Sobota, 04 lipca 2020 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
relaks
2020-05-06, 06:00 Marcin Kupczyk

Marek Jakubiak

Fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47590280
Fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47590280
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Marek Jakubiak
Gościem Rozmowy Dnia był Marek Jakubiak - polityk, przedsiębiorca i kandydat na prezydenta Polski. Zapytaliśmy go m.in. o możliwe scenariusze dotyczące terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich, a także o to jak można doprowadzić kraj do sukcesu gospodarczego.

Marcin Kupczyk: Wojsko, telewizja kablowa, browary, polityka, działalność charytatywna, co jest najważniejsze dla pana?

Marek Jakubiak: Ja jestem zwierzęciem stadnym, więc ja dla ludzi żyję, różnica miedzy mną politykiem a politykami czy życiem politycznym dzisiaj jest taka, że ja po prostu lubię ludzi i dla tych ludzi służę mojej ojczyźnie i tyle. Natomiast, żeby to patosem jakimś nie pojechało to dopowiem, że staram się reprezentować wszystkich tych, którym zależy na bogatej Polsce. Ja wiem jak Polskę doprowadzić do momentu w którym faktycznie pracownicy będą zarabiali tyle ile na Zachodzie i zdaję sobie sprawę z tego, że to jest ciężkie zadanie, ale jednak do wykonania. Markowanie, że coś się dzieje, jak to ma dziś miejsce, nie doprowadzi nas do tego celu za szybko.

Jest pan jednym z dziesięciorga kandydatów na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, bardzo gorące dni teraz trwają. Do wyborów 10 maja raczej nie dojdzie...

Wg mojej wiedzy można termin 10 maja wykluczyć. Wchodzi w grę koniec maja jeszcze. Okaże się w Sejmie podczas głosowania, no będą się dziś w Semie wielkie rzeczy działy, bo dowiemy się czy Zjednoczona Prawica ma jeszcze większość. Dochodzą do nas różne słuchy, np. że Konfederacja uśmiecha się do Zjednoczonej Prawicy, to dobra wiadomość. Natomiast pan Gowin, myślę, że przelicytował i nie wiem, być może z Kosiniakiem pójdzie w koalicję.

Rzeczywiście wszystkie oczy zwrócone są na Jarosława Gowina i na jego posłów, razem to 18 szabel, że się tak wyrażę. Mamy różne scenariusze, co się może wydarzyć?

Branie udziału w życiu politycznym oznacza, czego Kukiz'15 nie zrobił, że jesteśmy gotowi, wszyscy razem, politycy, wziąć odpowiedzialność za losy Rzeczpospolitej. W sytuacji takiej, kiedy Porozumienie Jarosława Gowina, w większości posłów posiada posady wiceministrów, są członkami rządu, odpowiadają za losy Polaków i Polski, w sytuacji kryzysu wyborczego oni odwracają się od większości rządzącej i mówią, że oni teraz z opozycją pójdą, to to jest po prostu świństwo polityczne. Na takie świństwo ja się nie zgadzam. Co mi po tym, że połowa tych posłów jest mi znana, niektórych darzę, czy darzyłem szacunkiem, to przecież my nie przyszliśmy do polityki po to, żeby nam było miło i żebyśmy się kochali, chodzi o to by zapewnić stabilne rządy. Nawet jeśli rządy popełniają błędy to co cztery lata są weryfikowane wyborami. Jestem oburzony za każdym razem, kiedy ludzie, którzy są dziś odpowiedzialni konstytucyjnie za losy tego państwa zaczynają fochy i dąsy stroić, nie godzi się tak. (...).

Zobacz także

2020-06-19, godz. 06:45 Joanna Borowiak [wideo] Gościem "Rozmowy dnia" w Polskim Radiu PiK była w piątek poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Borowiak. Rozmawialiśmy o kampanii wyborczej, prezydenckim proje ... » więcej 2020-06-18, godz. 06:00 Piotr Król [wideo] Gościem Rozmowy dnia był poseł Piotr Król z PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Rozmawialiśmy o obietnicy szybkiej budowy drogi S10, a ta ... » więcej 2020-06-17, godz. 06:50 Robert Biedroń [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Robert Biedroń. Kandydat na prezydenta odpowiadał na pytania dotyczące przebiegu kampanii, sondaży oraz elementów programu.Marcin Kup ... » więcej 2020-06-16, godz. 06:00 Tadeusz Zwiefka [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Tadeusz Zwiefka z Koalicji Obywatelskiej. Tematem rozmowy była trwająca kampania wyborcza.Michał Jędryka: W kampanii wyborczej ... » więcej 2020-06-15, godz. 06:42 Zbigniew Girzyński Gościem Rozmowy Dnia był poseł Zbigniew Girzyński, z którym rozmawiamy między innymi o tym, czy prezydencka kampania wyborcza przekształci się w spór cywiliza ... » więcej 2020-06-12, godz. 06:00 Iwona Michałek Gościem Rozmowy Dnia była Iwona Michałek - wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Parlamentarzystka z regionu mówiła o skali pomocy udzielanej sam ... » więcej 2020-06-11, godz. 06:50 Paweł Machalski Gościem Rozmowy Dnia był dr Paweł Machalski, z którym rozmawialiśmy o społecznych kontekstach święta Bożego Ciała. - Manifestowanie religijności w Polsce w cz ... » więcej 2020-06-10, godz. 06:00 Andrzej Duda [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, z którym rozmawialiśmy bezpośrednio po jego wizycie w Solcu Kujawskim, między innym ... » więcej 2020-06-09, godz. 06:00 Jan Filip Libicki Magdalena Ogórek rozmawiała dziś z senatorem Janem Filipem Libickim z PSL Koalicji Polskiej. Tematem rozmowy była między innymi szansa Władysława Kosiniaka-Ka ... » więcej 2020-06-08, godz. 06:50 Robert Kwiatkowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł Lewicy Robert Kwiatkowski. Tematy spotkania to kampania wyborcza oraz bieżąca sytuacja polityczna.Katarzyna Prętkowska: Milion ... » więcej
12345