Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Sport
2019-04-25, 10:00 Polska Agencja Prasowa/Mateusz Wiśniewski

Ekstraklasa koszykarek - CCC Polkowice blisko złotego medalu

Zdjęcie z jednego z meczów finałowych ekstraklasy koszykarek 2018/2019 CCC Polkowice kontra Enea Gorzów Wlkp. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
W drugim meczu finału play off ekstraklasy koszykarek CCC Polkowice wygrało z Enea Gorzów Wlkp. 74:56. W rywalizacji do trzech zwycięstw zespół z Dolnego Śląska prowadzi już 2:0. Trzeci mecz zostanie rozegrany w Gorzowie w sobotę 27 kwietnia.
Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, tak w środę lepiej mecz rozpoczął zespół z Gorzowa, który dosyć łatwo wyszedł na prowadzenie 5:0. W odróżnieniu od wtorku, kiedy cała pierwsza kwarta należała do przyjezdnych, teraz CCC szybko opanowało sytuację.

Po tym, jak Maria Papowa łatwo zdobyła punkty spod kosza i zrobiło się 12:7 dla gości, trener Polkowic Maros Kovacik poprosił o czas. Reprymenda poskutkowała, bo po dwóch trzypunktowych akcjach zrobiło się 13:12, a kilka chwil później i niesamowitym rzucie Tiffany Hays w ostatniej sekundzie akcji nawet 17:12. W tym momencie przebudziły się jednak ponownie przyjezdne i przed drugą kwartą zmniejszyły straty do jednego punktu (20:19).

W drugiej kwarcie długo trwała wymiana akcja za akcję i raz jedna, raz druga drużyna prowadziła minimalnie. Po trafieniu Ariel Atkins przyjezdne odskoczyły na 27:24, ale przez kolejne trzy minuty Gorzów nie potrafił znaleźć drogi do kosza. CCC ten okres wygrało 10:0 i w całym meczu prowadziło 34:27. Świetnie w tym okresie prezentowała się Tiffany Hays, która zdobyła pięć punktów i była motorem napędowym akcji gospodyń.

Trzecią kwartę CCC rozpoczęło prowadząc 36:30. Po niespełna czterech minutach gry było już 48:35, w czym duża zasługa Hays, która w tym okresie zdobyła osiem oczek. Amerykanka była nie do zatrzymania i trafiała praktycznie wszystko. To jednak nie oznaczało końca emocji, bo podobnie jak we wcześniejszych fragmentach gry, po słabym okresie Gorzów się przebudził.

Po trafieniu za trzy Atkins, a kilka chwil później za dwa Sharnee Zoll, zrobiło się 50:44 i zdenerwowany trener Kovacik poprosił o czas. Chwilę po wznowieniu gry było nawet 50:46 i mecz jakby zaczynał się od nowa.

Końcówka trzeciej kwarty należała do CCC, które dzięki trafieniom Styliani Kaltsidou i Jasmine Thomas odskoczyło na 59:50. Zaraz po wznowieniu gry trafiła Hays i było już 62:50. Gorzów miał prawie całą kwartę na odrobienie strat, ale pierwsze punkty zdobył dopiero po ponad trzech minutach (64:52) i praktycznie losy spotkania były już rozstrzygnięte. Zwłaszcza po tym, jak kolejne pięć punktów zdobyło CCC i było już 17 różnicy (69:52).

Wynik 2. meczu finałowego:
CCC Polkowice - Enea Gorzów Wlkp. 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6)
piłka nożna

Sport

2020-02-18, godz. 05:54 Kolejna ligowa porażka bydgoskich siatkarzy W 19. kolejce Plus Ligi, siatkarze Visły Bydgoszcz przegrali w Katowicach z faworyzowanym GKS-em 1:3. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Bydgos ... » więcej 2020-02-17, godz. 19:52 Przegrana bydgoskich siatkarek w Radomiu Walczące o udział w fazie play-off ekstraklasy, siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w meczu 19. kolejki przegrały w Radomiu z przedostatnim zespołem li ... » więcej 2020-02-16, godz. 20:53 Koszykarze z Włocławka po raz czwarty w historii zdobyli Puchar Polski! [DŹWIĘK] W wielkim finale Pucharu Polski koszykarzy, rozegranym w warszawskiej Arenie Ursynów, w którym spotkały się dwie drużyny z naszego regionu, Anwil Włocławek po ... » więcej 2020-02-15, godz. 21:24 Mamy to! Derby regionu w finale Pucharu Polski koszykarzy! Polski Cukier Toruń będzie rywalem Anwilu Włocławek w wielkim finale Pucharu Polski koszykarzy. Torunianie w drugim półfinale turnieju rozgrywanego w Arenie U ... » więcej 2020-02-15, godz. 20:41 „Strzelanie wycisza i uczy cierpliwości”. Wojewódzkie zawody w Piechcinie Już po raz dwudziesty na strzelnicy Piechcińskiego Bractwa Kurkowego zorganizowano Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju w Biathlonie Zimowym. » więcej 2020-02-15, godz. 18:02 Kolejne ligowe zwycięstwo koszykarek Artego W 17. kolejce Energa Basket Ligi, koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały we własnej hali z Widzewem Łódź 77:69. Bydgoszczanki zwyciężyły w trzech pierwszych kwar ... » więcej 2020-02-15, godz. 16:58 Szwedzki tyczkarz poprawił rekord świata z Torunia! Armand Duplantis poprawił podczas halowego mityngu w Glasgow rekord świata w skoku o tyczce uzyskując 6,18 m. Poprzedni najlepszy rezultat również należał do ... » więcej 2020-02-15, godz. 16:52 Anwil w finale Pucharu Polski. Rywalami mogą być koszykarze z Torunia W pierwszym meczu półfinałowym Suzuki Pucharu Polski koszykarzy, Anwil Włocławek pokonał w warszawskiej Hali Ursynów HydroTruck Radom 108:89. Finałowego rywal ... » więcej 2020-02-15, godz. 13:08 Zwycięstwo Piotra Żyły na skoczni narciarskiej w Bad Mitterndorf! Piotr Żyła wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf. To jego drugie zwycięstwo w zawodach tej rangi w karier ... » więcej 2020-02-14, godz. 22:32 Koszykarze Polskiego Cukru Toruń ostatnim półfinalistą turnieju o Puchar Polski W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Suzuki Pucharu Polski, turnieju rozgrywanego w warszawskiej Hali Ursynów, Polski Cukier Toruń pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:7 ... » więcej