Przetarg nieograniczony na dostawę i wdrożenie systemu emisyjnego

2014-02-04
Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy "Polskie Radio Pomorza i Kujaw" S.A. ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę i uruchomienie Systemu Emisyjnego, w tym dostawę urządzeń oraz systemu planowania i emisji programu oraz systemu obsługi emisji dzienników.

Ogłoszenie http://bzp0.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=40382&rok=2014-02-04
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=40711&rok=2014-02-27


Znak sprawy ZO-261-02-2014

Zamawiający zmienił pierwotny termin składania ofert z 28.02.2014 (piątek) godz. 14:00, na
Termin składania ofert upływa 17.03.2014 (poniedziałek) godz. 14:00

Pytania Wykonawców i odpowiedzi zamawiającego

2014-02-26

Pytania CZĘŚĆ 1

  1. Licencja na 55 stanowisk montażu wielośladowego - Czy ten zapis dotyczy uprawnień licencyjnych do procy na 55 komputerach z zainstalowanym oprogramowaniem do montażu wielośladowego ?

Odpowiedź: Tak ten zapis dotyczy uprawnień dla 55 użytkowników mogących jednocześnie pracować na komputerach z zainstalowanym oprogramowaniem do edycji dźwięku wielośladowego.

  1. Prosimy doprecyzowanie jaka jest ilość stanowisk roboczych wymagających zainstalowania pełnych pakiet6w radiowych, a jaka jest ilość stanowisk w tym mobilnych, z zainstalowanym tylko edytorem wielośladowym.

Odpowiedź: Liczba stanowisk roboczych jest wyspecyfikowana w tabeli pkt 4.2

  1. Prosimy o informacje czy stacje robocze Radia PIK z kartami dźwiękowymi Digigram mają zainstalowane sterowniki do pracy w środowisku Windows 7 32 i 64 bitowym lub nowszym. z uwagi na wymagania odnośnie montażu wielośladowego z wtyczkami VST zalecane są sterowniki ASIO. Proszę o informację odnośnie typu sterowników.

Odpowiedź: Zamawiający posiada zainstalowane sterowniki NP do kart Digigram w środowisku Windows 7 /32-bit . Zamawiający dopuszcza przekonfigurowanie przez dostawcę sterowników kart dźwiękowych.

  1. Prosimy o informację odnośnie ilości stanowisk wymagających dostępu do serwera akwizycji serwisów agencyjnych - tekstowych, dźwiękowych i video mowa tu o serwisach PAP i IAR ewentualnie innych, o ile są planowane.

Odpowiedź: Do serwera akwizycji serwisów agencyjnych Zamawiający wymaga 30 licencji dostępowych.

Pytania CZĘŚĆ 2

  1. Cytat z SIWZ:

2.3.2. Struktura centralnej bazy danych, wraz z opisem tabel i powiązań między nimi musi zostać przekazana odbiorcy, jako integralna część dokumentacji.

Pytanie:

Jeżeli producenci oprogramowań zaoferowanych w ramach postępowania nie wyrażą zgody na udostępnienie takich informacji, czy Zamawiający zaakceptuje taką sutuację.

Odpowiedź:

Zamawiający nie dopuszcza możliwości dostarczenia systemu bez opisu tabel i powiązań między nimi. W systemie mają być przechowywane ważne materiały archiwalne, a brak wymienionego opisu może dodatkowo utrudniać odzyskanie tych materiałów w sytuacjach awaryjnych.

  1. Cytat z SIWZ:

4.1.6. Musi posiadać, co najmniej 8-śladowy, zintegrowany edytor dźwięku z licencją

dla 55 stacji klienckich.

Pytanie:

W wielu aktualnie dostępnych rozwiązaniach możliwe jest regulowanie ilości jednoczesnych dostępów do aplikacji z poziomu serwera.

