Niedziela, 29 listopada 2020 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina
Polskie Radio PiK » Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego
Ogłoszenie własne nadawcy

Najpiękniejsze głosy w Operze Nova w Bydgoszczy

Od 12 do 17 listopada 2019 roku w Operze Nova w Bydgoszczy, drugiej co do wielkości scenie operowej w naszym kraju, odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego.

Organizatorami Konkursu są: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego oraz Opera Nova.

To pierwszy konkurs wokalny w północnej Polsce o tak wysokiej randze - trzy etapy, finał z orkiestrą. Do Jury zaproszeni zostali najwybitniejsi polscy śpiewacy, artyści cenieni na arenie międzynarodowej: Ewa Podleś, Stefania Toczyska, Andrzej Dobber, Mariusz Kwiecień, Rafał Siwek. W III etapie Konkursu zasiądą również dyrektorzy artystyczni wszystkich teatrów operowych i muzycznych w Polsce.

Laureaci otrzymają wysokie nagrody pieniężne - 6 nagród głównych (po trzy w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej) oraz wyróżnienia. Ponadto zaproszeni do III etapu dyrektorzy ufundują nagrody w postaci udziału w spektaklach operowych. Program Konkursu promuje polską literaturę muzyczną ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Stanisława Moniuszki, patrona roku 2019.

Przesłuchania 2 etapu/ 14 listopada 2019r. cz. 3

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Bogdana Paprockiego - etap 2 cz. 3
godz.13.00-14.00

64. SONIA WARZYŃSKA-DETTLAFF
65. JUSTYNA WIERUSZEWSKA-BINIEK
66. MARCELA WIERZBICKA-OPALIŃSKA
67. NATALIA WINNIK