Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 15 października 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
21:06 PiK-owa kawiarenka
Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Z taj okazji już niebawem, bo 22 października zostanie otwarta wystawa złożona z wybranych materiałów archiwalnych. O jubileuszu i wystawie opowie w programie Karolina Leśnik, dyrektor galerii. Gościć będziemy również dr Agnieszkę Wysocką, historyka sztuki - porozmawiamy o kulturalnej mapie powojennej Bydgoszczy oraz o (nie)zwykłych kobietach Pomorza I Kujaw.