Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Magazyn konsumenta

Magazyn Konsumenta


„Magazyn Konsumenta” to program cykliczny poświęcony szeroko rozumianym sprawom rynkowych. Obok praw konsumenckich - reklamacji, zwrotów czy odszkodowań - będziemy omawiać korzystne i niekorzystne dla konsumentów zmiany na rynku. Pokazujemy, gdzie i kiedy można i warto dostąpić od zawartych umów, gdzie szukać nie tylko finansowego wsparcia dla konsumenckich potrzeb.

Wskazujemy co winni zrobić ci, którzy borykają się z umowami kredytowymi i mają kłopoty w spłacaniu konsumenckich zobowiązań. Chcemy sygnalizować naganne praktyki rynkowe takie jak pseudopromocje czy specjalne sprzedaże dla seniorów. Wszelkie zapytania i propozycje tematyczne proszę kierować pod adres wojciechsobocinski@radiopik.pl

W każdy wtorek o godz. 19.05 zaprasza Wojciech Sobociński.

14 stycznia 2020

Elektromobilnośc to hasło, które staje się coraz powszechniejsze w dobie kryzysu klimatycznego. Zaledwie 8 tysięcy samochodów elektrycznych jeździ po Polsce. Ma to zmienić przygotowany przez rząd Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, który proponuje dotacje do zakupu samochodów elektrycznych. Wnioski będzie można składać w I kwartale tego roku. O szczegółach opowie Jan Wiśniewski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Drugim, jakże istotnym obecnie tematem audycji Wojciecha Sobocińskiego, były umowy kredytowe w frankach szwajcarskich. Po wyrokach Trybunały Sprawiedliwości UE i wyrokach Sądu Najwyższego wydawało się, że „frankowicze” znaleźli się w korzystnej sytuacji. Jednak nadal w sądach 30 % spraw wygrywają banki. Co jest tego przyczyną ? Jakie obecnie możliwości mają „frankowicze”, by odstąpić od niekorzystnych umów? Na powyższe pytania odpowiadał mecenas Przemysław Smoczyński z Okręgowej Izby Radców Prawnych.
Polskie Radio PiK - 14.02.2020 - Magazyn konsumenta

7 stycznia 2020

W pierwszej audycji nowego cyklu „Magazyn konsumenta” Wojciech Sobociński proponuje dwa tematy. Pierwszy to segregacja śmieci - praktyczne porady. Drugi temat to rynek pracy 2020 - kto może liczyć na pewne zatrudnienie czyli o poszukiwanych profesjach, np. informatyków i rzemieślników.
Polskie Radio PiK - 07.02.2020 - Magazyn konsumenta