Sobota, 15 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Napoleona, Stelii
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Centrum Motoryzacyjne
2020-07-09, 06:50 Marcin Kupczyk

Krzysztof Gawkowski [wideo]

Krzysztof Gawkowski./fot. archiwum PR PiK
Krzysztof Gawkowski./fot. archiwum PR PiK
Rozmowa Dnia - Krzysztof Gawkowski
Gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy. Jej tematy, to: wynik kandydata Lewicy, dobiegająca końca kampania wyborcza, przewidywania zachowań wyborców i sondaże.

Marcin Kupczyk: Panie pośle, wierzy pan sondażom? Bo nie raz wielkie sondażownie mocno się myliły, chociaż przy pierwszej turze wyniki nie były zbytnio przestrzelone?

Zależy o jakie sondaże pan pyta? Ostatnio widziałem dwa sondaże, według których wygrywał Andrzej Duda i dwa na korzyść Rafała Trzaskowskiego.

O, to ja więcej powiem, codziennie mamy po cztery sondaże, w dwóch jest remis, w jednym wygrywa jeden kandydat, w drugim drugi, i tak codziennie, codziennie...

Sondaż prawdziwy będzie w niedziele. Widać, że ludzie chcą głosować, frekwencja będzie duża i bardzo dobrze. Wybory - demokratyczne święto. Chyba najważniejsze. To wybory dwóch kandydatów. Wybory prezydenckie są takie bardzo proste, bo wiadomo, kogo do czego wybieramy, co będzie później, kto i gdzie będzie zasiadał. Jestem wielkim zwolennikiem tego, żeby chodzić na wybory. Zawsze chodziłem i wszystkich moich przyjaciół, znajomych i bliskich zachęcam do udziału w wyborach. Byłem teraz w Bydgoszczy na wielkim spotkaniu. Później rozmawialiśmy o wyborach. Kilka osób nawet mówiło, że chcę na Dudę głosować. Odpowiedziałem: Słuchajcie, róbcie jak chcecie, byle byście tylko poszli, ale jestem przekonany, że te wybory wygra Rafał Trzaskowski.

"Nie wierzę że Rafał Trzaskowski podpisze ustawę o równości, że podpisze ustawę o związkach partnerskich, nie wierzę że Rafał Trzaskowski będzie popierał postulaty socjalne i lewicowe, które Lewica zgłaszała" - to pańskie słowa. Nie ma pan wiary w Rafała Trzaskowskiego?

Ale ten cytat się kończył następującymi słowami...

"Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, głosowałbym na Rafała Trzaskowskiego..." - to także pana słowa...

Dlatego, że wolę w pałacu prezydenckim mieć osobę...

Której Pan nie wierzy?

Która nie będzie łamała konstytucji. Mamy dwóch kandydatów: jednego światopoglądowo dalekiego ode mnie i drugiego, który jest demokratycznie daleko ode mnie. Wybieram tego dalej światopoglądowego, gdyż będzie szanował Konstytucję, będzie szanował demokrację, nie będzie szybko podpisywać złych ustaw (...).


Zobacz także

2020-08-14, godz. 06:00 Zdzisław Biegański [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był prof. Zdzisław Biegański, historyk z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mi ... » więcej 2020-08-13, godz. 06:03 Bartłomiej Morzycki Ostatnie badania wskazują, że Polacy są coraz bardziej krytyczni wobec prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Kolejną kampanię mającą zwalczyć to niebezp ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:00 Sławomir Mentzen [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był toruński polityk Konfederacji Sławomir Mentzen, z którym rozmawialiśmy o sytuacji na Białorusi oraz o wybuchu na nowo po wyborach „wo ... » więcej 2020-08-11, godz. 06:00 Aleksandra Bromblik Gościem Rozmowy Dnia była Aleksandra Bromblik z serwisu prezentmarzen.com. A jej tematem były wyniki badań dotyczących tego, jak Polacy spędzają urlop w tym r ... » więcej 2020-08-10, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o aktualnej sytuacji na Białorusim, o początku kadencji Pre ... » więcej 2020-08-07, godz. 06:00 Mirosław Siemieniec Gościem Rozmowy Dnia był Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mowa będzie o wakacyjnej akcji pod hasłem „Bezpieczny piątek” dotyczące ... » więcej 2020-08-06, godz. 06:26 Marcin Lewandowski [wideo] Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był radny Marcin Lewandowski, przewodniczący Komisji Doraźnej Rady Miasta Bydgoszczy zajmującej się odpadami komuna ... » więcej 2020-08-05, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ośrodek wprowadził ostatnio kilka nowych akcji m.in. „Kupuj ... » więcej 2020-08-04, godz. 06:02 Paweł Machalski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był politolog, dr Paweł Machalski. W spotkaniu pojawiły się wątki dotyczące definitywnego wygaśnięcia nadziei opozy ... » więcej 2020-08-03, godz. 06:01 Magdalena Nowak-Paralusz Nowych przypadków zachorowań na COVID-19 przybywa, a Polacy jakby zapomnieli o epidemii. Gdzie podziała się nasza solidarność społeczna, tak widoczna wiosną? ... » więcej
12345