Czwartek, 23 stycznia 2020 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Muzyka źródeł » Muzyka źródeł
2019-08-27, 15:35 Przemek Draheim

Sierpień

28 sierpnia 2019: Magiczny skrót - SRV

SRV – skrót, który znają wszyscy miłośnicy bluesa. Dwadzieścia dziewięć lat temu, 27 sierpnia 1990 roku, w wypadku helikoptera zginął Stevie Ray Vaughan – gwiazda bluesa lat ’80. i jeden z najważniejszych bluesowych gitarzystów wszechczasów. Jego twórczość przypomni najbliższy odcinek „Muzyki źródeł”.


21 sierpnia 2019: Ronnie Earl

W „Muzyce źródeł” - twórczość Ronnie'go Earla, jednego z najlepszych bluesowych gitarzystów, mistrza malowania dźwiękowych nastrojów.


14 sierpnia 2019: Harmonica Bridge w Toruniu

Między 16 a 18 sierpnia odbędzie się Toruniu 19. edycja organizowanego przez Sławka Wierzcholskiego festiwalu Harmonica Bridge – imprezy, która od lat pokazuje jak wielki potencjał drzemie w tym małym instrumencie. Wśród gatunków jazz, muzyka klasyczna, folk i blues, który w tej audycji lubimy najbardziej i na którym w najbliższym odcinku skupimy się szczególnie. Wystąpią goście wydarzenia: Abi Wallenstein, Steve Baker i Henry Heggen.

7 sierpnia 2019: Świętujemy z Robertem Cray'em

W ubiegły czwartek, 1 sierpnia, swoje 66 urodziny świętował jeden z najlepszych współczesnych bluesowych gitarzystów, Robert Cray . Z tej okazji przypomnimy sobie wydany kilka lat temu niezwykły album „4 Nights of 40 Years Live”, na który złożyły się fragmenty czterech koncertów. Całość dopełniają bonusy, w tym w wersji DVD ciekawe wywiady – zarówno z bohaterem krążka, jak i z takimi legendami muzyki jak Eric Clapton, Buddy Guy czy Keith Richards. Obszerne fragmenty tego koncertowego wydawnictwa, w takim właśnie urodzinowo-jubileuszowym klimacie, wypełnią najbliższy odcinek audycji.