek. Ta kwarta zakończyła się wygraną CCC 23:8 i 17-punktowym zwycięstwem w całym spotkaniu.

Po ostatniej syrenie koszykarki z Polkowic wraz z grupą swoich kibiców rozpoczęły świętowanie zdobycia tytułu mistrzowskiego w sezonie 2018/19. Fani gorzowskiej drużyny długo dziękowali swoim koszykarkom za srebrny medal i mnóstwo emocji, jakich im dostarczyły.

Tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki serii finałowej przyznano rozgrywającej CCC Jasmine Thomas.

CCC Polkowice obroniło tytuł sprzed roku. To zarazem trzeci złoty medal tej drużyny. W dorobku ma jeszcze trzy srebrne i cztery brązowe.

W przekroju całego sezonu polkowiczanki w pełni zasłużyły na najwyższy stopień podium. Wygrały fazę zasadniczą ligi z bilansem 22-2, a w play off nie doznały porażki. W ćwierćfinale CCC pokonało AZS UMCS Lublin, a w półfinale Arkę Gdynia.

InvestInTheWest awansował do finałowej rozgrywki po dziewięciu latach przerwy. Dokonał tego kończąc pierwszą część sezonu na siódmym miejscu. W fazie play off ograł 3-1 najpierw Energę Toruń, a potem w takim samym stosunku Ślęzę Wrocław. Drużyna z Gorzowa po raz trzeci wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Ma także w dorobku dwa brązowe krążki.

koszykówka

Pogrom w Toruniu Apator z pewnym zwycięstwem nad Unią Leszno

Pogrom w Toruniu! Apator z pewnym zwycięstwem nad Unią Leszno

2024-04-19, 19:57
Sławomir Krankowski o uroczystości podsumowującej HME Masters: Impreza zakończyła się sukcesem

2024-04-19, 13:38
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-04-19, 10:01
Apator Toruń powalczy o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Relacja w PR PiK.

2024-04-19, 07:30
Polskie piłkarki ręczne poznały rywalki w fazie grupowej mistrzostw Europy

2024-04-18, 21:15
Dał Politechnice Bydgoskiej medal AMP. Stanął na podium, choć pływa już tylko rekreacyjnie

2024-04-18, 16:42
Duża koszykówka zawita do Inowrocławia. Miasto będzie gospodarzem Superpucharu Polski

2024-04-18, 13:12
LM: Znamy wszystkich półfinalistów. Polacy stracili szanse na zwycięstwo

2024-04-18, 06:00
14 okręgowego PP: Elana pokonała Wdę, w jednym spotkaniu potrzebne były karne

1/4 okręgowego PP: Elana pokonała Wdę, w jednym spotkaniu potrzebne były karne

2024-04-17, 22:37