Wtorek, 01 grudnia 2020 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Sport
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-11, 20:20 Polska Agencja Prasowa

Zapaśnicze ME - złoty medal Gadżijewa, srebrny Barana

Reprezentant Polski w zapasach w stylu wolnym Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) zdobył w Rydze tytuł mistrza Europy w kat. 70 kg. Srebrny medal w kat. 125 kg wywalczył Robert Baran (Ceramik Krotoszyn). Od soboty w stolicy Łotwy rywalizować będą klasycy.
Gadżijew w finale pokonał Gruzina Dawita Tłaszadze 7:0. Baran w pojedynku o złoto przegrał z Gruzinem Geno Petriaszwilim przez przewagę techniczną (0:11).

Wcześniej po brązowy medal w kat. 55 kg sięgnęła Roksana Zasina (ZTA Zgierz).

Wyniki pojedynków o medale:

kobiety

waga 58 kg (startowało 16 zawodniczek)
o złoty medal
Natalia Siniszyn (Azerbejdżan) - Grace Bullen (Norwegia) 3:1

o brązowe
Mimi Hristowa (Bułgaria) - Luisa Niemesch (Niemcy) łopatki
Żannna Wasylenko (Ukraina) - Elin Nilsson (Szwecja) 4:2

69 kg (14)
o złoty
Maria Mamaszuk (Białoruś) - Ilian Kratysch (Izrael) 9:0

o brązowe
Alina Stadnik-Machynia (Ukraina) - Adine Popescu (Rumunia) 12:2
Buse Tosun (Turcja) - Signe Store (Norwegia) 6:3

mężczyźni

70 kg (19)
o złoty
Magomedmurad Gadżijew (Polska) - Dawit Tłaszadze (Gruzja) 7:0

o brązowe
Azamat Nurykau (Białoruś) - Zaurbek Sidakow (Rosja) 9:7
Nikołaj Kurtew (Bułgaria) - Adrian Moise (Rumunia) 9:2

125 kg (15)
o złoty
Geno Petriaszwili (Gruzja) - Robert Baran (Polska) 11:0

o brązowe
Alen Zasijew (Ukraina) - Daniel Ligeti (Węgry) 11:6
Aleksiej Nikołajew (Białoruś) - Luben Iliew (Bulgaria) 4:4

Lokaty reprezentantów Polski w ME wolniaków:

kobiety
3. Roksana Zasina (ZTA Zgierz) - 55 kg
5. Daria Osocka (Wrestler 24 Poznań) - 75
7. Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) - 60
8. Paula Kozłow (MKZ Unia Racibórz) - 53
10. Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 48
16. Agnieszka Król (MKZ Unia Racibórz) - 58

tabela medalowa
złote srebrne brązowe
1. Azerbejdżan 2 0 1
2. Białoruś 1 1 2
. Rosja 1 1 2
4. Turcja 1 0 1
5. Finlandia 1 0 0
. Łotwa 1 0 0
. Szwecja 1 0 0
8. Ukraina 0 3 4
9. Izrael 0 1 0
. Norwegia 0 1 0
. Rumunia 0 1 0
12. Bułgaria 0 0 2
. Węgry 0 0 2
. Polska 0 0 1
. Niemcy 0 0 1

mężczyźni

1. Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) - 70 kg
2. Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) - 125
5. Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska) - 74
7. Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) - 97
11. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 61
14. Tomasz Ogonowski (AKS Białogard) - 57
15. Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - 86

tabela medalowa
złote srebrne brązowe
1. Rosja 3 0 2
2. Gruzja 2 1 3
3. Polska 1 1 0
. Turcja 1 1 0
5. Włochy 1 0 0
6. Białoruś 0 2 2
7. Azerbejdżan 0 2 1
8. Ukraina 0 1 3
9. Bułgaria 0 0 2
. Rumunia 0 0 2
11. Niemcy 0 0 1

(PAP)
zapasy

Sport

2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej 2020-11-28, godz. 21:01 Porażka bydgoskich koszykarek w Polkowicach W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w Polkowicach z CCC 77:100. Faworytki do zwycięstwa poprowadziła Keish ... » więcej 2020-11-28, godz. 19:18 Bydgoscy siatkarze wygrali w Siedlcach. Znów decydował piąty set W meczu 11. kolejki rozgrywek 1. ligi, siatkarze bydgoskiej Visły pokonali na wyjeździe KPS Siedlce 3:2, w tie-breaku 15:11. Bydgoszczanie są wiceliderem tabe ... » więcej 2020-11-28, godz. 18:33 Aż dwóch polskich skoczków narciarskich na podium zawodów w Finlandii Po raz 17. dwóch polskich skoczków narciarskich znalazło się na podium zawodów Pucharu Świata. W sobotę w fińskiej Ruce drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trz ... » więcej 2020-11-28, godz. 18:28 Lekkoatleci z regionu najlepsi w kraju w przełajach Aleksandra Brzezińska z MKL-u Toruń i Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz zwyciężyli w rozegranych w Kwidzynie mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. » więcej 2020-11-28, godz. 18:00 Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Gdańsku Przedstawiciele władz polskiego żużla, koledzy z toru, wychowankowie i obecni zawodnicy oraz liczni kibice towarzyszyli w ostatniej drodze Zenona Plecha. Zmar ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:24 Bydgoski Memoriał Ireny Szewińskiej w prestiżowej strefie Gold Odbywający się od 2019 roku w Bydgoszczy lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej w kolejnym sezonie będzie miał znacznie wyższą rangę. World Athletics poda ... » więcej
1234567