Czwartek, 17 stycznia 2019 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2018-08-01, 17:40 Michał Zaręba/Redakcja

Torunianin prawomocnie skazany za podanie dziecku narkotyków

Skład sędziowski rozpatrujący apelację Damiana N. Fot. Michał Zaręba
Skład sędziowski rozpatrujący apelację Damiana N. Fot. Michał Zaręba
Damian N. na 6 lat trafi do więzienia. Sąd Okręgowy w Toruniu rozpatrując apelację 28-letniego mężczyzny, oskarżonego o podawanie dziecku kokainy i ecstasy, w całości podtrzymał wyrok sądu i instancji.
Według prokuratury Damian N. miał przez 8 miesięcy narażać życie i zdrowie swojej córki. Sprawa wyszła na jaw, kiedy w maju 2017 r. roczne dziecko z drgawkami trafiło do szpitala.

Oskarżony podczas procesu wyjaśniał, że dziecko mogło połknąć okruchy narkotyku, które przypadkiem zostały w mieszkaniu po imprezie ze znajomymi. Sąd Rejonowy w Toruniu orzekł wobec mężczyzny karę 6 lat pozbawienia wolności. Obrona złożyła apelację.

- Sąd pierwszej instancji procedował rzetelnie, w sposób wnikliwy przeprowadził dowody istotne i niezbędne do prawidłowego rozstrzygnięcia winy sprawcy. Poddał te dowody drobiazgowej analizie i logiczne i zgodnie ze wskazaniami wiedzy oraz doświadczenia życiowego ocenił, rozważając przy tym wszechstronnie okoliczności ujawnione w toku rozprawy, przemawiające zarówno na korzyść jak i na niekorzyść oskarżonego. W konsekwencji, na podstawie tychże dowodów, poczynił prawidłowe ustalenia faktyczne co do przebiegu zdarzeń, będących przedmiotem niniejszego procesu. (...) Zarzuty podniesione w złożonej apelacji nie mogły zyskać aprobaty sądu odwoławczego - uzasadniała wyrok w II instancji sędzia sprawozdawca Justyna Kujaczyńska - Gajdamowicz.

Podczas rozprawy apelacyjnej obrońcy podkreślali, że proces jest poszlakowy i jest w nim dużo wątpliwości. Sąd Okręgowy uznał, że mężczyznę obciążają między innymi wyniki badań wariografem, badania włosów (u dziecka i oskarżonego wykryto narkotyki) oraz szereg poszlak układają się w logiczny ciąg zdarzeń.

Wyrok jest prawomocny.
Mówi sędzia sprawozdawca Justyna Kujaczyńska - Gajdamowicz
Toruń

Kraj - świat

2019-01-17, godz. 18:28 Gdańszczanie w ECS żegnają swojego prezydenta Gdańszczanie przychodzą do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem tragicznie zmarłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. N ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:50 Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska - od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 19 Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do godziny 19:00 - ... » więcej 2019-01-16, godz. 22:09 "Największe serce świata"– w hołdzie dla Pawła Adamowicza zapłonęły znicze W hołdzie dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w wielu miastach Polski w środę wieczorem zapłonęły znicze. W ramach akcji 'Największe serce świata' ze świe ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:37 Prezydent Gdańska zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej [szczegóły pogrzebu] Organizatorem uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza jest miasto Gdańsk, przy udziale rodziny. - Od czwartku od godz. 17, przez dobę w Europejskim Centrum ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:28 Schetyna w Sejmie: Paweł Adamowicz był człowiekiem wielkiego charakteru - Żegnamy dziś naszego kolegę i przyjaciela. Paweł Adamowicz swe życie poświęcił ukochanemu Gdańskowi - mówił w środę w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna. - Ob ... » więcej 2019-01-15, godz. 19:15 Oświatowa "Solidarność" powołała komitet protestacyjno-strajkowy Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ 'Solidarność” powołała 15 stycznia komitet protestacyjno-strajkowy. » więcej 2019-01-15, godz. 18:33 W Tatrach ponownie obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego Ratownicy TOPR ogłosili we wtorek po południu czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Sytuacja w górach ponownie jest bardzo niebezpieczna. Ratownicy o ... » więcej 2019-01-15, godz. 16:39 Zdaniem papieża, szacunek dla życia jest brutalnie łamany Papież Franciszek napisał, że zasady fundamentalnego szacunku dla życia ludzkiego są 'dzisiaj łamane w sposób brutalny nie tylko w wyniku zachowań jednostek, ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:17 Jerzy Owsiak: przy okazji WOŚP stała się rzecz okrutna i zła Stała się rzecz okrutna, zła przy okazji WOŚP; jestem jej prezesem i też biorę na siebie odpowiedzialność za to - powiedział we wtorek Jerzy Owsiak odnosząc s ... » więcej 2019-01-15, godz. 11:07 Posiedzenie rządu: minuta ciszy dla Pawła Adamowicza Ministrowie rozpoczęli posiedzenie rządu od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. » więcej
1234567