Niedziela, 20 września 2020 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-10, 06:00 Michał Jędryka

Jarosław Wenderlich

Jarosław Wenderlich
Jarosław Wenderlich
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Jarosław Wenderlich
Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o aktualnej sytuacji na Białorusim, o początku kadencji Prezydenta RP, zapowiedziach rekonstrukcji rządu oraz o sprawach Rady Miasta w Bydgoszczy.

Jarosław Wenderlich skomentował aktualne wydarzenia na Białorusi po niedzielnych wyborach prezydenta tego kraju.

- Zostało złożone oświadczenie pana prezydenta Andrzeja Dudy wraz z prezydentem Republiki Litewskiej, gdzie jest apel o poszanowanie praw człowieka, poszanowanie wolności, wolności mediów, wolności słowa, poszanowanie praw mniejszości narodowych. Dialog jest niezbędny. Przypomnę, że 14 lat temu podczas obchodów Bydgoskiego Marca'81 w dawnej sali sesyjnej WRN uczestnicy uroczystości przygotowali i przyjęli, z inijatywy mojego św. pamięci ojca, apel-przesłanie do braci Białorusinów, które podpisało szereg osób. To uniwersalne przesłanie słowami św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” jest wciąż aktualne - powiedział Wenderlich.

Odnosząc się do zapowiedzi rekonstrukcji rządu Jarosław Wenderlich powiedział, że jakkolwiek dobre by były wyniki działań rządu, zawsze prowadzi się prace, zmierzające do usprawnienia jego działań.

- Wszelkie procesy wymagają analiz, wymagają podsumowania... Prawo też wymaga aktualizacji z tego względu, że próbuje się pewne procesy usprawnić i wyjść z jeszcze lepszym modelem działania - tłumaczył gość poniedziałkowej Rozmowy Dnia.

Zobacz także

2020-09-18, godz. 06:05 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był Jarosław Wenderlich, radny Bydgoszczy i szef klubu radnych PiS, a także wiceminister w Kancelarii Premiera. » więcej 2020-09-17, godz. 06:00 Robert Kwiatkowski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był poseł Robert Kwiatkowski z Lewicy. Główny temat to tzw. „piątka dla zwierząt”, nad którą Sejm debatował w środę. » więcej 2020-09-16, godz. 06:00 Kosma Złotowski Rozmawialiśmy z europosłem Kosmą Złotowskim na temat debaty w Parlamencie Europejskim, której tematem była sytuacja w Polsce, ale także sytuacja na Białorusi ... » więcej 2020-09-15, godz. 06:00 Małgorzata Jarosińska-Jedynak W Toruniu trwa Welconomy Forum. O kluczowych kwestiach dotyczących gospodarki dyskutują przedstawiciele rządu, eksperci, naukowcy i przedsiębiorcy. Wśród gośc ... » więcej 2020-09-14, godz. 06:00 Marcin Sypniewski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność, polityk Konfederacji. Rozmawialiśmy o bieżących problemach politycznych.Michał Jędryka: ... » więcej 2020-09-11, godz. 06:00 Anna Gembicka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK była Anna Gembicka - wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Rozmawialiśmy między innymi o największych wyzwani ... » więcej 2020-09-10, godz. 06:00 Piotr Całbecki Gościem Rozmowy Dnia był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Rozmawialiśmy o sprawach poruszanych podczas poniedziałkowej sesji Rady Mi ... » więcej 2020-09-09, godz. 06:45 Barbara Socha Magdalena Ogórek rozmawiała z minister Barbarą Sochą, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Tematem Rozmowy Dnia były m.in. zag ... » więcej 2020-09-08, godz. 06:00 Tomasz Rega [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Tomasz Rega, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, z którym rozmawialiśmy o poniedziałkowej sesji rady miasta Bydgoszcz ... » więcej 2020-09-07, godz. 06:05 Patryk Tomaszewski [wideo] Gościem Rozmowy dnia był politolog, dr Patryk Tomaszewski, a rozmawialiśmy między innymi o tym, czy nieformalne ruchy polityczne mogą zwyciężyć z partiami pol ... » więcej
12345