W praktyce oznacza to,że aplikacja zainstalowana jest na wszystkich stacjach klienckich a liczba jednocześnie dostępnych licencji regulowana jest np. Donglem ( kluczem zainstalowanym na specjalnym nośniku USB)zainstalowanym w serwerze ( np. Domenowym lub bazodanowym). Użytkownicy pracujący mobilnie mogą używać licencji na stałe zainstalowanych lokalnie lub otrzymują pojedyncze dongle na własne potrzeby. Dongle takie nie są przypisane do konkretnych komputerów i mogą być przekazywane innym użytkownikom.

Pytanie:

Czy Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie jako równorzędne, jeżeli tak prosimy o podanie minimalnej równoczesnej liczby użytkowników która musi mieć dostęp do edytora dźwięku.

Odpowiedź:

Zamawiający nie dopuszcza możliwości regulowania dostępu do kluczowego dla swej działalności oprogramowania z poziomu systemu, który może ulegać dodatkowym awariom.

Zamawiający dopuszcza dostarczenie oprogramowania, które uzależnione jest od prawidłowego działania klucza USB.


  1. Cytat z SIWZ:

3.7. W przypadku próby zapisania materiału, którego rozmiar przekroczy limit quota zalogowanego użytkownika, pojawi się stosowny komunikat, po czym materiał zostanie zapisany warunkowo tylko na dysku lokalnym. Do czasu oczyszczenia przez użytkownika jego przestrzeni dyskowej proces ten będzie powtarzany.

Pytanie:

Aktualnie użytkowany przez zamawiającego system ADF pozwala na tworzenie Quot na poziomie zasobów oddzielnie dla repozytoriów muzyki, jingli, słowa itd. Czy Zamawiający dopuszcza zachowanie takiego rozwiązania jako równoważnego.

Odpowiedź:

Tworzenie quot w obecnie użytkowanym systemie jest niewystarczające. Dlatego Zamawiający oczekuje rozwiązania pozwalającego na kontrolę wykorzystania zasobów przez poszczególnych użytkowników.


  1. Cytat z SIWZ:

4.1.12 System musi pozwalać na wykorzystywanie różnych typów plików dźwiękowych (w tym MP2, MP3 oraz PCM zarówno w formacie BWF, jak i RAW). Zakres częstotliwości próbkowania wczytywanych plików dźwiękowych musi obejmować co najmniej częstotliwości 44,1 kHz, 48 kHz, 96 kHz a w przypadku mp2 i mp3 wymagany jest zakres przepływności od 32 kbit/sek. do 320 kbit/s. Dla formatu PCM wymagane jest próbkowanie 16, 24 i 96 bitowe. System musi pozwalać na przechowywanie, montaż (również bezstratny jakościowo) i odtwarzanie plików dźwiękowych. Podstawowym formatem przechowywania plików w systemie będzie format mp2, 256kbit/s, 48kHz.

5.1.2.2. Umożliwia zapis co najmniej 16, 24 i 96 bitowy.

Pytanie

Czy w podanym próbkowaniu Zamawiający ma na myśli 16, 24 Bit 96 KHz

Odpowiedź: Tak zamawiający miał na myśli częstotliwość 96 kHz, to jest błąd pisarski.


  1. Cytat z SIWZ:

15.3. Współpraca z aplikacją rozliczania emisji programu. Zamawiający ustala, że System będzie udostępniał listę wyemitowanych elementów programu, w taki sposób, by mogła być pobrana przez system rozliczania emisji programu „Audycje” fitmy Enteo.

Pytanie:

Czy Zamawiający może określić szczegółowo strukturę pliku jaki będzie poprawny i możliwy do wykorzystania przez oprogramowanie „audycje” firmy Enteo.

Odpowiedź: O szczegółową strukturę plików prosimy zwracać się do firmy Enteo. Kontakt podany w OPZ pkt 14.


