Wtorek, 22 września 2020 r.   Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-29, 06:00 Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja

Krzysztof Nowak [wideo]

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Krzysztof Nowak
Gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Nowak - rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Rozmowa dotyczyła przeciążonych ciężarówek, fałszowania zapisów tachografów i tego dlaczego inspektorzy coraz częściej pracują nocą.

Sława Skibińska-Dmitruk: Zdaje się, że nią są państwo lubiani przez pewną część kierowców? Np. ważą państwo duże pojazdy, dlaczego?

Krzysztof Nowak: Nie dziwię się, że pewna część kierowców nas nie do końca kocha. Punkt widzenia, zmienia się od punktu siedzenia. Ważnienie pojazdów to jest jeden z priorytetowych naszych punktów, zadań od samego początku 2001 roku, kiedy Inspekcja Transportu powstała. Ważenie jest z kilku powodów bardzo istotne. Normy z przepisów nie powinny być przekraczane.

Jak duży to jest problem?

Nasze województwo od kilkunastu lat wiedzie prym jeśli chodzi o ważenie. Słyszeliśmy nie raz od kierowców, że podczas kontroli, gdy wykrywaliśmy naruszenie, związane z przekroczeniem nacisków lub mas całkowitych, że mają zakaz przejeżdżania przez nasze województwo, szczególnie przez pewne punkty, bo wiedzą, że tam o różnych punktach dnia i nocy mogą spotkać kontrolę. Problem jest duży, zwłaszcza patrząc na statystyki z ostatnich kilku lat, nasza Inspekcja wiedzie prym jeśli chodzi o skuteczność działania.

Rocznie ile takich przeciążonych samochodów zatrzymujecie?

W ubiegłym roku zważyliśmy blisko 900 pojazdów, ale trzeba to podzielić na pojazdy do 3,5 t i powyżej, nasza skuteczność osiągnęła niemal 80%, czyli 80% samochodów z tych 900 było przeładowanych! (...).

Zobacz także

2020-09-21, godz. 05:45 Radosław Sajna-Kunowsky [wideo] Gościem Rozmowy dnia był profesor Radosław Sajna-Kunowsky politolog i medioznawca z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a rozmawialiśmy o możliwyc ... » więcej 2020-09-18, godz. 06:05 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był Jarosław Wenderlich, radny Bydgoszczy i szef klubu radnych PiS, a także wiceminister w Kancelarii Premiera. » więcej 2020-09-17, godz. 06:00 Robert Kwiatkowski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był poseł Robert Kwiatkowski z Lewicy. Główny temat to tzw. „piątka dla zwierząt”, nad którą Sejm debatował w środę. » więcej 2020-09-16, godz. 06:00 Kosma Złotowski Rozmawialiśmy z europosłem Kosmą Złotowskim na temat debaty w Parlamencie Europejskim, której tematem była sytuacja w Polsce, ale także sytuacja na Białorusi ... » więcej 2020-09-15, godz. 06:00 Małgorzata Jarosińska-Jedynak W Toruniu trwa Welconomy Forum. O kluczowych kwestiach dotyczących gospodarki dyskutują przedstawiciele rządu, eksperci, naukowcy i przedsiębiorcy. Wśród gośc ... » więcej 2020-09-14, godz. 06:00 Marcin Sypniewski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność, polityk Konfederacji. Rozmawialiśmy o bieżących problemach politycznych.Michał Jędryka: ... » więcej 2020-09-11, godz. 06:00 Anna Gembicka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK była Anna Gembicka - wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Rozmawialiśmy między innymi o największych wyzwani ... » więcej 2020-09-10, godz. 06:00 Piotr Całbecki Gościem Rozmowy Dnia był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Rozmawialiśmy o sprawach poruszanych podczas poniedziałkowej sesji Rady Mi ... » więcej 2020-09-09, godz. 06:45 Barbara Socha Magdalena Ogórek rozmawiała z minister Barbarą Sochą, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Tematem Rozmowy Dnia były m.in. zag ... » więcej 2020-09-08, godz. 06:00 Tomasz Rega [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Tomasz Rega, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, z którym rozmawialiśmy o poniedziałkowej sesji rady miasta Bydgoszcz ... » więcej
12345