Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2020-07-01, 06:00 Michał Jędryka

Marcin Sypniewski [wideo]

Marcin Sypniewski
Marcin Sypniewski
Rozmowa Dnia - Marcin Sypniewski
Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność i bydgoski działacz Konfederacji, a rozmawialiśmy oczywiście o drugiej turze wyborów prezydenckich i o deklaracjach Krzysztofa Bosaka.

Michał Jędryka: Na kogo zagłosuję w końcu Krzysztof Bosak, bo po wywiadzie którego udzielił radiu RMF, nie do końca jesteśmy pewni. Powiedział, że nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, ale nie zaprzeczył, że zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Krzysztof Bosak prostował tę opinię, która się pojawiła po wywiadzie. Nie wskazał na kogo zagłosuje, powiedział jedynie, że odda ważny głos. Podobnie cała Konfederacja w wydanym stanowisko oświadczyła, że nie popiera żadnego z kandydatów. My nie narzucamy swoim wyborcom, na kogo mają zagłosować w drugiej turze. Nasi wyborcy są bardzo mądrzy, inteligentni, potrafili być przy nas i głosować na nas, pomimo blokady medialnej, nagonki medialnej i potrafią sami zdecydować, który z kandydatów jest mniejszym złem dla Polski.

Oczywiście, wierzę w mądrość wyborców Konfederacji, ale ta sytuacja zrobiła się taka bardzo zabawna. Powstały nawet memy, na których Rafał Trzaskowski mówi: „Czołem wielkiej Polsce"- to oczywiście pewna przesada, ale coś w tym jest, że usiłuje się w tej chwili pozyskać - niezależnie od pewnej wyborów ideowych - wyborców Konfederacji. Czy te wybory ideowe jeszcze mają znaczenie, czy już nie?

To prawda. To wyborcy Konfederacji prawdopodobnie zdecydują, kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich. Natomiast zgadzam się z tym, że te zabiegi podejmowane przez prezydenta Dudę czy przez Rafała Trzaskowskiego są dosyć sztuczne i robią się już trochę śmieszne. Z jednej strony widzimy zmianę języka Rafała Trzaskowskiego, a z drugiej strony wczoraj widziałem reklamę wyborczą prezydenta Dudy, który jest w niej przedstawiony jako prezydent niskich podatków. Tylko że prezydent podpisał kilkanaście ustaw wprowadzających niskie podatki nowe, i tego wyborcy Konfederacji pewnie nie zapomną. Ta walka o elektorat, jak na razie, wygląda dosyć sztucznie. Nie wierzę zbytnio w deklaracje składane do tej pory naszym wyborcom przez obu kandydatów (...).


Zobacz także

2020-08-14, godz. 06:00 Zdzisław Biegański Gościem Rozmowy Dnia był prof. Zdzisław Biegański, historyk z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mi ... » więcej 2020-08-13, godz. 06:03 Bartłomiej Morzycki Ostatnie badania wskazują, że Polacy są coraz bardziej krytyczni wobec prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Kolejną kampanię mającą zwalczyć to niebezp ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:00 Sławomir Mentzen [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był toruński polityk Konfederacji Sławomir Mentzen, z którym rozmawialiśmy o sytuacji na Białorusi oraz o wybuchu na nowo po wyborach „wo ... » więcej 2020-08-11, godz. 06:00 Aleksandra Bromblik Gościem Rozmowy Dnia była Aleksandra Bromblik z serwisu prezentmarzen.com. A jej tematem były wyniki badań dotyczących tego, jak Polacy spędzają urlop w tym r ... » więcej 2020-08-10, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o aktualnej sytuacji na Białorusim, o początku kadencji Pre ... » więcej 2020-08-07, godz. 06:00 Mirosław Siemieniec Gościem Rozmowy Dnia był Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mowa będzie o wakacyjnej akcji pod hasłem „Bezpieczny piątek” dotyczące ... » więcej 2020-08-06, godz. 06:26 Marcin Lewandowski [wideo] Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był radny Marcin Lewandowski, przewodniczący Komisji Doraźnej Rady Miasta Bydgoszczy zajmującej się odpadami komuna ... » więcej 2020-08-05, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ośrodek wprowadził ostatnio kilka nowych akcji m.in. „Kupuj ... » więcej 2020-08-04, godz. 06:02 Paweł Machalski Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był politolog, dr Paweł Machalski. W spotkaniu pojawiły się wątki dotyczące definitywnego wygaśnięcia nadziei opozy ... » więcej 2020-08-03, godz. 06:01 Magdalena Nowak-Paralusz Nowych przypadków zachorowań na COVID-19 przybywa, a Polacy jakby zapomnieli o epidemii. Gdzie podziała się nasza solidarność społeczna, tak widoczna wiosną? ... » więcej
12345