Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Zielona strona życia

W zgodzie z naturą


"Zielona strona życia" to audycja, która powstała z potrzeby serca. Przemierzając świat, odwiedzając i podziwiając cuda natury trudno spokojnie patrzeć na to, jak niszczymy środowisko naturalne.

Piękne góry, dzikie plaże, a wokół śmieci. Zamiast dżungli - pola uprawne. Coraz więcej zagrożonych wymarciem gatunków zwierząt. Te obrazki zapadają głęboko w pamięć i prześladują niemal codziennie. Trzeba jednak wierzyć, że drobnymi krokami możemy dokonać zmiany. Że zachowanie każdego z nas ma znaczenie.

Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.

17 lutego 2020

W audycji „Zielona strona życia” Adriany Andrzejewskiej-Kuras zabrzmiała druga część rozmowy z Marcinem Krzeszewskim, ekspertem „permakultury”. Podsumowliśmy dotychczasowe działania w ramach programu "Czyste powietrze" oraz zaprosiliśmy szkoły do udziału w konkursach parków krajobrazowych.
Polskie Radio PiK - 17 lutego 2020 - Zielona strona życia

10 lutego 2020

W audycji z cyklu „Zielona strona życia” Adriana Andrzejewska-Kuras przybliża dietę wegańską. Autorka odwiedziła również Fundację Alternatywną, która działa w tzw. obiegu zamkniętym, a także wyjaśnia czym jest „permakultura”.
Polskie Radio PiK - 10 lutego 2020 - Zielona strona życia

3 lutego 2020

W audycji z cyklu „Zielona strona życia” Adriana Andrzejewska-Kuras spotyka się z prawniczką Karoliną Kuszlewicz, która podpowiada jak walczyć o prawa zwierząt. Zaglądamy do naturalnej kosmetyczki, sprawdzimy też czy nowa strategia rozwoju województwa będzie kłaść nacisk na ekologię.
Polskie Radio PiK - 3 lutego 2020 - Zielona strona życia