Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny
Polskie Radio PiK » Sport
2018-04-26, 08:14 Polska Agencja Prasowa

Piłkarska Liga Mistrzów - Bayern przegrał u siebie z Realem

Na zdjęciu Robert Lewandowski podczas 1. meczu półfinałowego Ligi Mistrzów 2017/2018 pomiędzy Bayernem Monachium i Realem Madryt. Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Bayern Monachium przegrał u siebie z Realem Madryt 1:2 (1:1) w meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski. Rewanż zaplanowano na 1 maja, a finał odbędzie się 26 maja w Kijowie.
"Królewscy" w poprzednim sezonie triumfowali w Lidze Mistrzów, zostając pierwszą w drużyną w historii tych rozgrywek (czyli od sezonu 1992/93), która obroniła trofeum.

"Jeżeli wygrywasz dwa razy z rzędu Ligę Mistrzów, jesteś faworytem. To oczywiste. Ale to nie znaczy, że automatycznie przejdziesz dalej" - mówił przed meczem Robert Lewandowski w wywiadzie telewizyjnym dla oficjalnej strony Bayernu.

Jego zespół przystąpił do meczu w dobrej sytuacji - już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec, a niedawno awansował do finału pucharu kraju.

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataków i w pierwszej połowie stworzyli kilka groźnych okazji, choć od ósmej minuty musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Holendra Arjena Robbena, a jeszcze przed przerwą jego los podzielił reprezentant Niemiec Jerome Boateng.

Bawarczycy objęli prowadzenie w 28. minucie, po strzale z prawej strony Joshuy Kimmicha. Błąd w tej sytuacji popełnił zaskoczony golkiper gości Keylor Navas - nie odbił piłki, która wleciała do bramki przy tzw. bliskim słupku.

Hiszpański zespół wyrównał w 44. minucie, gdy precyzyjnym strzałem z woleja z 16 metrów popisał się Marcelo.

W doliczonym czasie pierwszej połowy bliski trafienia był Lewandowski - po jego uderzeniu głową piłkę, z kłopotami, odbił Navas.

Druga połowa była bardziej wyrównana, a Bayern w miarę upływu czasu atakował z coraz mniejszym impetem. Na dodatek od 57. minuty przegrywał 1:2. Błąd popełnił Rafinha i Real przeprowadził kontratak, zakończony celnym strzałem wprowadzonego krótko wcześniej na boisko Marco Asensio.

W 71. minucie mniej widoczny wcześniej Cristiano Ronaldo strzelił efektownego gola, ale trafienie nie zostało uznane, ponieważ przy próbie przyjęcia piłki Portugalczyk pomógł sobie ramieniem.

Swoje szanse miał także Bayern, m.in. bardzo aktywny tego dnia Francuz Franck Ribery. Z kolei w 88. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Lewandowski, ale uderzył niecelnie.

Do końca wynik nie uległ zmianie, co oznacza powtórkę rezultatu sprzed roku. Wówczas obie drużyny spotkały się w ćwierćfinale LM. Real wygrał na wyjeździe 2:1, a w rewanżu po 90 minutach było 2:1 dla Bayernu. Dopiero w dogrywce "Królewscy" rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść, strzelając trzy gole.

W klasyfikacji strzelców obecnej edycji LM wciąż zdecydowanie prowadzi Ronaldo (15 goli), ale to był pierwszy mecz Champions League w tym sezonie, w którym nie zdobył bramki. Z kolei ekipa z Bawarii doznała pierwszej w tym sezonie porażki u siebie, licząc wszystkie rozgrywki.
piłka nożna

Sport

2019-08-18, godz. 09:30 Letnia GP w skokach w Zakopanem - Polska druga, Japonia wygrała konkurs drużynowy Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyła Japonia, a na najniższym stopniu podium ... » więcej 2019-08-18, godz. 09:00 1. liga piłkarska - druga z rzędu porażka Olimpii Grudziądz Lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza i dotychczasowy wicelider Podbeskidzie Bielsko-Biała doznały porażek w 4. kolejce pierwszej ligi piłkarskiej. Na drugie mie ... » więcej 2019-08-18, godz. 08:12 Żużlowa Grand Prix Skandynawii - Maciej Janowski trzeci. Zmarzlik poza finałem Maciej Janowski zajął trzecie miejsce w Grand Prix Skandynawii w Malilli, szóstej eliminacji mistrzostw świata. Wygrał Szwed Fredrik Lindgren przed Duńczykiem ... » więcej 2019-08-16, godz. 12:00 Żużlowa Grand Prix – emocje w Malilli, ciasno w czołówce cyklu Rywalizacja o mistrzostwo świata na żużlu powoli wkracza w decydującą fazę. W sobotę w szwedzkiej Malilli odbędą się szóste zawody w sezonie - Grand Prix Skan ... » więcej 2019-08-16, godz. 08:00 Letnia GP w skokach - dobre samopoczucie Polaków przed konkursem w Zakopanem Do startu przystępujemy z radością i bardzo dobrym samopoczuciem - powiedzieli polscy zawodnicy podczas czwartkowej konferencji prasowej poprzedzającej Letnią ... » więcej 2019-08-15, godz. 22:01 Ekstraklasa piłkarska - lider Śląsk gra z czwartą Cracovią (zapowiedź 5. kolejki) Niespodziewany lider Śląsk Wrocław podejmie w sobotę czwartą Cracovię w 5. kolejce ekstraklasy. Sentymentalna podróż czeka trenera Kazimierza Moskala. Jego ŁK ... » więcej 2019-08-15, godz. 20:29 Retro Derby: byli żużlowcy z Bydgoszczy i Torunia znowu na wspólnym torze Żużlowych wspomnień czar... Na toruńskiej Motoarenie spotkali się w czwartek byli żużlowcy z Bydgoszczy i Torunia. » więcej 2019-08-14, godz. 11:01 Ekstraklasa koszykarek - MMKS Katarzynki Toruń z warunkową licencją Klub koszykówki kobiet MMKS Katarzynki Toruń otrzymał od Polskiego Związku Koszykówki warunkową licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2019/2020. Oznacza to ... » więcej 2019-08-12, godz. 22:00 Ekstraklasa piłkarska - pierwsza wygrana mistrza Polski Broniący tytułu Piast Gliwice odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy wygrał na wyjeździe z beniaminkiem ŁKS Łó ... » więcej 2019-08-12, godz. 17:00 Iga Baumgart-Witan: mam nadzieję, że na MŚ poprawimy rekord Polski! Członkini sztafety 4x400 m Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) ma nadzieję, że wraz z innymi 'Aniołkami Matusińskiego' poprawi podczas mistrzostw świata w Daus ... » więcej