Ekstraklasa piłkarska - szalony mecz w Gdańsku, kolejna przegrana Pogoni

2017-10-22, 08:01  Polska Agencja Prasowa/IAR
Zdjęcie z meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań w 13. kolejce ekstraklasy piłkarskiej 2017/2018. Fot. PAP/Adam Warżawa

Sobotnie spotkania 13. kolejki ekstraklasy piłkarskiej nie rozczarowały. Najwięcej emocji było w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zremisowała z Lechem Poznań 3:3. W innym ciekawym sobotnim meczu Pogoń Szczecin prowadziła już u siebie 2:1 z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą, ale ostatecznie przegrała 2:3.

W sobotę Lech mógł zostać samodzielnym liderem rozgrywek. Grający w Gdańsku z Lechią "Kolejorz" szansy nie wykorzystał. Ponad 13 tysięcy widzów na brak emocji nie mogło narzekać. Zobaczyli sześć goli, w tym jeden samobójczy, dwie czerwone kartki i rzut karny.

Do przerwy 2:1 prowadziła Lechia. Bramki dla niej Błażeja Augustyna i Marco Paixao z karnego rozdzielił Maciej Gajos. Od 52. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Michał Nalepa. Lech przejął inicjatywę i strzelił dwa gole. W 70. minucie trafił Duńczyk Christian Gytkjaer, a w 72. Maciej Makuszewski.

To jednak nie był koniec emocji. Zaledwie dwie minuty po bramce Makuszewskiego siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył Rumun Mihai Radut. W 76. natomiast wyrównał się wynik, własnego bramkarza pokonał austriacki obrońca Lecha Emir Dilaver.

Coraz trudniejsza sytuacja jest trenera Macieja Skorży. Prowadzona przez niego Pogoń Szczecin na zwycięstwo czeka już od 19 sierpnia. W sobotę na własnym stadionie uległa Bruk-Bet Termalice Nieciecza 2:3. "Portowcy" zwycięstwo stracili w końcówce.

Pogoń odpowiedziała dwiema bramkami Adama Frączczaka, na gola z trzeciej minuty Łukasza Piątka. W 82. minucie wyrównał Łotysz Vitalijs Maksimenko, a w 89. zwycięstwo Termalice zapewnił Słowak David Guba.

Po ostatnim gwizdku doszło do chuligańskiego incydentu. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Pogoni chciała się dostać do szatni piłkarzy. Powstrzymała ich ochrona, wsparta przez policję. Użyto gazu łzawiącego.

"Przegraliśmy bardzo ważny mecz i jesteśmy w fatalnej sytuacji. Nie chciałbym teraz opuszczać zespołu, gdy jest na ostatnim miejscu. Chciałbym go z tego wyciągnąć. To jest taki moment sezonu, że wszystko jest jeszcze w zasięgu tych piłkarzy, którzy grają w Pogoni. Ja wierzę w tych zawodników" - zapewnił Skorża.

W ostatnim sobotnim meczu Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Cracovią. "Pasy" prowadziły od dziewiątej minuty po golu Michała Helika. W 87. wyrównał Filip Piszczek.

W niedzielę do ścisłej czołówki może dołączyć Jagiellonia Białystok. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota, którzy na wyjeździe zagrają z Arką Gdynia, mają obecnie trzy punkty straty do lidera. W drugim tego dnia meczu broniąca tytułu Legia Warszawa w Krakowie zmierzy się z Wisłą. Spotkanie to obejrzy komplet publiczności. Stadion Miejski im. Henryka Reymana może pomieścić 33 130 kibiców.

13. serię spotkań w poniedziałek zakończy mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław.

Mówi Łukasz Załuska, bramkarz Pogoni Szczecin

Mówi Szymon Pawłowski, piłkarz Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Mówi Michał Probierz, trener Cracovii Kraków

Mówi Radosław Mroczkowski, trener Sandecji Nowy Sącz

Mówi Paweł Stolarski, piłkarz Lechii Gdańsk

Mówi Łukasz Trałka, piłkarz Lecha Poznań

Krzysztof Szubarga zwolniony z Astorii. Drużynę przejmie trener drugiego zespołu

2024-03-19, 07:25
Miał być derbowy hit, a jest walkower. Polonia oddała zwycięstwo Zawiszy

Miał być derbowy hit, a jest… walkower. Polonia oddała zwycięstwo Zawiszy

2024-03-18, 20:27
Zbliżają się lekkoatletyczne MP w Bydgoszczy. Święto może być uczczone znakomitymi wynikami

2024-03-18, 16:47
W Toruniu rywalizowali o Ekstraligę unihokeja. Poznaniacy najlepsi w turnieju finałowym

2024-03-18, 08:14
BKS Bostik z Pucharem Polski. Siatkarki z Bielska-Białej potwierdziły dobrą formę

2024-03-17, 18:50
IV Liga: Skromne zwycięstwa faworytów. Efektowny triumf Tłuchovii [wyniki 19. kolejki]

2024-03-17, 09:48
Dojrzali lekkoatleci ruszają do walki o medale. W Toruniu rozpoczęły się HME Masters

2024-03-17, 07:58