Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Radio Beat
Apartamentowiec

Muzyka klubowa na naszej antenie


Każdą sobotę na antenie Polskiego Radia PiK zamykamy audycją skupiającą się na muzyce elektronicznej – a właściwie na jej tanecznej odmianie, tzw. muzyce klubowej.

Tego typu muzyka to cała scena brzmień, imprez, subkultur, festiwali. Od godz. 22.00 do północy prezentowane będą klasyczne nagrania, nowości i zestawienia bestsellerów oraz, uwaga, specjalnie przygotowane sety przez dj-ów! To będą gorące noce!

Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

23 maja 2020

W audycji tym razem sporo abstrakcyjnej elektroniki, będzie to twórczość takich artystów jak: Jan Jelinek, Aphex Twin, Tomas Jirku czy projekt Microstoria. Poczujecie się jak w opuszczonej bazie kosmicznej! Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

16 maja 2020

Tym razem „Radio Beat” zabrzmi twórczością producenta i dja występującego pod pseudonimem Alexkid. Najpierw tworzył i wydawał w Paryżu (głównie house), a później przeprowadził się do Berlina, co też słychać w jego produkcjach, bo pojawiła się elektronika o bardziej surowym charakterze ocierająca się o techno. Tomasz Kaźmierski prezentuje nagrania zarówno z wczesnego, jak i późniejszego okresu. Zapowiada się zatem gorąca klubowa noc.

9 maja 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego album czołowego producenta muzyki techno i microhouse - Marka Leclaira. Posłuchamy płyty wydanej pod pseudonimem Horror INC. Kanadyjczyk porzuca estetykę techno na rzecz trudnej do sklasyfikowania, bardziej abstrakcyjnej elektroniki.

2 maja 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego zabrzmi płyta genialnego producenta sceny techno - Plastikmana. Za tym pseudonimem ukrywa się Richie Hawtin słyni acy z precyzyjnych produkcji i setów. Album, którego posłuchamy to „EX” z 2014 roku, zarejestrowany podczas występu na żywo w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.
Polskie Radio PiK - Radio Beat - 02.05.2020