Piłkarska Liga Mistrzów - porażki Borussii i Napoli, gol Milika

2017-09-14, 06:39  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu Arkadiusz Milik podczas meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Arkadiusz Milik zdobył bramkę z rzutu karnego, ale jego Napoli uległo w Charkowie Szachtarowi Donieck 1:2 w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nie powiodło się też Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Niemiecki zespół przegrał w Londynie z Tottenhamem 1:3.

Piłkarze Napoli byli faworytami w starciu z Szachtarem, który mecze w roli gospodarza rozgrywa w Charkowie. Przez długi czas ukraiński zespół sprawiał jednak lepsze wrażenie. Prowadził już 2:0 po golach Brazylijczyka Taisona i Argentyńczyka Facundo Ferreyry.

W 71. minucie rzut karny dla gości pewnie wykorzystał Milik ("jedenastka" została podyktowana za faul na Belgu Driesie Mertensie). Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć w 83. minucie polski napastnik miał doskonałą sytuację. Kopnął jednak nad bramką.

Do 67. minuty w ekipie z Włoch grał Piotr Zieliński.

W innym spotkaniu grupy F mistrz Holandii Feyenoord Rotterdam przegrał u siebie z Manchesterem City aż 0:4. Dwie bramki dla gości zdobył obrońca John Stones. Mecz sędziował Szymon Marciniak.

W grupie H Tottenham Hotspur pokonał Borussię Dortmund 3:1. Całe spotkanie w niemieckiej ekipie rozegrał Łukasz Piszczek, który w 60. minucie nie zdążył ze skutecznym wślizgiem przy trzecim golu dla gospodarzy. Wówczas bramkę (swoją drugą w tym meczu) zdobył Harry Kane.

Występujący w tej samej grupie, broniący trofeum Real Madryt miał dość łatwe zadanie. Podejmował bowiem u siebie APOEL Nikozja i bez kłopotów wygrał 3:0. Dwie bramki, w tym jedną rzutu karnego, zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma już 107 goli w Lidze Mistrzów. Jedno trafienie dołożył w środę Sergio Ramos.

W grupie G FC Porto uległo u siebie Besiktasowi Stambuł 1:3, natomiast debiutujący w Lidze Mistrzów RB Lipsk zremisował na swoim stadionie z półfinalistą poprzedniej edycji AS Monaco 1:1. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, który w 33. minucie nie zdążył powstrzymać strzelca gola Szweda Emila Forsberga. Chwilę później Monaco jednak wyrównało po trafieniu z bliska sprowadzonego latem z Anderlechtu Belga Youriego Tielemansa. W zespole wicemistrzów Niemiec z powodu kontuzji nie zagrał jeden z najlepszych piłkarzy Bundesligi Gwinejczyk Naby Keita.

W spotkaniach grupy E nie było w środę zwycięzców. Liverpool zremisował z Sevillą 2:2 (w końcówce pierwszej połowy rzutu karnego dla "The Reds" nie wykorzystał Roberto Firmino), zaś NK Maribor zremisował ze Spartakiem Moskwa 1:1.

Szachtar Donieck - SSC Napoli 2:1 (1:0)
Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)

Real Madryt - APOEL Nikozja 3:0 (1:0)
Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-26, 06:48
Wsparcie dla sportu na uczelniach. Minister Nitras ogłosił program rozwoju lig akademickich

2024-03-25, 21:25
Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie srebrny

Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie „srebrny”

2024-03-25, 12:31