Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Sport
2019-03-16, 12:00 Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski

Ekstraklasa koszykarzy - Damian Kulig: rozluźnienie powoduje kłopoty

Na zdjęciu Damian Kulig (w białej koszulce) z Polskiego Cukru Toruń podczas meczu z Miastem Szkła Krosno w 22. kolejce ekstraklasy koszykarzy 2018/2019. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Koszykarze Polskiego Cukru pokonali u siebie po dogrywce Miasto Szkła Krosno 99:91 w piątkowym meczu ekstraklasy. "Gdy wkrada się rozluźnienie, pojawiają się kłopoty. Musimy być skoncentrowani przez 40 minut" - powiedział zawodnik gospodarzy Damian Kulig.
Bohaterem niezwykle wyrównanego meczu został obwodowy Michael Umeh, który w dogrywce rzucił 13 punktów i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

"Dobrze zagraliśmy w samej końcówce. Wcześniej pozwoliliśmy rywalom na sporo łatwych punktów. Będziemy pracowali ciężko i to musi przynosić dobre efekty" - ocenił Umeh. Był zadowolony ze swojej gry w ostatnich minutach spotkania, ale podkreślał także dobrą postawę kolegów, którzy przez cały mecz walczyli o ostateczną wygraną.

Damian Kulig ocenił, że problemy w ostatnich meczach, które miewa Polski Cukier, biorą się z rozluźnienia.

"Gdy tylko ono się wkrada - pojawiają się kłopoty. Tak się dzieje w ostatnich meczach. Odskakujemy na kilkanaście punktów, a potem się rozluźniamy. Rywale mieli szansę na wygraną, ale jej nie wykorzystali. W końcówce pokazaliśmy charakter i to my cieszymy się ze zwycięstwa" - podkreślił podkoszowy.

Jego zdaniem rozluźnienie powoduje, że pojawia się brak konsekwencji, a gra z twardej i poukładanej staje się chaotyczna. "Musimy starać się zachować koncentrację przez 40 minut, żeby z lepszymi zespołami nie mieć problemów" - dodał Kulig.

W opinii szkoleniowca Polskiego Cukru Dejana Mihevca najważniejszy w tym momencie nie jest styl, ale wygrana. "Pracujemy ciężko, żeby wyglądać lepiej i lepiej w kolejnych meczach. To przyjdzie, bo ogrywamy w meczach wielu zawodników. Dziś gratuluję chłopakom tego, że w trudnej końcówce nie dali rywalom cieszyć się z wygranej" - podkreślił trener ze Słowenii.

Rozgoryczeni po porażce w dogrywce byli zarówno trenerzy, jaki i zawodnicy Miasta Szkła Krosno.

"Mieliśmy ich na widelcu. Mieliśmy w końcówce rzut na zwycięstwo, ale nie wykorzystaliśmy swojej szansy. W dogrywce może zabrakło jednej zbiórki, może asysty. Sam nie wiem. Gospodarze pokazali zimną krew, zimniejszą od nas głowę. Wyjeżdżamy z Torunia pokonani" - podkreślił Maciej Bojanowski, który rzucił dla drużyny z Krosna 19 punktów. Najskuteczniejszy w zespole przyjezdnych był Jabarie Hinds, który zakończył spotkanie z 23 "oczkami" na koncie.

Także trener gości Mariusz Niedbalski podkreślił, że jego zespół wypuścił wygraną z rąk na własne życzenie. "Ciężko coś więcej powiedzieć w takim momencie i po takim meczu" - dodał.

Torunianie już w środę zagrają kolejne spotkanie we własnej hali z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Dzień później zawodnicy Miasta Szkła zmierzą się na wyjeździe ze Spójnią Stargard.
Toruń
koszykówka

Sport

2020-01-29, godz. 13:23 Trwa Pierwszy Bydgoski Festiwal Szachowy pod patronatem Polskiego Radia PiK 50 zawodników z całego świata, m.in. z Chin, USA i Ukrainy rywalizuje w „1. Bydgoskim Festiwalu Szachowym'. Uczestnicy podzieleni są na dwie kategorie wiekowe ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:55 Porażka toruńskich hokeistów na lodowisku w Krakowie W meczu 45. kolejki hokejowej Ekstraligi, zespół Energi Toruń przegrał w Krakowie z miejscową Cracovią 1:5. Rywale w pierwszej tercji pokonali torunian 2:0, a ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:24 Koszykarze Anwilu stracili szansę na wyjście z grupy w Lidze Mistrzów W meczu 13., przedostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów koszykarzy, Anwil Włocławek uległ we własnej hali tureckiemu zespołowi Bandirma 84:89. Pierwsz ... » więcej 2020-01-27, godz. 20:34 Nowy siatkarz BKS Visły. Do Bydgoszczy wraca Michal Masny W ostatnim tygodniu okna transferowego BKS Visła Bydgoszcz wzmocnił swoją kadrę. Do bydgoskiego klubu po prawie siedmiu latach wraca słowacki rozgrywający Mic ... » więcej 2020-01-27, godz. 13:54 Grupa Enea będzie wspierać bydgoskich siatkarzy [DŹWIĘK] Bydgoscy siatkarze pozyskali nowego sponsora strategicznego. Partnerem walczącego o utrzymanie w ekstraklasie klubu została Grupa Enea - czołowy producent i d ... » więcej 2020-01-27, godz. 06:52 Grudziądzki kolarz torowy w mistrzowskiej formie przed igrzyskami w Tokio Mateusz Rudyk wygrał rywalizację w sprincie w finałowych zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w kanadyjskim Milton. W finale wygrał z Francuzem Quentine ... » więcej 2020-01-26, godz. 19:57 Tragiczna śmierć legendarnego koszykarza Kobe Bryanta Nie żyje legendarny koszykarz Kobe Bryant, pięciokrotny mistrz ligi NBA z Los Angeles Lakers (2000-2002, 2009-2010) i dwukrotny mistrz olimpijski (2008 i 2012 ... » więcej 2020-01-26, godz. 19:29 Toruńscy hokeiści przegrali na Tor-Torze "derby północy" po dogrywce W spotkaniu 44. kolejki hokejowej Ekstraligi, Energa Toruń przegrała na swoim lodowisku z Lotosem Gdańsk 2:3 po dogrywce. Pierwsza tercja emocjonująca, zakońc ... » więcej 2020-01-26, godz. 18:44 Koszykarki Artego pokonały we Wrocławiu Ślęzę W meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały we Wrocławiu Ślęzę 75:68. Pierwszą kwartę bydgoszczanki wygrały 23:19, a d ... » więcej 2020-01-26, godz. 17:53 Zakopane szczęśliwe: Stoch wygrywa, Kubacki trzeci Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a Piotr Żyła był ósmy. W klasyfikacji gener ... » więcej