Piłkarska Liga Mistrzów - trzy gole Messiego, remis Napoli

2018-09-19, 07:31  Polska Agencja Prasowa
Lionel Messi rozpoczął nowy sezon Ligi Mistrzów od hat-tricka, a jego FC Barcelona wygrała u siebie 4:0 z PSV Eindhoven w 1. kolejce rozgrywek. Fot. PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie bezbramkowo zremisowało w Belgradzie z Crveną Zvezdą w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. W innym wtorkowym meczu Barcelona pokonała u siebie PSV Eindhoven 4:0, a trzy gole strzelił Lionel Messi.

Napoli od początku spotkania miało zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie najlepszą okazję na strzelenie bramki miał Milik, który otrzymał podanie od Zielińskiego. Strzał napastnika reprezentacji Polski obronił jednak bramkarz gospodarzy. Później w poprzeczkę trafił natomiast Lorenzo Insigne.

Milik rozegrał cały mecz, a Zieliński zszedł z boiska w 75. minucie. Spotkanie w Belgradzie sędziował Szymon Marciniak.

W innym spotkaniu w grupie C Liverpool wygrał u siebie z Paris Saint Germain 3:2. To była zdecydowanie najciekawsza para spośród wtorkowych meczów. "The Reds" objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy Daniel Sturridge trafił do bramki po strzale głową. Sześć minut później podopieczni Juergena Kloppa prowadzili już 2:0, a rzut karny pewnie egzekwował James Milner. Pięć minut przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Thomas Meunier, a w 83. minucie wyrównał Kylian Mbappe po podaniu Neymara.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla "The Reds" strzelił Roberto Firmino, którego występ z powodu urazu oka stał pod znakiem zapytania. Brazylijczyk pojawił się na boisku w 72. minucie.

Z kolei AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie przegrało u siebie z Atletico Madryt 1:2. W drugim spotkaniu w grupie A Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem wygrała na wyjeździe z FC Brugge 1:0. Niemiecki zespół długo nie mógł znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Dopiero w 85. minucie bramkarza belgijskiego zespołu pokonał Christian Pulisic.

Dwa wtorkowe mecze rozpoczęły się wcześniej. Barcelona rozbiła u siebie PSV Eindhoven 4:0, mimo że kończyła spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Samuela Umtitiego w 79. minucie. Kataloński zespół prowadził wówczas już 3:0. W 32. minucie Messi w charakterystyczny dla siebie sposób egzekwował rzut wolny sprzed pola karnego, a bramkarz gości był bezradny. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry indywidualną akcją i strzałem z dystansu popisał się Ousmane Dembele.

Później świetne podania kolegów wykorzystał Messi. W 77. minucie Ivan Rakitic miękko wrzucił piłkę w pole karne, a Argentyńczyk bez przyjęcia posłał ją przy dalszym słupku bramkarza. 11 minut później wykorzystał przedłużenie podania przez Luisa Suareza.

W drugim wcześniejszym spotkaniu Inter Mediolan pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1, zdobywając dwie bramki w końcówce meczu. Od 54. minuty goście prowadzili po trafieniu Christiana Eriksena. Jednak w 86. minucie efektownym strzałem z woleja popisał się Mauro Icardi, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę głową strzelił Matias Vecino.

Rekordowy 20. sezon w Lidze Mistrzów rozpoczął Iker Casillas. We wtorek rozegrał 168. mecz w tych rozgrywkach, a jego FC Porto zremisowało na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1.

W drugim spotkaniu w grupie D Lokomotiw Moskwa przegrał na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 0:3. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Grzegorz Krychowiak, a do zdrowia wraca Maciej Rybus i nie znalazł się w kadrze meczowej.

W środę rozegranych zostanie kolejnych osiem spotkań. W jednym z nich Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zagra na wyjeździe z Benfiką Lizbona. Z kolei Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zagra w Hiszpanii z Valencią.

Faza grupowa zakończy się 11-12 grudnia, a losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 17 grudnia w Nyonie. Finał odbędzie się 1 czerwca w Madrycie na stadionie Atletico.

Wyniki wtorkowych meczów, tabele i program pozostałych spotkań 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów:

grupa B
Inter Mediolan - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)

Crvena Zvezda Belgrad - SSC Napoli 0:0
Liverpool - Paris Saint-Germain 3:2 (2:1)

1. Liverpool 1 3 3:2
2. Crvena Zvezda Belgrad 1 1 0:0
2. SSC Napoli 1 1 0:0
4. Paris Saint Germain 1 0 2:3

grupa D
Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Porto 1:1 (0:0)
Galatasaray Stambuł - Lokomotiw Moskwa 3:0 (1:0)

Ajax Amsterdam - AEK Ateny (18.55)
Benfica Lizbona - Bayern Monachium (21.00)

grupa F
Szachtar Donieck - Hoffenheim (18.55)
Manchester City - Olympique Lyon (21.00)

grupa G
Viktoria Pilzno - CSKA Moskwa (21.00)
Real Madryt - AS Roma (21.00)

grupa H
Valencia - Juventus Turyn (21.00)
Young Boys Berno - Manchester United (21.00)

piłka nożna

Sport

Wygraj bilety na GP w Warszawie Odpowiedz na pytanie i bądź częścią żużlowego widowiska

Wygraj bilety na GP w Warszawie! Odpowiedz na pytanie i bądź częścią żużlowego widowiska

2024-04-19, 08:00
Apator Toruń powalczy o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Relacja w PR PiK.

2024-04-19, 07:30
Polskie piłkarki ręczne poznały rywalki w fazie grupowej mistrzostw Europy

2024-04-18, 21:15
Dał Politechnice Bydgoskiej medal AMP. Stanął na podium, choć pływa już tylko rekreacyjnie

2024-04-18, 16:42
Duża koszykówka zawita do Inowrocławia. Miasto będzie gospodarzem Superpucharu Polski

2024-04-17, 07:00
Kolejna gratka dla fanów żużla w Bydgoszczy Finał Indywidualnych MP na obiekcie Polonii

Kolejna gratka dla fanów żużla w Bydgoszczy! Finał Indywidualnych MP na obiekcie Polonii

2024-04-16, 16:05

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.