Wtorek, 19 lutego 2019 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Sport
2017-10-22, 08:01 Polska Agencja Prasowa/IAR

Ekstraklasa piłkarska - szalony mecz w Gdańsku, kolejna przegrana Pogoni

Zdjęcie z meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań w 13. kolejce ekstraklasy piłkarskiej 2017/2018. Fot. PAP/Adam Warżawa
Sobotnie spotkania 13. kolejki ekstraklasy piłkarskiej nie rozczarowały. Najwięcej emocji było w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zremisowała z Lechem Poznań 3:3. W innym ciekawym sobotnim meczu Pogoń Szczecin prowadziła już u siebie 2:1 z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą, ale ostatecznie przegrała 2:3.
W sobotę Lech mógł zostać samodzielnym liderem rozgrywek. Grający w Gdańsku z Lechią "Kolejorz" szansy nie wykorzystał. Ponad 13 tysięcy widzów na brak emocji nie mogło narzekać. Zobaczyli sześć goli, w tym jeden samobójczy, dwie czerwone kartki i rzut karny.

Do przerwy 2:1 prowadziła Lechia. Bramki dla niej Błażeja Augustyna i Marco Paixao z karnego rozdzielił Maciej Gajos. Od 52. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Michał Nalepa. Lech przejął inicjatywę i strzelił dwa gole. W 70. minucie trafił Duńczyk Christian Gytkjaer, a w 72. Maciej Makuszewski.

To jednak nie był koniec emocji. Zaledwie dwie minuty po bramce Makuszewskiego siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył Rumun Mihai Radut. W 76. natomiast wyrównał się wynik, własnego bramkarza pokonał austriacki obrońca Lecha Emir Dilaver.

Coraz trudniejsza sytuacja jest trenera Macieja Skorży. Prowadzona przez niego Pogoń Szczecin na zwycięstwo czeka już od 19 sierpnia. W sobotę na własnym stadionie uległa Bruk-Bet Termalice Nieciecza 2:3. "Portowcy" zwycięstwo stracili w końcówce.

Pogoń odpowiedziała dwiema bramkami Adama Frączczaka, na gola z trzeciej minuty Łukasza Piątka. W 82. minucie wyrównał Łotysz Vitalijs Maksimenko, a w 89. zwycięstwo Termalice zapewnił Słowak David Guba.

Po ostatnim gwizdku doszło do chuligańskiego incydentu. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Pogoni chciała się dostać do szatni piłkarzy. Powstrzymała ich ochrona, wsparta przez policję. Użyto gazu łzawiącego.

"Przegraliśmy bardzo ważny mecz i jesteśmy w fatalnej sytuacji. Nie chciałbym teraz opuszczać zespołu, gdy jest na ostatnim miejscu. Chciałbym go z tego wyciągnąć. To jest taki moment sezonu, że wszystko jest jeszcze w zasięgu tych piłkarzy, którzy grają w Pogoni. Ja wierzę w tych zawodników" - zapewnił Skorża.

W ostatnim sobotnim meczu Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Cracovią. "Pasy" prowadziły od dziewiątej minuty po golu Michała Helika. W 87. wyrównał Filip Piszczek.

W niedzielę do ścisłej czołówki może dołączyć Jagiellonia Białystok. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota, którzy na wyjeździe zagrają z Arką Gdynia, mają obecnie trzy punkty straty do lidera. W drugim tego dnia meczu broniąca tytułu Legia Warszawa w Krakowie zmierzy się z Wisłą. Spotkanie to obejrzy komplet publiczności. Stadion Miejski im. Henryka Reymana może pomieścić 33 130 kibiców.

13. serię spotkań w poniedziałek zakończy mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław.

Sport

2019-02-19, godz. 12:00 Piłkarska Liga Mistrzów - czas na hit Liverpool kontra Bayern Liverpool kontra Bayern Monachium - rywalizacja drużyny niemieckiego trenera Juergena Kloppa z drużyną Roberta Lewandowskiego już od chwili losowania wzbudzał ... » więcej 2019-02-19, godz. 10:00 Ekstraklasa siatkarek - wyniki 19. kolejki. Pałac Bydgoszcz nadal piąty W poniedziałek zakończyła się 19. kolejka ekstraklasy siatkarek. W niej Bank Pocztowy Pałac wygrał na wyjeździe z KSZO Ostrowiec 3:2. W tabeli rozgrywek bydgo ... » więcej 2019-02-19, godz. 07:00 Formuła 1 - Vettel najszybszy pierwszego dnia testów. Kubica nie jeździł Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari uzyskał najlepszy czas okrążenia w pierwszym dniu oficjalnych testów przed rozpoczęciem sezonu mistrzostw świata Formuły 1. ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:30 Lekkoatletyczne HMP w Toruniu - Baumgart-Witan: trzeba podładować akumulatory Najszybsza w tym roku na świecie biegaczka na 400 m Iga Baumgart-Witan powiedziała po zdobyciu złotego medalu halowych mistrzostw Polski w Toruniu, że teraz j ... » więcej 2019-02-18, godz. 15:45 Niebawem ruszy przebudowa trybuny na stadionie Polonii. Umowa podpisana Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisał umowę z wykonawcą modernizacji na stadionie Polonii przy ul. Sportowej. W dotychczasowym sektorze B (naprzeciw star ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:00 Narciarskie MŚ - Stefan Horngacher ogłosił kadrę skoczków Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula będą reprezentowali Polskę w skokach podczas zbliżających się mistrzostw świata w narciarstw ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Ekstraklasa piłkarska - porażka Legii, świetna seria Cracovii Piłkarze Legii Warszawa przegrali u siebie z Cracovią 0:2 w 22. kolejce ekstraklasy. Dla gości to szóste z rzędu zwycięstwo. W innym niedzielnym meczu Zagłębi ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Stal Ostrów Wielkopolski zdobyła Puchar Polski koszykarzy Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. zdobyli po raz pierwszy w historii Puchar Polski. Pokonali w finale turnieju w Warszawie Arkę Gdynia 77:74. Tytułu ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:30 Lekkoatletyczne HMP w Toruniu - złoty medal Baumgart-Witan na 400 m Liderka światowych tabel w biegu na 400 m Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) zdobyła w niedzielę złoty medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w To ... » więcej 2019-02-18, godz. 08:15 1. liga koszykarzy - wyjazdowe zwycięstwo Enea Astorii Bydgoszcz W 24. kolejce 1. ligi koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz wygrała na wyjeździe z WKK Wrocław 86:70. » więcej