Niedziela, 19 maja 2019 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Sport
2019-04-25, 10:00 Polska Agencja Prasowa/Mateusz Wiśniewski

Ekstraklasa koszykarek - CCC Polkowice blisko złotego medalu

Zdjęcie z jednego z meczów finałowych ekstraklasy koszykarek 2018/2019 CCC Polkowice kontra Enea Gorzów Wlkp. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
W drugim meczu finału play off ekstraklasy koszykarek CCC Polkowice wygrało z Enea Gorzów Wlkp. 74:56. W rywalizacji do trzech zwycięstw zespół z Dolnego Śląska prowadzi już 2:0. Trzeci mecz zostanie rozegrany w Gorzowie w sobotę 27 kwietnia.
Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, tak w środę lepiej mecz rozpoczął zespół z Gorzowa, który dosyć łatwo wyszedł na prowadzenie 5:0. W odróżnieniu od wtorku, kiedy cała pierwsza kwarta należała do przyjezdnych, teraz CCC szybko opanowało sytuację.

Po tym, jak Maria Papowa łatwo zdobyła punkty spod kosza i zrobiło się 12:7 dla gości, trener Polkowic Maros Kovacik poprosił o czas. Reprymenda poskutkowała, bo po dwóch trzypunktowych akcjach zrobiło się 13:12, a kilka chwil później i niesamowitym rzucie Tiffany Hays w ostatniej sekundzie akcji nawet 17:12. W tym momencie przebudziły się jednak ponownie przyjezdne i przed drugą kwartą zmniejszyły straty do jednego punktu (20:19).

W drugiej kwarcie długo trwała wymiana akcja za akcję i raz jedna, raz druga drużyna prowadziła minimalnie. Po trafieniu Ariel Atkins przyjezdne odskoczyły na 27:24, ale przez kolejne trzy minuty Gorzów nie potrafił znaleźć drogi do kosza. CCC ten okres wygrało 10:0 i w całym meczu prowadziło 34:27. Świetnie w tym okresie prezentowała się Tiffany Hays, która zdobyła pięć punktów i była motorem napędowym akcji gospodyń.

Trzecią kwartę CCC rozpoczęło prowadząc 36:30. Po niespełna czterech minutach gry było już 48:35, w czym duża zasługa Hays, która w tym okresie zdobyła osiem oczek. Amerykanka była nie do zatrzymania i trafiała praktycznie wszystko. To jednak nie oznaczało końca emocji, bo podobnie jak we wcześniejszych fragmentach gry, po słabym okresie Gorzów się przebudził.

Po trafieniu za trzy Atkins, a kilka chwil później za dwa Sharnee Zoll, zrobiło się 50:44 i zdenerwowany trener Kovacik poprosił o czas. Chwilę po wznowieniu gry było nawet 50:46 i mecz jakby zaczynał się od nowa.

Końcówka trzeciej kwarty należała do CCC, które dzięki trafieniom Styliani Kaltsidou i Jasmine Thomas odskoczyło na 59:50. Zaraz po wznowieniu gry trafiła Hays i było już 62:50. Gorzów miał prawie całą kwartę na odrobienie strat, ale pierwsze punkty zdobył dopiero po ponad trzech minutach (64:52) i praktycznie losy spotkania były już rozstrzygnięte. Zwłaszcza po tym, jak kolejne pięć punktów zdobyło CCC i było już 17 różnicy (69:52).

Wynik 2. meczu finałowego:
CCC Polkowice - Enea Gorzów Wlkp. 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6)
piłka nożna

Sport

2019-05-19, godz. 12:00 Żużlowa GP – Patryk Dudek: wreszcie zaliczyłem dobry występ „Ten sezon nie układał się po mojej myśli, ale wreszcie zaliczyłem dobry występ” - powiedział Patryk Dudek, który w żużlowej Grand Prix Polski w Warszawie zaj ... » więcej 2019-05-19, godz. 11:00 Ekstraklasa piłkarska - spadek Miedzi mimo wygranej z Wisłą w Krakowie Piłkarze Miedzi Legnica, mimo wyjazdowego zwycięstwa nad Wisłą Kraków 5:4 w 37. kolejce, spadli z ekstraklasy. Ustąpili o jeden punkt Wiśle Płock, która zremi ... » więcej 2019-05-19, godz. 09:00 Polskie siatkarki wygrały turniej Montreux Volley Masters 2019! Polskie siatkarki wygrały 34. edycję turnieju Volley Masters, który w sobotę zakończył się w szwajcarskim Montreux. W finale pokonały Japonki 3:1. To pierwszy ... » więcej 2019-05-19, godz. 07:00 Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek coraz dalej od finału W drugim meczu półfinałowym ekstraklasy koszykarzy Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 65:78. Tym samym w rywalizacji do 3 zwycięstw aktualni ... » więcej 2019-05-18, godz. 22:00 Giro d'Italia 2019 - Ewan wygrał ósmy etap, Conti pozostał liderem Australijski kolarz Caleb Ewan (Lotto-Soudal) wygrał po finiszu ósmy etap wyścigu Giro d'Italia w metą w Pesaro. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Włoc ... » więcej 2019-05-18, godz. 21:59 Żużlowa GP – Dudek trzeci w Warszawie, wygrana Madsena Patryk Dudek zajął trzecie miejsce w Grand Prix Polski, pierwszej rundzie mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Na PGE Narodowym w Warszawie triumfował Duńczy ... » więcej 2019-05-18, godz. 19:44 Liga niemiecka - Bayern mistrzem, Lewandowski królem strzelców Bayern Monachium pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 5:1 i wywalczył mistrzostwo Niemiec, a piłkarz tego zespołu Robert Lewandowski po raz czwarty w karierze ... » więcej 2019-05-18, godz. 13:00 Ekstraklasa koszykarzy - Wiśniewski: w niedzielę czeka nas trudniejsze zadanie Polski Cukier Toruń pokonał zielonogórski Stelmet 88:77 w pierwszym meczu półfinałowym ekstraklasy koszykarzy. 'W niedzielę czeka nas trudniejsza część zadani ... » więcej 2019-05-18, godz. 11:00 Ekstraklasa koszykarek - transfer Litwinki z Energi Toruń do Artego Bydgoszcz! Laura Svaryte ostatni sezon spędziła w Enerdze Toruń, gdzie była wyróżniającą się koszykarką. W kolejnych dwóch sezonach Litwinka będzie jednak grać w zespole ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:00 Turniej siatkarek w Montreux - Polki w finale po wygranej z Tajlandią 3:0 Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:0 (25:18, 25:9, 25:23) w półfinale turnieju Volley Masters rozgrywanym w szwajcarskim Montreux. W finale rywalkami nasz ... » więcej