Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
2018-02-07, 10:01 Polska Agencja Prasowa

Pjongczang/skoki narciarskie - w czwartkowych kwalifikacjach bez Żyły

Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki wystąpią w czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu na igrzyskach w Pjongczangu. W składzie zabrakło Piotra Żyły - poinformował na Facebooku Adam Małysz, dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej.
"Za nami pierwsze treningi w Pjongczang. Wiem już, że w kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na małej skoczni wystartują Kamil, Stefan, Maciek i Dawid. Piotrek będzie im kibicował. Skakał dziś najkrócej z naszych reprezentantów i stąd taka decyzja" - przekazał Małysz na portalu społecznościowym.

W środowych treningach na normalnym obiekcie (HS 109) biało-czerwoni wypadli bardzo dobrze. Pierwszą serię wygrał Dawid Kubacki, a drugą Kamil Stoch. Jedynie w trzeciej zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger, ale za nim uplasowali się Stefan Hula i Stoch.

Podwójny mistrz olimpijski z Soczi Stoch za każdym razem plasował się na "podium". W pierwszej próbie przegrał jedynie z Kubackim. W drugiej serii zaś trzecie miejsce zajął Kubacki.

We wcześniejszych seriach Hula był 13. i 9. Kot zajmował 8., 7. i 11. miejsce. Najsłabiej wypadł natomiast Żyła - 17., 18., 13. pozycja.

Sport

2020-12-03, godz. 21:46 Koszykarski klasyk dla Anwilu W zaległym meczu z 4. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Hali Mistrzów ze Śląskiem Wrocław 93:78. Pierwsza kwarta emocjonująca, ... » więcej 2020-12-02, godz. 21:44 Międzynarodowy sukces młodej pięściarki ze Świecia Oliwia Czerwińska z Wdy Świecie zdobyła złoty medal w zakończonych w Sofii mistrzostwach Europy kadetów w boksie w kat. 75 kg. W finałowej walce Polka pokonał ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:35 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w pierwszej lidze W kolejnym meczu pierwszej ligi, siatkarze BKS Visły Bydgoszcz pokonali w hali Łuczniczka zespół Norwida Częstochowa 3:0, w setach: 25:14, 25:17 i 25:19. To s ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:26 Koszykarki z Torunia rozgromione w Lublinie przez Pszczółkę W 7. kolejce ekstraklasy, koszykarki Energi Toruń przegrały w Lublinie z Pszczółką 40:93. W pierwszej kwarcie torunianki zdobyły zaledwie 8 punktow, a rywalki ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:55 Kolejna porażka siatkarek ze Świecia w Tauron Lidze W meczu 8. kolejki rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie nasz beniaminek ekstrak ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:38 Hokeiści Energi Toruń pokonali Cracovię W zaległym meczu 12. kolejki hokejowej ekstraklasy, Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Cracovią 5:3. Pierwsza i trzecia tercja kończyły się remisami 1:1. Klu ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej