Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-07-06, 19:01 Polska Agencja Prasowa

MŚ 2018 - Francja pierwszym półfinalistą. Duży błąd bramkarza Urugwaju

Zdjęcie z ćwierćfinałowego meczu MŚ 2018 Urugwaj kontra Francja. Fot. PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO
W pierwszym ćwierćfinale MŚ 2018 Francja wygrała z Urugwajem 2:0. Antybohaterem meczu był Fernando Muslera. Bramkarz Urugwaju popełnił duży błąd przy bramce na 2:0 dla Trójkolorowych.
Urugwaj zagrał w piątek bez Edinsona Cavaniego, który w poprzednim spotkaniu z Portugalią (2:1) doznał kontuzji. W ataku zastąpił go Cristhian Stuani i choć - zwłaszcza w pierwszej połowie - był aktywny i bardzo się starał, to nie udało mu się w pełni zastąpić snajpera Paris Saint-Germain.

Pierwsi zaatakowali właśnie dwukrotni mistrzowie globu. W 13. minucie groźne pod bramką Francuzów zrobiło się po rzucie rożnym, ale interwencja Hugo Llorisa zażegnała niebezpieczeństwo.

Chwilę później w świetnej sytuacji znalazł się Kylian Mbappe po zgraniu piłki głową przez Oliviera Giroud, ale będąc sam pięć metrów przed bramką rywali źle uderzył głową.

W 40. minucie padła bramka. Antoine Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego, a urugwajskich obrońców ubiegł wbiegający w pole karne Raphael Varane i lekkim, ale precyzyjnym muśnięciem piłki głową skierował ją do siatki.

Po czterech minutach w podobnych okolicznościach bliski wyrównania był Martin Caceres, jednak od utraty gola uratował "Trójkolorowych" efektowną paradą Lloris.

Po przerwie Francuzi kontrolowali sytuację na boisku. Pozbawieni jednego z dwóch "żądeł" "Urusi" nie byli w stanie poważnie im zagrozić. W dodatku w 61. minucie stracili drugiego gola. Na strzał z 20 m zdecydował się Griezmann, a fatalny błąd popełnił rozgrywający 102. mecz w drużynie narodowej Fernando Muslera; lecąca praktycznie prosto w niego piłka zatrzymała się w siatce.

Griezmann nie celebrował zdobycia bramki, gdyż jego klubowym kolegą z Atletico Madryt i... ojcem chrzestnym jego córki jest Diego Godin.

Później emocje były już tylko niesportowe. Zawinił głównie młody Mbappe, który zaczepiony lekko - i raczej przypadkowo - ręką przez Cristiana Rodrigueza upadł na murawę niczym rażony piorunem; na boisku doszło do przepychanek z udziałem wielu zawodników obu zespołów.

W półfinale Francja, która w Rosji pokonała już trzy ekipy z Ameryki Południowej, poza Urugwajem także Peru (w grupie) i Argentynę (w 1/8 finału), w półfinale może zmierzyć się z kolejną drużyną z tego kontynentu - Brazylią. W piątek wieczorem "Canarinhos" w drugim ćwierćfinale powalczą z Belgią.
piłka nożna

Sport

2020-11-28, godz. 21:01 Porażka bydgoskich koszykarek w Polkowicach W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w Polkowicach z CCC 77:100. Faworytki do zwycięstwa poprowadziła Keish ... » więcej 2020-11-28, godz. 19:18 Bydgoscy siatkarze wygrali w Siedlcach. Znów decydował piąty set W meczu 11. kolejki rozgrywek 1. ligi, siatkarze bydgoskiej Visły pokonali na wyjeździe KPS Siedlce 3:2, w tie-breaku 15:11. Bydgoszczanie są wiceliderem tabe ... » więcej 2020-11-28, godz. 18:33 Aż dwóch polskich skoczków narciarskich na podium zawodów w Finlandii Po raz 17. dwóch polskich skoczków narciarskich znalazło się na podium zawodów Pucharu Świata. W sobotę w fińskiej Ruce drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trz ... » więcej 2020-11-28, godz. 18:28 Lekkoatleci z regionu najlepsi w kraju w przełajach Aleksandra Brzezińska z MKL-u Toruń i Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz zwyciężyli w rozegranych w Kwidzynie mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. » więcej 2020-11-28, godz. 18:00 Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Gdańsku Przedstawiciele władz polskiego żużla, koledzy z toru, wychowankowie i obecni zawodnicy oraz liczni kibice towarzyszyli w ostatniej drodze Zenona Plecha. Zmar ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:24 Bydgoski Memoriał Ireny Szewińskiej w prestiżowej strefie Gold Odbywający się od 2019 roku w Bydgoszczy lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej w kolejnym sezonie będzie miał znacznie wyższą rangę. World Athletics poda ... » więcej 2020-11-27, godz. 08:21 Mecz toruńskich hokeistów z Podhalem przełożony W związku z faktem zgłoszenia przez drużynę Tauron Podhale Nowy Targ wystąpienia u jednego z zawodników objawów Covid-19, decyzją władz ligi. zaplanowane na d ... » więcej 2020-11-25, godz. 17:55 Diego Armando Maradona nie żyje. Miał 60 lat W wieku 60 lat zmarł uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Diego Armando Maradona. Informację potwierdził agencji EFE jego agent i przyjaciel ... » więcej 2020-11-25, godz. 14:05 Zmarł Zenon Plech, wybitny żużlowiec i były trener bydgoskiej Polonii Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich żużlowców Zenon Plech. O śmierci „Super Zenona”, indywidualnego wicemistrza świata z Chorzowa z 1979 roku i wielokrot ... » więcej 2020-11-24, godz. 20:38 Wygrana bydgoskich siatkarzy z Gwardią, w tie-breaku aż 15:6 W zaległym meczu 6. kolejki pierwszej ligi siatkarzy, BKS Visła Bydgoszcz pokonała w hali Łuczniczka inny czołowy zespół rozgrywek - Gwardię Wrocław 3:2. Decy ... » więcej