Niedziela, 25 października 2020 r.   Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Polskie Radio PiK » Zielona strona życia
Ogłoszenie własne nadawcy

W zgodzie z naturą


"Zielona strona życia" to audycja, która powstała z potrzeby serca. Przemierzając świat, odwiedzając i podziwiając cuda natury trudno spokojnie patrzeć na to, jak niszczymy środowisko naturalne.

Piękne góry, dzikie plaże, a wokół śmieci. Zamiast dżungli - pola uprawne. Coraz więcej zagrożonych wymarciem gatunków zwierząt. Te obrazki zapadają głęboko w pamięć i prześladują niemal codziennie. Trzeba jednak wierzyć, że drobnymi krokami możemy dokonać zmiany. Że zachowanie każdego z nas ma znaczenie.

Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.

19 października 2020

Przypomnieliśmy protest organizacji młodzieżowych przeciwko wycinkom, byliśmy na akcji sadzenia drzew w bydgoskich szkołach, a także podsumowaliśmy program Czyste powietrze.
Polskie Radio PiK- Zielona strona życia z 19.10.2020

12 października 2020

W „Zielonej stronie życia” Adriany Andrzejewskiej-Kuras przenosimy się do Brodnicy na wystawę pt. „Feet of your outfit”, która ma skłonić do refleksji nad wielokrotnym wykorzystywaniem ubrań. Rozmawiamy o drzewach, bo 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzew. Przedstawiamy też pomysł na zagospodarowanie wyspy św. Barbary w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Zielona strona życia z 12.10.2020

5 października 2020

W audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras poznajemy propozycje dostosowania Torunia do zmian klimatu. Zajmujemy się protestem mieszkańców chełmińskiego przedmieścia w Toruniu przeciwko wycięciu lip. Jesteśmy też na ogólnopolskim proteście pod hasłem „Nie oddamy Bieszczad piłom”.
Polskie Radio PiK - Zielona strona życia z 05.10.2020