Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Opiekunka z bydgoskiego żłobka „Słoneczko” jednak nie jest zakażona. Testy ujemne
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Longinówka
2020-05-20, 06:00 Michał Jędryka

Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen./fot. Sławomir Mentzen/Twitter
Sławomir Mentzen./fot. Sławomir Mentzen/Twitter
Rozmowa Dnia - Sławomir Mentzen
Gościem „Rozmowy Dnia” był polityk Konfederacji Sławomir Mentzen. Rozmawialiśmy między innymi o nowym rozdaniu przed wyborami prezydenckimi.

Michał Jędryka: W ostatnich dniach Platforma wymieniła kandydata na prezydenta, wprawdzie wybory prezydenckie nie są jeszcze ogłoszone, czekamy na formalne ich rozpisanie, niemniej, jeden z waszych polityków, Robert Winnicki napisał na Twitterze, że kilka lat temu z mównicy sejmowej życzył Platformie jak najdłuższych rządów Grzegorza Schetyny - był on gwarantem tego, że Platforma nie wróci do władzy w Polsce. Dziś czas powiedzieć: ręce precz od kandydatury pani marszałek Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Czy rzeczywiście Rafał Trzaskowski jest dla was gorszym kandydatem, większym zagrożeniem, niż Małgorzata Kidawa - Błońska?

Nie tyle dla nas, ale dla wszystkich partii. Małgorzata Kidawa - Błońska dokonała czegoś niebywałego, spektakularnego. Jest kandydatką ugrupowania, która ma poparcie momentami grubo ponad 20 - procentowe, a jej sondaże zjechały do 3-4 procent. Coś takiego się często nie zdarza. Było realne zagrożenie, że jeśli PO nie wymieni swojej kandydatki, to ściągnie ona w sondażach na stałe Platformę, mniej więcej w okolicę jej poparcia, a wybiją się na tym Koalicja Polska PSL Kosiniaka - Kamysza, a może nawet my, Konfederacja. Rafał Trzaskowski jest zacznie silniejszym kandydatem, który może liczyć na wyższe poparcie i prawdopodobnie nie będzie popełniał tylu wpadek. Jest to więc szansa dla Platformy na odbicie się od dna.

Ciekawą tezę pan postawił: być może wy zyskacie na tych stratach sondażowych PO. Czy taki przepływ jest jednak możliwy? Przecież elektorat PO jest raczej elektoratem lewicowo - liberalnym, wasz konserwatywno - prawicowym. To jak godzenie ognia z wodą.

To nie jest takie proste. Do naszego elektoratu należy także dużo młodych ludzi o nastawieniu wolnorynkowym, liberalnym, którzy głosują na nas pomimo naszych konserwatywnych poglądów. Są także osoby, dla których sprawy światopoglądowe praktycznie nie istnieją, a najważniejsza jest gospodarka. Z badań wynika że jest przepływ między elektoratem Platformy i Konfederacji. (...)

Zobacz także

2020-06-03, godz. 06:00 dr Sławomir Sadowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia w środę był dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Komentator odpowiadał na pytania dotyczące obecnej syt ... » więcej 2020-06-02, godz. 06:47 Radosław Sikorski Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK był europoseł Radosław Sikorski, z którym rozmawialiśmy między innymi o zbliżających się wyborach.Magdalena Ogórek: O ... » więcej 2020-06-01, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o odmrażaniu gospodarki i tarczach anty ... » więcej 2020-05-29, godz. 06:32 Jerzy Zająkała [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała. Tematy to między innymi odmrażanie gospodarki i znoszenie obostrzeń związanych z epidemią, Zinteg ... » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Paweł Szramka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Koalicji Polskiej, Paweł Szramka. A jej tematem przygotowania do wyborów: dlaczego w Senacie tak długo trwa praca nad ustawą, d ... » więcej 2020-05-27, godz. 06:00 Tomasz Latos Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Rozmawialiśmy między innymi o łagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią ... » więcej 2020-05-26, godz. 06:49 Karol Karski Gościem Magdaleny Ogórek był europoseł Karol Karski, którego pytaliśmy między innymi o debatę w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.Magda ... » więcej 2020-05-25, godz. 06:08 Dariusz Kurzawa [wideo] Gościem „Rozmowy dnia" był poseł Dariusz Kurzawa (Koalicja Polska), którego zapytaliśmy jak postrzega nowe rozdanie polityczne po wysunięciu kandydatury Rafał ... » więcej 2020-05-22, godz. 06:00 Tomasz Lenz [wideo] Gościem „Rozmowy dnia" był szef PO w regionie poseł Tomasz Lenz. Tematy to kampania wyborcza i zmiana kandydata KO na prezydenta.Katarzyna Prętkowska: Jakie a ... » więcej 2020-05-21, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem "Rozmowy dnia" był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Czy sytuacja ekonomiczna po pandemii może stać ... » więcej
12345