Sobota, 11 lipca 2020 r.   Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-28, 06:00 Redakcja

Paweł Szramka [wideo]

Paweł Szramka/fot. Archiwum
Paweł Szramka/fot. Archiwum
PR PiK - Rozmowa dnia - Paweł Szramka
Gościem Rozmowy Dnia był poseł Koalicji Polskiej, Paweł Szramka. A jej tematem przygotowania do wyborów: dlaczego w Senacie tak długo trwa praca nad ustawą, dotyczącą wyborów? Kiedy powinny się odbyć wybory i czy odbędą się w planowanym terminie ? Co się stanie, jeśli nie dojdzie do wyborów przed końcem kadencji obecnej głowy państwa?

Marcin Kupczyk: Kiedy będą wybory prezydenckie?

Paweł Szramka: To jest dobre pytanie. Wydaje się, że termin 28 czerwca był najbardziej prawdopodobnym, natomiast widzimy, że znowu coś nie zagrało, znowu ktoś się z kimś nie dogadał i mamy przesunięcie co do decyzji, czy tego dnia rzeczywiście wybory się odbędą.

A kto się z kim nie dogadał?

- Jeśli słuchamy naszych marszałków – panią marszałek Witek z Sejmu i pana Grodzkiego z Senatu, to wydaje się, że to oni się między sobą nie dogadali. Pani marszałek Witek na konferencji prasowej powiedziała, że została oszukana. Wcześniej marszałek Grodzki powiedział, że ustawa przejdzie szybko przez Senat, jeśli PiS spełni pewne warunki. Rozumiem więc, że rozumiem, że chodziło tu o dogadanie się między PiS-em a PO.

Ustawa poszła do Senatu. Jakie warunki musi spełnić jeszcze PiS senatorom, żeby zechcieli wreszcie zabierać się za pracę?

- Tego nie wiem. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś porozumienia między marszałkami, może między szefami klubów PiS i PO, trudno mi w tej kwestii się odnieść.

Doszło podobno do szerokiego uzgodnienia daty 28 czerwca?

- Wydawało mi się, że tak, ale możliwe, że były jakieś uzgodnienia kuluarowe, o których nie wszyscy wiedzieliśmy. Tak to na chwilę obecną wygląda. (...)


Zobacz także

2020-07-10, godz. 06:03 Łukasz Schreiber [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Rozmawialiśmy o kończącej się kampanii prezydenckiej. - Polska ambit ... » więcej 2020-07-09, godz. 06:50 Krzysztof Gawkowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy. Jej tematy, to: wynik kandydata Lewicy, dobiegająca końca kampania ... » więcej 2020-07-08, godz. 06:45 Arkadiusz Myrcha Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był poseł Arkadiusz Myrcha (PO). Tematy to kampania wyborcza i bieżąca sytuacja polityczna. - Rafał Trzaskowski nie ... » więcej 2020-07-07, godz. 06:45 Bartosz Kownacki Gościem Rozmowy dnia był poseł Bartosz Kownacki. Rozmawialiśmy o zbliżających się wyborach prezydenckich i o ich politycznych konsekwencjach. - Obecna kampani ... » więcej 2020-07-06, godz. 06:00 Prof. Mieczysław Ryba Naszym rozmówcą był profesor Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższej Szkoły Medialnej w Toruniu. Rozmowa między innymi o ... » więcej 2020-07-03, godz. 06:50 Ireneusz Stachowiak [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Ireneusz Stachowiak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. A jej tematy, to nowe programy ... » więcej 2020-07-02, godz. 06:00 Paweł Borys [wideo] W czwartek rozmawialiśmy z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju o tarczy antykryzysowej, a także o bydgoskiej Pesie. - Zaangażowaliśmy się we w ... » więcej 2020-07-01, godz. 06:00 Marcin Sypniewski [wideo] Gościem Rozmowy dnia był Marcin Sypniewski, wiceprezes partii Wolność i bydgoski działacz Konfederacji, a rozmawialiśmy oczywiście o drugiej turze wyborów pre ... » więcej 2020-06-30, godz. 06:00 Jadwiga Emilewicz Gościem Rozmowy Dnia była wicepremier Jadwiga Emilewicz, z którą rozmawialiśmy na temat trwającej kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich oraz sytuacj ... » więcej 2020-06-29, godz. 06:00 Sławomir Sadowski [wideo] W powyborczy poniedziałek rozmawiamy z politologiem dr. Sławomirem Sadowskim o wstępnych wynikach wyborów prezydenckich i o przewidywaniach co nas czeka w kam ... » więcej
12345