Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-02-20, 20:37 Polska Agencja Prasowa

Pjongczang 2018 - polska drużyna odebrała brązowe medale!

Na zdjęciu polscy skoczkowie po odebraniu medali. Od lewej Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Polscy skoczkowie narciarscy: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch odebrali w Pjongczangu brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w poniedziałkowym olimpijskim konkursie drużynowym.
"Świętowanie było bardzo krótkie. Mieliśmy pozwolenie od trenera na jedno piwo, które na nas czekało. Posiedzieliśmy, pośmialiśmy się, było trochę grania na gitarach i to w zasadzie tyle" - zdradził Kot.

"Chcieliśmy dobrze wyglądać na ceremonii. Na większe świętowanie przyjdzie czas po sezonie" - dodał Stoch.

Dekoracji dokonała członkini MKOl Norweżka Kristin Kloster Aasen w towarzystwie prezesa norweskiej federacji narciarskiej Erika Roeste.

"Radość i duma - to jest to co przede wszystkim czuję po otrzymaniu medalu. Długo na to czekaliśmy i ciężko pracowaliśmy. Tęsknię już za domem, ale warto było czekać do samego końca. Dzięki temu wrócimy z medalami" - powiedział Kubacki.

"Jak wchodziło się na podium, to myślę, że w każdym z nas było wzruszenie i poczucie spełnienia. Dla nas to było olbrzymie przeżycie. Może Kamil nie przeżywał tego tak mocno jak my. On w końcu ma wprawę w zdobywaniu olimpijskich medali" - dodał Hula.

W sobotę Stoch zwyciężył w rywalizacji na tej samej dużej skoczni w zawodach indywidualnych. Pochodzący z Zębu zawodnik jest pierwszym polskim przedstawicielem zimowych dyscyplin, który wywalczył trzy złota igrzysk; cztery lata temu w Soczi był najlepszy w obu konkursach indywidualnych, a łącznie ma w kolekcji cztery medale olimpijskie.

"Ten medal drużynowy jest efektem pracy wielu ludzi. To wspaniałe zwieńczenie wielu lat. W pierwszej chwili byłem wczoraj trochę zły na siebie, bo mieliśmy szansę na coś więcej niż brąz. Później dotarło jednak do mnie, że tak naprawdę dałem z siebie wszystko i gdybym mógł skoczyć jeszcze raz, to niekoniecznie efekt byłby lepszy" - podkreślił Stoch.

W zmaganiach zespołowych biało-czerwoni zgromadzili 1072,4 pkt. Przegrali z Norwegami - 1098,5 i Niemcami - 1075,7 pkt. To 22. medal w historii startów biało-czerwonych w zimowych igrzyskach; pierwszy drużyny skoczków. Na cały dorobek składa się siedem złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych.

W środę biało-czerwoni mają w planach obejrzeć zawody w big air - debiutującej w programie igrzysk konkurencji snowboardowej. Nie ma w niej polskiego reprezentanta.

"Nareszcie zasmakujemy trochę tej całej otoczki igrzysk. Wcześniej naprawdę nie było okazji" - przyznał Kubacki.

W podróż do kraju skoczkowie ruszą w czwartek.

Sport

2020-12-03, godz. 21:46 Koszykarski klasyk dla Anwilu W zaległym meczu z 4. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Hali Mistrzów ze Śląskiem Wrocław 93:78. Pierwsza kwarta emocjonująca, ... » więcej 2020-12-02, godz. 21:44 Międzynarodowy sukces młodej pięściarki ze Świecia Oliwia Czerwińska z Wdy Świecie zdobyła złoty medal w zakończonych w Sofii mistrzostwach Europy kadetów w boksie w kat. 75 kg. W finałowej walce Polka pokonał ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:35 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w pierwszej lidze W kolejnym meczu pierwszej ligi, siatkarze BKS Visły Bydgoszcz pokonali w hali Łuczniczka zespół Norwida Częstochowa 3:0, w setach: 25:14, 25:17 i 25:19. To s ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:26 Koszykarki z Torunia rozgromione w Lublinie przez Pszczółkę W 7. kolejce ekstraklasy, koszykarki Energi Toruń przegrały w Lublinie z Pszczółką 40:93. W pierwszej kwarcie torunianki zdobyły zaledwie 8 punktow, a rywalki ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:55 Kolejna porażka siatkarek ze Świecia w Tauron Lidze W meczu 8. kolejki rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie nasz beniaminek ekstrak ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:38 Hokeiści Energi Toruń pokonali Cracovię W zaległym meczu 12. kolejki hokejowej ekstraklasy, Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Cracovią 5:3. Pierwsza i trzecia tercja kończyły się remisami 1:1. Klu ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej