Niedziela, 23 lutego 2020 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » Sport
2017-09-16, 19:17 Polska Agencja Prasowa/IAR

LM piłkarzy ręcznych – porażka Vive Kielce na inaugurację rozgrywek

Piłkarze ręczni PGE Vive Kielce przegrali na wyjeździe z mistrzem Białorusi Mieszkowem Brześć 25:28 (11:15) w meczu pierwszej kolejki grupy B Ligi Mistrzów.
Początek spotkania był wyrównany. Jeszcze w piątej minucie na tablicy wyników widniał remis 2:2. Jednak w ciągu kilkudziesięciu sekund Filipa Ivica pokonał dwukrotnie Dmitrij Nikulenkow i Mieszkow prowadził 4:2. Pięć minut później po trafieniu Siergieja Szyłowicza przewaga gospodarzy wzrosła do trzech bramek – 6:3. Trener Tałant Dujszebajew zdecydował się w tym momencie na zmianę bramkarzy: Ivica zastąpił Sławomir Szmal.

Jednak w 11. minucie po kolejnej bramce Nikulenkowa mistrz Białorusi odskoczył na cztery trafienia (7:3). Niezrażeni kielczanie zaczęli grać lepiej i dosyć szybko odrobili większość strat. Po bramce Alexa Dujszebajewa (16. minuta) Vive przegrywało tylko 6:7. Duża w tym zasługa Szmala. Kielecki bramkarz popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, broniąc też rzut karny wykonywany przez Rastko Stojkovica, byłego zawodnika drużyny ze stolicy regionu świętokrzyskiego.

Po okresie dobrej gry, mistrzom Polski przytrafił się przestój, co bezlitośnie wykorzystali Białorusini. W 24. minucie Szmala z karnego pokonał Konstantin Igropulo i zespół z Brześcia ponownie prowadził trzema bramkami – 11:8. Dwie minuty później Aleksander Szkurinski po świetnej akcji całego zespołu pokonał Szmala i Mieszkow wygrywał już 12:8.

Czterobramkowe prowadzenie zespół z Brześcia utrzymał do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach Vive przegrywało 11:15. Duża w tym zasługa świetnie broniącego w drużynie gospodarzy Serba Rade Mijatovica.

Drugą część gry kielczanie rozpoczęli od dwóch efektownych trafień Blaza Janca. Za faul na Słoweńcu w 36. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Mieszkowa Siergiej Szyłowicz. Nie zdeprymowało to jednak gospodarzy. W 39. minucie z koła trafił Stojkovic i Mieszkow znów odskoczył na cztery trafienia (19:15).

Część strat kielczanie odrobili w ciągu dwóch minut. Po bramkach Julena Aginagalde i Alexa Dujszebajewa mistrz Białorusi prowadził, ale już tylko dwoma bramkami – 19:17. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji, dwa błędy Vive i po kolejnych 120 sekundach goście przegrywali 17:21 (bramki Ljubo Vukica i Dzianisa Rutenki).

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania czas wziął Tałant Dujszebajew. Minutę później faulowany przez Igropulo był Manuel Strlek, ale serbscy arbitrzy nie zareagowali. Wydaje się, że Rosjaninowi należała się przynajmniej dwuminutowa kara.

W 50. minucie swoją piątą bramkę w tym meczu zdobył Nikulenkow. Jego zespół prowadził już pięcioma trafieniami – 23:18 i gospodarze byli już bardzo blisko niespodziewanego zwycięstwa. Kielczanie grali do końca bardzo ambitnie, ale losów pojedynku nie zdołali już odwrócić. Mistrz Białorusi pokonał na inaugurację Ligi Mistrzów PGE Vive Kielce 28:25 (15:11).

skład Vive: Sławomir Szmal, Filip Ivic – Michał Jurecki 3, Blaz Janc 3, Marko Mamic 1, Mateusz Kus 1, Julen Aginagalde 2, Karol Bielecki 3, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 1, Krzysztof Lijewski 2, Alex Dujshebaev 4, Mariusz Jurkiewicz, Uros Zorman, Dean Bombac 2, Darko Djukic 2.
Mówi Michał Jurecki, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce

Sport

2020-02-23, godz. 11:28 Fury wygrał z Wilderem i zdobył pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury wygrał w siódmej rundzie z Deontayem Wilderem i zdobył pas bokserskiego mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Anglik miał zdecydowaną przewagę nad niep ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:52 Derby regionu w ekstraklasie koszykarek ponownie dla Artego W meczu 18. kolejki ekstraklasy koszykarek, Energa Toruń przegrała w hali Zespołu Szkół Spożywczych z Artego Bydgoszcz 76:94. To już drugie derbowe zwycięstwo ... » więcej 2020-02-22, godz. 19:46 Kolejna nieznaczna przegrana toruńskich hokeistów w Tychach Hokeiści Energi Toruń przegrali drugi z rzędu mecz ćwierćfinałowy fazy play-off ekstraklasy w Tychach z Mistrzem Polski, GKS-em. W piątek torunianie ulegli fa ... » więcej 2020-02-22, godz. 18:16 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarek z bezpośrednim rywalem w walce o play-offy W meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w hali Łuczniczka PTPS Piła 3:0. Oba zespoły walczą o udział w fazie play-off ... » więcej 2020-02-21, godz. 20:13 Toruńscy hokeiści bliscy sprawienia sensacji w Tychach W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Hokejowej Ekstraligi, Energa Toruń przegrała na lodowisku w Tychach z GKS-em 2:4. Po pierwszej bezbramkowej te ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:57 Trzecia z rzędu wygrana tenisistów stołowych Lotto-Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz Po siedmiu porażkach z rzędu, w lutym tenisiści stołowi Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz wygrywają mecz za meczem w superlidze. Tym razem pokonali na wyjeźdz ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:05 Piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz awansowały do półfinału Pucharu Polski W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski, piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz zremisowały na wyjeździe z Olimpią Szczecin 2:2. W pierwszym spotkaniu, ro ... » więcej 2020-02-20, godz. 14:11 Nowy sponsor tytularny bydgoskich żużlowców 'Abramczyk-Polonia Bydgoszcz' - tak od nowego sezonu nazywać się będzie beniaminek żużlowej pierwszej ligi. Sponsor tytularny podpisał z klubem dwuletnią umow ... » więcej 2020-02-19, godz. 19:24 Bydgoskie siatkarki wciąż się liczą w walce o play-offy W zaległym spotkaniu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w hali Łuczniczka najsłabszy obecnie zespół rozgrywek Wisłę Wars ... » więcej 2020-02-19, godz. 17:51 Umowa podpisana! Będą transmisje meczów Polonii w Polskim Radiu PiK Polskie Radio PiK będzie w tym sezonie transmitować żużlowe mecze Polonii Bydgoszcz. Stosowną umowę podpisali dziś, w siedzibie naszej rozgłośni, prezes Jolan ... » więcej