Środa, 03 czerwca 2020 r.   Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-11, 06:00 Michał Jędryka

Kosma Złotowski [wideo]

Kosma Złotowski
Kosma Złotowski
PR PiK - Rozmowa dnia - Kosma Złotowski
Gościem Rozmowy dnia był europoseł Kosma Złotowski. Rozmawialiśmy o sytuacji politycznej w Polsce, jaka powstała po kompromisie Gowin - Kaczyński oraz o roli Unii Europejskiej w przezwyciężeniu kryzysu społecznego po epidemii.

Michał Jędryka: Krystyna Pawłowicz w sobotę opublikowała dramatyczny twitt. „Czekajcie przy telewizorach do wieczora, jest przesilenie polityczne i rządowe, wybory najprawdopodobniej 23 maja, rząd chyba mniejszościowy”. Nic się na razie nie stało, ale o co chodziło? Czy rzeczywiście stabilność w Polsce jest zagrożona?

Kosma Złotowski: Stabilność większości rządowej nie jest zagrożona. Pani poseł – dawniej, dziś pani sędzia, członek Trybunału Konstytucyjnego znana jest ze swojej zapalczywości. Rzeczywiście dużo paniki wywołała tym twittem. Potem, kiedy odbyła się narada w siedzibie PiS-u wszystkie media zaczęły spekulować, o czym też oni mogą rozmawiać. I niestety, nie powołując się na żadnego z polityków, który w naradzie brał udział, zaczęto snuć niestworzone teorie.


Ale nie będzie kolejnego kryzysu politycznego?

Zdecydowaliśmy się na to, żeby ogłosić nowe wybory i one zostaną ogłoszone.


I odbędą się prawdopodobnie pod koniec czerwca?

Zrobimy tak, żeby odbyły się pod koniec kadencji urzędującego prezydenta. Pamiętajmy, że kadencja upływa 6 sierpnia.

W najbliższą środę 13 maja Krzysztof Gawkowski chce zaprosić do okrągłego stołu opozycji i koalicji rządzącej. Jest szansa, by do tego doszło?

Szansa zawsze jest, póki nie mija wyznaczony termin, ale o czym tu rozmawiać? Były różne rozmowy, różne propozycje z naszej strony. Była propozycja przesunięcia terminu wyborów, zorganizowania ich w sposób korespondencyjny, czyli taki, który nie szkodzi zdrowiu, a wreszcie wydłużenia kadencji obecnego prezydenta poprzez zmianę konstytucji, czyli ustawę konstytucyjną. Żadna z tych propozycji nie spotkała się nie tylko z dyskusją, ale one wszystkie spotykają się ze stanowczym „nie” i brakiem dyskusji. (...)Zobacz także

2020-06-03, godz. 06:00 dr Sławomir Sadowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia w środę był dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Komentator odpowiadał na pytania dotyczące obecnej syt ... » więcej 2020-06-02, godz. 06:47 Radosław Sikorski Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK był europoseł Radosław Sikorski, z którym rozmawialiśmy między innymi o zbliżających się wyborach.Magdalena Ogórek: O ... » więcej 2020-06-01, godz. 06:00 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był minister Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa o odmrażaniu gospodarki i tarczach anty ... » więcej 2020-05-29, godz. 06:32 Jerzy Zająkała [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała. Tematy to między innymi odmrażanie gospodarki i znoszenie obostrzeń związanych z epidemią, Zinteg ... » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Paweł Szramka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Koalicji Polskiej, Paweł Szramka. A jej tematem przygotowania do wyborów: dlaczego w Senacie tak długo trwa praca nad ustawą, d ... » więcej 2020-05-27, godz. 06:00 Tomasz Latos Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Rozmawialiśmy między innymi o łagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią ... » więcej 2020-05-26, godz. 06:49 Karol Karski Gościem Magdaleny Ogórek był europoseł Karol Karski, którego pytaliśmy między innymi o debatę w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.Magda ... » więcej 2020-05-25, godz. 06:08 Dariusz Kurzawa [wideo] Gościem „Rozmowy dnia" był poseł Dariusz Kurzawa (Koalicja Polska), którego zapytaliśmy jak postrzega nowe rozdanie polityczne po wysunięciu kandydatury Rafał ... » więcej 2020-05-22, godz. 06:00 Tomasz Lenz [wideo] Gościem „Rozmowy dnia" był szef PO w regionie poseł Tomasz Lenz. Tematy to kampania wyborcza i zmiana kandydata KO na prezydenta.Katarzyna Prętkowska: Jakie a ... » więcej 2020-05-21, godz. 06:00 Marcin Wroński Gościem "Rozmowy dnia" był Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Czy sytuacja ekonomiczna po pandemii może stać ... » więcej
12345