Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2020-07-16, 06:00 Michał Jędryka/Redakcja

Robert Kwiatkowski [wideo]

Robert Kwiatkowski./fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Robert Kwiatkowski./fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Robert Kwiatkowski
Gościem Rozmowy Dnia był poseł Lewicy Robert Kwiatkowski. O sytuacji politycznej po lewej stronie sceny parlamentarnej po wyborach prezydenckich.


Robert Kwiatkowski: Mamy rzeczywiście - wydaje się - materiał do przeanalizowania, bo wynik 2,2 proc. jest daleki i od możliwości Roberta Biedronia i od naszych aspiracji, ale być może zasadniczy wpływ miało nie tylko otoczenie - ten plebiscytowy charakter wyborów prezydenckich, ale także jakieś błędy, które popełniliśmy w trakcie kampanii, także z doborem kandydata. Jestem pełen uznania dla Roberta Biedronia - jego pracowitości i jego talentów, no ale widać Polakom w tych wyborach to do gustu nie przypadło. Być może oceniono, że nie jest wystarczająco realną alternatywą dla kandydata Jarosława Kaczyńskiego, czyli dla pana Andrzeja Dudy i to być może to jest ten pierwszy błąd. Drugi to jest oferta programowa. Być może warto rozważyć, żeby nasze sztandary były bardziej czerwone niż tęczowe, choć i ten kolor przecież czy ta formuła liberalizmu i lewicy kulturowej jest silna obecna w polskim życiu publicznym i czujemy się częścią tego wielkiego ruchu politycznego, społecznego, ruchu obywatelskiego. Ale to nie wszystko, to nie powinno dominować, to nie powinno przesłaniać innych elementów programu lewicy, a ten jest bardzo bogaty. Mam tu na myśli przede wszystkim sprawy związane z usługami publicznymi, ofertą atrakcyjnej pracy, z naszym postrzeganiem tego, jak trzeba walczyć z zagrożeniem katastrofą klimatyczną, bo to jest - myślę - największe zagrożenie naszych czasów (...)

Zobacz także

2020-08-14, godz. 06:00 Zdzisław Biegański [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był prof. Zdzisław Biegański, historyk z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mi ... » więcej 2020-08-13, godz. 06:03 Bartłomiej Morzycki Ostatnie badania wskazują, że Polacy są coraz bardziej krytyczni wobec prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Kolejną kampanię mającą zwalczyć to niebezp ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:00 Sławomir Mentzen [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był toruński polityk Konfederacji Sławomir Mentzen, z którym rozmawialiśmy o sytuacji na Białorusi oraz o wybuchu na nowo po wyborach „wo ... » więcej 2020-08-11, godz. 06:00 Aleksandra Bromblik Gościem Rozmowy Dnia była Aleksandra Bromblik z serwisu prezentmarzen.com. A jej tematem były wyniki badań dotyczących tego, jak Polacy spędzają urlop w tym r ... » więcej 2020-08-10, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o aktualnej sytuacji na Białorusim, o początku kadencji Pre ... » więcej 2020-08-07, godz. 06:00 Mirosław Siemieniec Gościem Rozmowy Dnia był Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mowa będzie o wakacyjnej akcji pod hasłem „Bezpieczny piątek” dotyczące ... » więcej 2020-08-06, godz. 06:26 Marcin Lewandowski [wideo] Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był radny Marcin Lewandowski, przewodniczący Komisji Doraźnej Rady Miasta Bydgoszczy zajmującej się odpadami komuna ... » więcej 2020-08-05, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ośrodek wprowadził ostatnio kilka nowych akcji m.in. „Kupuj ... » więcej 2020-08-04, godz. 06:02 Paweł Machalski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był politolog, dr Paweł Machalski. W spotkaniu pojawiły się wątki dotyczące definitywnego wygaśnięcia nadziei opozy ... » więcej 2020-08-03, godz. 06:01 Magdalena Nowak-Paralusz Nowych przypadków zachorowań na COVID-19 przybywa, a Polacy jakby zapomnieli o epidemii. Gdzie podziała się nasza solidarność społeczna, tak widoczna wiosną? ... » więcej
12345