Wtorek, 10 grudnia 2019 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2018-06-18, 13:03 Polska Agencja Prasowa/Robert Fiłończuk

Cztery osoby podejrzane o handel tzw. dopalaczami - w areszcie

Białostocki sąd aresztował na trzy miesiące cztery osoby podejrzane m.in. o handel tzw. dopalaczami, zatrzymane w czasie akcji w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim dla potrzeb śledztwa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.
W czasie tej akcji funkcjonariusze CBŚP i policji zatrzymali łącznie 6 osób. Prokuratura zarzuca im działalność w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób, w postaci tzw. dopalaczy.

Cztery osoby trafiły do aresztu, wobec piątej prokuratura zastosowała tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz opuszczania miejsca pobytu oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi współpodejrzanymi - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Szósta zatrzymana osoba, poszukiwana listem gończym, została przekazana do dyspozycji śląskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach.

W śledztwie, które od początku 2018 roku prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku, zarzuty postawiono wcześniej dwunastu innym osobom. Dotyczy ono działalności zorganizowanej grupy przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz funkcjonowania na terenie całego kraju (m.in. w Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Szczecinie i Tychach) sklepów, gdzie sprzedawane były tzw. dopalacze.

W miniony piątek w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzono akcje w dwóch sklepach w tych miastach - według śledczych, były to ostatnie stacjonarne punktach sprzedaży tzw. dopalaczy na terenie kraju.

W pomieszczeniach były specjalnie wzmocnione drzwi na zamki magnetyczne tworzące tzw. śluzy, uniemożliwiające bezpośrednie wejście do głównej części sklepu, monitoring i kraty w oknach. Cztery osoby zostały zatrzymane bezpośrednio w tych sklepach, kolejne dwie - w hotelu. Jak się okazało, jedna z nich była poszukiwana listem gończym przez katowicką prokuraturę.

Sklepy były zabezpieczone przed wejściem niepowołanych osób. Sprzedawca będący w środku widział na obrazie kamery osobę, której po wstępnej weryfikacji otwierał drzwi, wpuszczał ją do kolejnego pomieszczenia również wyposażonego we wzmocnione drzwi z zamkiem magnetycznym, a następnie do trzeciego pomieszczenia, w którym prowadzona była sprzedaż. W razie akcji policji, zadaniem sprzedawców było szybkie pozbycie się dowodów, dlatego w sklepach były specjalne piece do spalenia zakazanych substancji.

Rozpoznanie okazało się prawidłowe - zanim policjanci weszli do jednego z tych lokali, osoby w środku próbowały spalić dowody. Szybka akcja zapobiegła temu, zabezpieczono kilkaset torebek z substancją (w sumie ok. 2 kg), która zostanie poddana szczegółowym badaniom.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty - informuje PK.(PAP)

Kraj - świat

2019-12-08, godz. 21:59 Rozpoczął się 77. Konkurs Szopek Krakowskich. Są niesamowite! Prace zgłoszone do 77. Konkursu Szopek Krakowskich, który zainaugurowano w czwartkowe przedpołudnie, prezentowane są na Rynku Głównym. W ubiegłym roku szopkar ... » więcej 2019-12-08, godz. 19:08 Szymon Hołownia: chcę kandydować w wyborach prezydenckich Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie - na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować - powiedział w niedzielę ... » więcej 2019-12-08, godz. 13:34 Barbara Nowacka wystartuje w wyborach prezydenckich? iPL rozważy wystawienie w wyborach prezydenckich Barbary Nowackiej lub poparcie wspólnego kandydata KO. » więcej 2019-12-07, godz. 11:48 Kidawa-Błońska: przeciw podziałom, Jaśkowiak: po stronie słabszych. Debata prawyborcza w PO - Kandyduję, bo jestem kobietą, a kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońs ... » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 „Korytarze życia” i jazda „na suwak” obowiązkowe od piątku [wideo] W piątek wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza ”obowiązek tworzenia tzw. „korytarzy życia' i jazdy „na suwak” - przypomina komun ... » więcej 2019-12-05, godz. 12:31 Znaleziono ciała dwóch kolejnych ofiar wybuchu gazu w Szczyrku; zginęło w sumie osiem osób O znalezieniu ciał dwojga dzieci - przypuszczalnie ostatnich ofiar tragedii w Szczyrku - poinformował w czwartek przed południem wojewoda śląski. W sumie w śr ... » więcej 2019-12-05, godz. 07:28 Wybuch gazu w Szczyrku. Są ofiary Do wybuchu doszło w środę wieczorem. W budynku było prawdopodobnie osiem osób. Dotychczas znaleziono 5 ofiar, w tym trzy osoby dorosłe. » więcej 2019-12-04, godz. 15:36 Prezes NIK: Stałem się elementem gry politycznej, będę kontynuował misję [wideo] - Byłem gotów złożyć rezygnację, ale stałem się przedmiotem brutalnej gry politycznej - oświadczył w środę szef NIK Marian Banaś. Zadeklarował, że jest gotów ... » więcej 2019-12-04, godz. 08:12 Akcja „Wrzuć bieg na zdrowie” ma zachęcić kierowców do zdrowego trybu życia Główny Inspektorat Transportu Drogowego i Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczęli wspólną akcję edukacyjno-informacyjną „Wrzuć bieg na zdrowie”. Akcja skierow ... » więcej 2019-12-03, godz. 13:21 Prokuratura wszczęła śledztwo ws. m.in. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mari ... » więcej
1234567