  1. Cytat z SIWZ:

17.1.2. Moduł nagrywania bieżącego programu. Moduł musi umożliwiać bezawaryjne nagrywanie bieżącego programu Polskiego Radia PiK w celu jego archiwizacji. Rejestracja powinna odbywać się w formacie podstawowym (mp2) na wydzielonej części przestrzeni dyskowej umożliwiającej zachowanie materiału przez 1 miesiąc. System nagrywania programu powinien być powiązany z modułem emisji i rejestrować poszczególne zdarzenia, takie jak otwarcie i zamknięcie mikrofonu w studiach w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, otwarcie i zamknięcie linii transmisyjnej itp. System powinien umożliwiać bezkolizyjny dostęp ze wszystkich stanowisk w celu eksportu lub odsłuchu wybranego fragmentu zarejestrowanego programu. Eksploracja nagranego programu powinna umożliwiać wyszukiwanie po dacie, godzinie, minucie, sekundzie oraz wymienionych wyżej zdarzeniach.

Pytanie:

Czy Zamawiający może szczegółowo określić na jakiej zasadzie logicznej i fizycznej odbywa się na dzień dzisiejszy sygnalizowanie zdarzeń z lokalizacji w Bydgoszczy Toruniu i Włocławku.

Odpowiedź:Zamawiający wymaga reakcji na poszczególne zdarzenia przesyłane za pomocą fizycznych i logicznych sygnałów GPIO przez sieć TCP/IP z wykorzystywanych konsolet LAWO. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Bydgoszczy. Lokalizacje Toruń i Włocławek na dzień dzisiejszy nie posiadają takiej sygnalizacji.

  1. Cytat z SIWZ:

1.4. Instalacja, uruchomienie i wdrożenie Systemu na dostarczonym niezbędnym sprzęcie, jak również na sprzęcie posiadanym przez Zamawiającego. Do instalacji oprogramowania na stacjach roboczych wymaga się dostarczenia pakietów instalacyjnych w formacie MSI, które Zamawiający rozprowadzi na stacjach roboczych za pomocą domeny AD we własnym zakresie.

Pytanie:

Czy zamawiający dopuści inny system propacji oprogramowania w domenie, oparty na technologi active directory.

Odpowiedź:Zamawiający chcąc udzielić odpowiedzi na to pytanie potrzebuje więcej szczegółowych informacji na temat oferowanego rozwiązania. Do tego czasu podtrzymuje się zapis w pkt 1.4 na temat pakietu MSI.


  1. Cytat z SIWZ:

14. Planowanie reklam Zamawiający ustala, że dla planowania reklam należy zastosować zintegrowany z Systemem, nie będący przedmiotem postępowania, System planowania i rozliczania reklamy firmy „ENTEO”, z siedzibą: ul. Toruńska 155/328, 85-950 Bydgoszcz. Szczegóły techniczne współpracy z tym systemem Wykonawca ustali samodzielnie z jego producentem. Scenariusz współpracy z systemem musi być następujący:

14.1. Zaplanowanie reklam i innych elementów w systemie Enteo.

14.2. Naniesienie identyfikatorów plików systemu Enteo w Systemie docelowym.

14.3. Import gotowych bloków reklamowych do systemu planowania emisji i umieszczenie ich w zaplanowanych miejscach audycji, bloku, dnia.

14.4. Aktualizacja zawartości bloku reklamowego na 30 min przed zaplanowanym czasem

emisji w module emisyjnym.

14.5. Wygenerowanie dziennego raportu poemisyjnego reklam oraz udostępnienie go innym aplikacjom poprzez interfejs API i plik xml.

Pytanie:

Na dzień dzisiejszy nie posiadamy jednoznacznej odpowiedzi ze strony firmy Enteo w kwestii dostępności interfejsu API lub innego umożliwiającego oszacowanie nakładu prac związanych z wymaganę w specyfikacji SIWZ integracją. Czy Zamawiający posiada interfejs API lub inny do powyżej wymienionego systemu umozliwiający taką ocenę.

Odpowiedź:Zamawiający nie posiada takiego interfejsu API.


Pytania CZĘŚĆ 3

  1. Zamawiający w treści SIWZ zawarł informacje, z których wynika, że wykonawca ma dostarczyć niezbędną infrastrukturę sprzętową dla poprawnego działania Systemu Emisyjnego oraz, że dostarczony sprzęt musi współpracować z udostępnioną przez Zamawiającego infrastrukturą (np.pamięcią masową).

