Piątek, 21 września 2018 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2018-05-02, 13:42 Polska Agencja Prasowa

Prezydent: zachęcam wszystkich rodaków do wywieszenia biało-czerwonej flagi

Obchody Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą - prezydent Andrzej Duda rozdaje flagi po uroczystym podniesieniu Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Fot. PAP/Jakub Kamiński
Obchody Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą - prezydent Andrzej Duda rozdaje flagi po uroczystym podniesieniu Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Fot. PAP/Jakub Kamiński
Zachęcam wszystkich rodaków do wywieszenia biało-czerwonej flagi wszędzie tam, gdzie to jest możliwe; mam nadzieję, że pod biało-czerwoną uda się Polsce osiągnąć wiele sukcesów - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Dniu Flagi RP oraz Dniu Polonii i Polaków za Granicą.
"Dziękuję za to dzisiejsze spotkanie, dziękuję, za to, że spotkamy się pod tymi biało-czerwonymi barwami. Zachęcam jeszcze raz wszystkich moich rodaków do wywieszenia biało-czerwonej flagi na domach, blokach, wszędzie tam, gdzie to jest możliwe" - apelował Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, od środy 2 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, do końca roku na wszystkich budynkach administracji publicznej i rządowej zawisną flagi państwowe.

"Dziękuję za to. Chciałbym, żeby wszyscy do końca tego roku, roku stulecia odzyskania niepodległości, widzieli, że Polska jest biało-czerwona" - podkreślił prezydent.

Wyraził też nadzieję, że "pod biało-czerwoną", do końca 2018 r., a także później, Polsce uda się osiągnąć wiele sukcesów. "A w pierwszej kolejności naszej reprezentacji w piłce nożnej, która niedługo rozpocznie mistrzostwa świata" - podkreślił.

"Niech żyje wolna, niepodległa Rzeczpospolita, niech żyje biało-czerwona!" - dodał.(PAP)

Kraj - świat

2018-09-21, godz. 12:39 Rozpoczął się XI Zjazd Gnieźnieński "Europa ludzi wolnych" Pod hasłem 'Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa' rozpoczął się w piątek w Gnieźnie (Wielkopolskie) XI Zjazd Gnieźnieński. Wydarzenie z udzia ... » więcej 2018-09-21, godz. 08:19 Szef MON: Jesteśmy gotowi do udziału finansowego w budowie bazy USA w Polsce Jesteśmy gotowi do udziału finansowego w budowie bazy USA w Polsce - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Wyjaśnił, że to infrastruktura, która b ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:08 May: plan brytyjskiego rządu ws. Brexitu "jedyną poważną" propozycją Brytyjska premier Theresa May powiedziała w czwartek, że plan jej rządu dotyczący umowy z UE ws. Brexitu jest 'jedyną poważną i wiarygodną' propozycją. Wcześn ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:53 Zaczęła się akcja policji i Kościołów zachęcająca do noszenia odblasków Do bezpiecznej jazdy i noszenia przez pieszych na drogach elementów odblaskowych zachęcają w ramach akcji 'Świeć przykładem' Policja, Sekretariat Konferencji ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:42 Premier: podtrzymaliśmy stanowisko, że przyjmowanie uchodźców jest dobrowolne Podczas nieformalnego szczytu UE podtrzymaliśmy stanowisko, że przyjmowanie uchodźców jest na zasadzie dobrowolności; to kwestia bezpieczeństwa i ochrony gran ... » więcej 2018-09-19, godz. 10:46 Korea Płn. zgodziła się podjąć kroki do denuklearyzacji Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un zgodził się podjąć dodatkowe kroki do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, jeśli USA okażą wzajemność - wynika ze wspólneg ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:43 Deklaracja po spotkaniu prezydentów USA i Polski Stany Zjednoczone i Polska zwiększą współpracę w zakresie obronności oraz energetyki. To najważniejsze przesłanie wspólnej deklaracji o strategicznym partners ... » więcej 2018-09-17, godz. 19:55 Premier upamiętnił ofiary sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r. Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem KPRM Michałem Dworczykiem i b. ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem złożyli wieniec przed warszawskim Pom ... » więcej 2018-09-17, godz. 08:09 79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ... » więcej 2018-09-16, godz. 13:31 Papież podarował wiernym 40 tysięcy krzyży po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek podarował 40 tysięcy krzyży wiernym uczestniczącym w niedzielę w południowej modlitwie Anioł Pański. Krzyże rozdali ubodzy i uchodźcy oraz w ... » więcej
1234567