Czwartek, 05 grudnia 2019 r.   Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Polskie Radio PiK » Sport
2018-05-03, 07:44 Polska Agencja Prasowa

Piłkarska Liga Mistrzów - Liverpool w finale

Na zdjęciu piłkarze FC Liverpool cieszą się z awansu do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów 2017/2018. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Piłkarze Liverpoolu przegrali na wyjeździe z AS Roma 2:4, ale zakwalifikowali się do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym wygrali bowiem u siebie 5:2. We wtorek awans wywalczył broniący trofeum Real Madryt.
Podopieczni Juergena Kloppa przystąpili do rewanżu po korzystnym wyniku na własnym boisku, bo wygrali 5:2. Rewanż obfitował w sytuacje bramkowe wynikające z błędów rywali. Po jednym z nich Sadio Mane znalazł się sam przed bramkarzem Romy i nie zmarnował dogodnej okazji. To była dziewiąta bramka Senegalczyka w jego dziesiątym meczu w Champions League.

Niespełna sześć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale w dosyć kuriozalnych okolicznościach. Dejan Lovren próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, ale ta trafiła w głowę jego kolegę z drużyny Jamesa Milnera i trafiła do bramki.

W 25. minucie goście ponownie objęli prowadzenie. Tym razem sprytnym strzałem głową popisał się Georginio Wijnaldum. Po zmianie stron gole strzelali tylko piłkarze Romy. Kibice włoskiego zespołu uwierzyli, że ich piłkarze będą w stanie powtórzyć wyczyn z ćwierćfinału, kiedy wyeliminowali Barcelonę, choć pierwszy mecz przegrali 1:4 (w rewanżu wygrali u siebie 3:0).

W 52. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Edina Dżeko. Sporo emocji przyniosła końcówka meczu. W 86. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Radja Nainggolan, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry pewnie wykorzystał rzut karny.

Gospodarzom zabrakło czasu, aby doprowadzić do wyrównania, bo chwilę później sędzia Damir Skomina zakończył mecz. Wcześniej jednak piłkarze Romy mieli spore pretensje do słoweńskiego arbitra, że nie podyktował rzutu karnego po tym, jak piłka zmierzająca do bramki trafiła w rękę jednego z obrońców Liverpoolu Trenta Alexandera-Arnola. Sytuacja miała miejsce przy stanie 2:2. Gospodarze domagali się "jedenastki" również wcześniej, kiedy przegrywali 1:2. Dżeko został sfaulowany w polu karnym przez Lorisa Kariusa, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Bośniaka.

Cały mecz na ławce rezerwowych Romy spędził bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Skorupski.

Finał Real Madryt - Liverpool odbędzie się w 26 maja w Kijowie.
piłka nożna

Sport

2019-12-05, godz. 10:17 Prezydent powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na ministra sportu Prezydent Andrzej Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na stanowisko ministra sportu; jednocześnie odwołał z tej funkcji premiera Mateusza Morawieckiego. » więcej 2019-12-05, godz. 09:30 Superliga tenisistów stołowych – wygrana Dekorglassu z Olimpią-Unią Grudziądz Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo wygrali u siebie z zespołem ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:0 w środowym meczu 11. kolejki superligi. W ekipie gospodarz ... » więcej 2019-12-05, godz. 07:00 Puchar Europy koszykarek - przegrana Artego Bydgoszcz, ale awans do dalszej fazy Koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały w Turcji z Galatasaray Stambuł 76:85 w ostatnim meczu grupy E Pucharu Europy. Podopieczne trenera Tomasza Herkta z bilan ... » więcej 2019-12-05, godz. 05:09 Koszykarska Liga Mistrzów - minimalna porażka Anwilu Włocławek z AEK Ateny! Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali u siebie z AEK Ateny 77:79 w meczu 7. kolejki gr. B Ligi Mistrzów FIBA. Mistrzowie Polski mają przed meczami rewanżowymi ... » więcej 2019-12-04, godz. 11:00 Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała z GKS-em Tychy! Spory sukces hokeistów Energi. Torunianie, po rzutach karnych, wygrali 4:3 na wyjeździe z GKS-em Tychy, wiceliderem rozgrywek, w 28. kolejce ekstraligi. » więcej 2019-12-04, godz. 09:07 Koszykarska Liga Mistrzów - porażka Polskiego Cukru Toruń po dwóch dogrywkach! Koszykarze Polskiego Cukru przegrali po dwóch dogrywkach na wyjeździe z belgijską Filou Ostenda 103:105 (24:19, 16:16, 25:22, 19:27, 8:8, 11:13 ) w meczu 7. k ... » więcej 2019-12-03, godz. 15:10 Danuta Dmowska-Andrzejuk kandydatką na ministra sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk jest kandydatką na ministra sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni - napisał p ... » więcej 2019-12-03, godz. 10:00 Europejskie puchary w koszykówce - Anwil i Polski Cukier wracają do rywalizacji Po dwóch tygodniach przerwy koszykarze Anwilu Włocławek i Polskiego Cukru Toruń wracają na parkiety Ligi Mistrzów FIBA. Anwil podejmie w 7. kolejce AEK Ateny, ... » więcej 2019-12-03, godz. 07:00 Ekstraklasa siatkarzy - kolejna porażka Visły Bydgoszcz po tie-breaku W 8. kolejce ekstraklasy siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz przegrała u siebie z Indykpolem AZS-em Olsztyn 2:3. To już piąta po tie-breaku i dziesiąta porażka bydg ... » więcej 2019-12-02, godz. 22:23 Złota Piłka nie dla Roberta Lewandowskiego. Szósty triumf Lionela Messiego! Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2019 roku w plebiscycie magazynu 'France Football'. To jego szóst ... » więcej