Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Polskie Radio PiK » Tajemnice regionu

Sekrety Kujaw i Pomorza

Dokonywali niezwykłych odkryć, budowali wynalazki, walczyli o wolność, pielęgnowali polskość w czasach zaborów, podejmowali ważne decyzje. Rozsławiali nas w świecie. Budowali naszą regionalną tożsamość.

W audycji „Tajemnice regionu” prezentujemy znanych i mniej znanych bohaterów z Kujaw i Pomorza. Opowiadamy o ciekawych miejscach i przełomowych wydarzeniach. Wspólnie odkrywamy tajemnice naszej przeszłości.

W poniedziałki o godz. 20.05 zapraszają Elżbieta Rupniewska i Michał Słobodzian.

10 sierpnia 2020

Z urodzenia wielkopolanin, z wyboru torunianin. Podpułkownik Antoni Janusz, pilot Polskich Sił Powietrznych, w 1938 roku zdobywca Pucharu Gordona Benetta, będzie bohaterem najbliższej audycji z cyklu „Tajemnice regionu”. Zaprasza Elżbieta Rupniewska.

3 sierpnia 2020

Miał kilka nazwisk i kilka żon. Pracował dla partii, ale i polskich władz. W czasie wojny współpracował z okupantem, ale i ofiarami. Po tym jak sfingowano jego śmierć, przez kilka miesięcy mieszkał w Bydgoszczy. Józef Mutzenmacher, prominentny przedwojenny działacz komunistyczny, który współpracował z wywiadem II Rzeczpospolitej jest bohaterm archiwalnej audycji Michała Słobodziana.
Polskie Radio PiK - Tajemnice regionu z 03.08.2020