W celu zaoferowania poprawnego i optymalnego rozwiązania sprzętowego niezbędne jest udostępnienie wykonawcom topologii posiadanego sprzętu pokazującej co najmniej takie elementy jak: schemat istniejących połączeń, modele urządzeń, wersje firmware wposzczególnych urządzeniach, zainstalowane na tych urządzeniach licencje, rodzaje kart sieciowych, rodzaje interfejsów i mediów łączących urządzenia, dostępnej przestrzeni dyskowej. Jeśli centralna architektura systemu (serwery, serwery emisyjne, pamięci masowe) ma zostać rozdzielona między kilka lokalizacji odległych geograficznie o więcej niż 50 m prosimy o podanie odległości między lokalizacjami.

Prosimy o informację o ilości i typie dostępnych wolnych portów w urządzeniach sieciowych (Ethernet oraz SAN) oraz pamięci masowych (macierze, biblioteki) Zamawiającego, które to porty mają służyć do podłączenia nowych elementów systemu. Czy Zamawiający preferuje konkretną technologię do połączenia nowych elementów sieci (Ethernet 1Gb, 10Gb, 40Gb itp. w wersjach miedzianej lub światłowodowej dla sieci komputerowej oraz FC, FCoE lub iSCSI itp. dla sieci SAN)?

Prosimy o określenie typów i modeli kart dźwiękowych znajdujących się w stacjach klienckich (pkt. 3.11 SIWZ).

Prosimy owykaz stacji roboczych, które Zamawiający zamierza udostępnić w celu realizacji zamówienia z podaniem modeli, konfiguracji sprzętowej, przestrzeni dyskowej, aktualnie zainstalowanych aplikacji i systemów operacyjnych.

Odpowiedź:

Infrastruktura sieciowo-serwerowa opisana jest w załączniku ZIP o nazwie „zalacznik-infrastruktura-inf.doc”

Używane profesjonalne karty dźwiękowe zostały wymienione w OPZ w punkcie 4.1.11. Pozostałe karty dźwiękowe, modele, konfiguracja sprzętowa, przestrzeń dyskowa i systemy operacyjne dostępne są w załączonym pliku „Raport zbiorczy – Sprzęt.xls”. Zainstalowane aplikacje zostały podane w plikach odpowiadającym poszczególnym stacjom roboczym.

  1. Czy wszystkie obowiązkowe pola opisowe w obrębie repozytoriów, które podał Zamawiający wspecyfikacji SIWZ egzystują już w obecnie użytkowanym systemie ADF, czy jakaś ich część musi być utworzona na potrzeby nowego systemu, jeśli tak, to prosimy o podanie jakie pola muszą zostać utworzone.

Odpowiedź:

Zamawiający wykorzystuje pola opisowe zawarte w aplikacji library (d’accord). Niektóre z nich (np. Identyfikator miejsca pochodzenia wykonawcy) korzystają z innych funkcjonalności, a inne (np. Możliwość oznaczenia wykonawcy jako debiutanta) nie istnieją. Jednak na tym etapie nie można rozstrzygnąć jakie pola (i jakie funkcjonalności) będzie można wykorzystać w nowym, nieznanym nam jeszcze systemie, a które muszą być utworzone. Prosimy o dokładne zapoznanie się z aplikacją library i możliwościami adaptacji istniejących tam funkcjonalności do nowego systemu.

Zobacz także

Menu przedmiotowe (prawa strona ekranu) - wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP.

Moduł wyszukujący (w prawej, górnej części ekranu) - wyszukiwarka umożliwiająca znalezienie stron BIP zawierających wyrażenie poszukiwane przez odwiedzającego BIP.

www.bip.gov.pl - adres URL strony głównej BIP umożliwiający dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP, według menu podmiotowego lub przedmiotowego. Strona główna BIP zawierająca wykaz podmiotów, obowiązanych zgodnie z ustawą do udostępniania informacji publicznej, wraz z odnośnikami umożliwiającymi połączenia z ich stronami.

Redakcja - zawiera dane osób, które wprowadzają informacje do Biuletynu Informacji Publicznej.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę