Wtorek, 15 października 2019 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
Polskie Radio PiK » Sport
2018-11-30, 23:00 Polska Agencja Prasowa

ME piłkarek ręcznych 2018 - Polki przegrały z Serbkami

Zdjęcie z meczu Polska kontra Serbia (26:33) na ME piłkarek ręcznych 2018. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Polska przegrała z Serbią w Nantes 26:33 (14:13) w pierwszym meczu grupy A turnieju finałowego mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, których organizatorem jest Francja.
Słaba postawa polskiej drużyny w drugiej połowie była przyczyną wysokiej porażki. Skuteczność w ataku po przerwie pozostawiała bardzo dużo do życzenia, a i obrona nie funkcjonowała tak jak należy. W dodatku podopieczne trenera Leszka Krowickiego, grające od początku z niewielką liczbą zmian, z minuty na minutę traciły siły.

Pierwsza połowa nie zapowiadała późniejszej klęski. Przed przerwą biało-czerwone miały sporo szczęścia, robiły dużo mniej błędów i przez większą część gry prowadziły - w 12. minucie różnicą nawet trzech bramek (7:4).

Na początku Polki długo utrzymywały przewagę. Gra była nerwowa, ale to biało-czerwone utrzymywały lekką przewagę. Bezbłędna była kapitan drużyny Karolina Kudłacz-Gloc, Weronika Gawlik zaliczyła kilka udanych interwencji, a rywalki miały sporego pecha, m.in. dwukrotnie nie trafiły do pustej bramki.

Tylko początek drugiej odsłony napawał optymizmem. Od momentu kiedy Kudłacz-Gloc w 33. minucie po raz pierwszy pomyliła się i trafiła w słupek sytuacja polskiego zespołu stale się pogarszała. Mnożyły się błędy w ataku, a i defensywa nie stanowiła specjalnej przeszkody dla Serbek, które stanowczo zbyt łatwo zaliczały kolejne trafienia.

Poważny przestój Polki zaliczyły między 38. a 50. minutą. W tym czasie zdobyły tylko jedną bramkę, a przeciwniczki odskoczyły na 26:20. Serbki z ogromną łatwością radziły sobie z polską obroną i zmniejszyły znacznie liczbę technicznych błędów. Biało-czerwone zupełnie pogubiły się w obronie i opadły z sił. W ataku to one zaliczały niecelne rzuty, parę razy w słupek.

Drużyna z Bałkanów umiejętnie kontrolowała poczynania na boisku i pewnie wygrała 33:26.

Następny mecz Polki rozegrają w niedzielę (godz. 15.) z Danią.

Polska - Serbia 26:33 (14:13)

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek - Aneta Łabuda 4, Monika Kobylińska 3, Kinga Grzyb 5, Sylwia Matuszczyk, Karolina Kudłacz-Gloc 6, Katarzyna Janiszewska 1, Aleksandra Zych 1, Joanna Drabik 1, Aleksandra Rosiak, Joanna Wołoszyk, Sylwia Lisewska 1, Karolina Kochaniak, Kinga Achruk 4, Bogna Sobiech.

Sport

2019-10-15, godz. 09:42 Koszykarska Liga Mistrzów - Trener Anwilu Milicic: nie czujemy się słabeuszami Koszykarze mistrza Polski Anwilu Włocławek we wtorek wyjazdowym meczem z niemiecką drużyną RASTA Vechta zainaugurują drugi sezon z rzędu w Lidze Mistrzów FIBA ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:02 Puchar Świata siatkarzy - Polacy rozbili Iran i wywalczyli srebrne medale! Polska pokonała w Hiroszimie Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) w meczu ostatniej, 11. kolejki Pucharu Świata siatkarzy. Biało-czerwoni odnieśli dziewięć zwycięst ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:25 Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil po raz drugi, Polski Cukier debiutuje W czwartej edycji Ligi Mistrzów koszykarzy w gronie 32 drużyn będą dwie polskie - mistrz kraju Anwil Włocławek, który zagra w tych rozgrywkach drugi raz z rzę ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:00 2. liga piłkarska - porażka Elany Toruń w Katowicach W 13. kolejce 2. ligi piłkarskiej Elana Toruń, na wyjeździe, przegrała 0:2 z GKS-em Katowice. » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 El. ME 2020 - Jerzy Brzęczek zadowolony z występu Polski z Macedonią Północną Trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek przyznał po wygranym 2:0 meczu eliminacji mistrzostw Europy z Macedonią Północną, że podobał mu się styl gry jego p ... » więcej 2019-10-14, godz. 12:30 1. liga siatkarek - triumf Jokera Świecie i porażka Budowlanych Toruń W 3. kolejce 1. ligi siatkarek drużyna Jokera Mekro Energoremont Świecie wygrała u siebie z SMS-em PZPS Szczyrk 3:1. Z kolei zespół Budowlanych Toruń przegrał ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:30 Puchar Świata siatkarzy - Polacy wygrali z Kanadą i są blisko srebrnego medalu! Polska wygrała w Hiroszimie z Kanadą 3:0 w meczu 10. kolejki Pucharu Świata siatkarzy. To ósme zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju. Ich ostatnim rywalem bę ... » więcej 2019-10-14, godz. 10:45 Piłkarska ekstraliga kobiet - porażka KKP Bydgoszcz w Łęcznej Nie ma przełamania w drużynie KKP. W 8. kolejce piłkarskiej ekstraligi kobiet bydgoszczanki na wyjeździe przegrały z Górnikiem Łęczna 0:8. » więcej 2019-10-14, godz. 10:00 Superliga hokeistów na trawie - derby dla Pomorzanina Toruń. Triumf LKS Gąsawa W 5. kolejce superligi hokeistów na trawie, w derbowym pojedynku, Pomorzanin Toruń wygrał na wyjeździe z LKS Rogowo 5:2. Z kolei LKS Gąsawa wygrała po rzutach ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:15 Ekstraklasa koszykarek - porażka Energi Toruń w Gdańsku W 3. kolejce ekstraklasy koszykarek drużyna Energi Toruń przegrała na wyjeździe z Politechniką Gdańską 74:83. » więcej