Środa, 22 maja 2019 r.   Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty
Polskie Radio PiK » Sport
2016-11-12, 23:24 Polska Agencja Prasowa

LM piłkarzy ręcznych – Vardar – Vive 40:34

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce przegrali na wyjeździe zs Vardarem Skopje 34:40 (18:18) w meczu szóstej kolejki grupy „B” Ligi Mistrzów. To druga porażka mistrzów Polski, którzy mają także cztery zwycięstwa.
Lepiej spotkanie na szczycie grupy „B” rozpoczęli gospodarze. Timur Dibirow z karnego pokonał Filipa Ivica. Ten sam zawodnik dwie minuty później podwyższył wynik na 2:0. Bramkę Arpada Sterbika odczarował dopiero Karol Bielecki, który trafił z karnego. Kielczanie poszli za ciosem i już w szóstej minucie był remis 3:3. Sterbik co prawda obronił rzut Tobiasa Reichmanna, ale wobec dobitki Manuela Strleka był już bezradny.

W ósmej minucie w hali w Skopje zrobiło się jeszcze ciszej. Strlek wyprowadził bowiem mistrzów Polski na dwubramkowe prowadzenie (6:4). Niestety po okresie świetnej gry, nastąpiła seria błędów gości. Mistrz Macedonii bezlitośnie to wykorzystał. Vardar zdobył pięć bramek z rzędu i gospodarze prowadzili już 9:6 (14. min.). Obie drużyny w pierwszej połowie grały falami. Teraz zespół ze Skopje wpadł w dołek i kielczanie dość szybko odrobili straty.

W 19. min. do pustej bramki trafił Darko Djukic (rywale grali w osłabieniu) i na tablicy świetlnej ponownie pojawił się remis (11:11). 180 sekund później w podobnej sytuacji bramkę zdobył Mariusz Jurkiewicz i Vive prowadziło już 13:11. Kielecki zespół znów trochę spuścił z tonu i Vardar, przy ogromnym dopingu swoich fanów doprowadził do remisu w 26. min. (15:15). Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów. Po 30 minutach Vardar remisował z Vive 18:18, a wynik tej części gry sekundę przed końcem ustalił rzutem z drugiej linii Dean Bombac.

Początek drugiej połowy spotkania był dość wyrównany. W 39. min. rzut karny wykorzystał Reichmann. W tym momencie był remis 24:24 i nic nie zapowiadało późniejszego przebiegu wydarzeń. Kielecki zespół zaczął mieć coraz większe trudności ze zdobywaniem bramek. Podobnych problemów nie mieli natomiast gospodarze.

W zespole Vardaru bramkę zamurował Sterbik, a jego koledzy z pola dosyć łatwo zdobywali bramki. Niemal nie do zatrzymania byli Timur Dobirow, Igor Karacic i Alex Dujshebaev, który od następnego sezonu będzie zawodnikiem Vive.

Jeszcze na kwadrans przed końcem kielczanie mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. W tym momencie Vive przegrywało tylko trzema bramkami 26:29. Ale już sześć minut później tylko cud mógł uratować gości przed porażką. Po bramce Karacica Vardar prowadził już 33:27 i publiczność w Skopje rozpoczęła fetowanie sukcesu.

Na pięć minut przed końcem wszystko było jasne. Mijajlo Marsenic nie miał żadnego problemu z przedarciem się przez kielecką obronę i przewaga mistrza Macedonii wzrosła do ośmiu bramek (37:29). Losy spotkania zostały definitywnie rozstrzygnięte.

Goście zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Vardar Skopje pokonał Vive Tauron Kielce 40:34 i to zespół z Macedonii został nowym liderem grupy B.

źródło: PAP

Sport

2019-05-22, godz. 10:00 Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności Koszykarze Anwilu pokonali u siebie gdyńską Arkę 87:79 w trzecim meczu półfinałowym ekstraklasy i w serii do trzech wygranych przegrywają 1:2. 'To mały krok w ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:02 Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek Polskie siatkarki przegrały w Opolu z Włochami 2:3 w swoim inauguracyjnym spotkaniu podczas pierwszego turnieju Ligi Narodów. W środę w kolejnym meczu podopie ... » więcej 2019-05-21, godz. 22:00 Giro d'Italia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem Francuz Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał 10. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia, na którym zawodnicy mieli do pokonania 145 km z Ravenny do Modeny. Róż ... » więcej 2019-05-21, godz. 20:03 Ekstraklasa koszykarzy - Anwil nadal w grze o finał! Włocławianie pokonali Arkę Anwil wygrał mecz o wszystko. W trzecim spotkaniu półfinałowym ekstraklasy koszykarzy włocławianie wygrali u siebie 87:79 z Arką Gdynia i w rywalizacji do 3 z ... » więcej 2019-05-21, godz. 18:00 El. ME 2020 - powrót Rybusa, brak kontuzjowanego Błaszczykowskiego Trener reprezentacji Jerzy Brzęczek ogłosił listę 28 piłkarzy na mecze eliminacji mistrzostw Europy - 7 czerwca z Macedonią Północną w Skopje i trzy dni późni ... » więcej 2019-05-21, godz. 16:00 Superliga tenisistów stołowych - Leszczyński: lepszy obrońca zapewni tytuł Prezes Lotto Superligi, prowadzącej rozgrywki krajowej elity tenisistów stołowych, uważa, że pojedynek defensorów zadecyduje o tytule mistrza Polski. 'Szanse ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:18 Piłkarskie MŚ do lat 20 – pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy Reprezentacje Japonii i Ekwadoru, które w Bydgoszczy rozpoczną walkę w piłkarskich mistrzostwach świata do lat 20, są już po pierwszych treningach. Na głównej ... » więcej 2019-05-20, godz. 21:00 Ekstraklasa siatkarzy – 12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz Występujący w ekstraklasie siatkarzy Chemik Bydgoszcz poinformował w poniedziałek na klubowej stronie internetowej o odejściu aż 12 zawodników. W składzie poz ... » więcej 2019-05-20, godz. 15:34 Liga Narodów siatkarek - Jacek Nawrocki: trudno wskazać faworyta Trener reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki uważa, że dyspozycja uczestników pierwszego turnieju Ligi Narodów w Opolu jest pewną zagadką. 'Do niektórych zes ... » więcej 2019-05-20, godz. 11:00 Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0 Polski Cukier Toruń pokonał po raz drugi na własnym parkiecie Stelmet Zielona Góra w półfinale ekstraklasy koszykarzy 81:67. 'Nie skaczmy do góry. Nic nie jes ... » więcej