Sobota, 29 lutego 2020 r.   Imieniny: Lecha, Lutosław
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2019-11-18, 06:00 Michał Jędryka

Kosma Złotowski

Kosma Złotowski
Kosma Złotowski
PR PiK - Rozmowa Dnia - Kosma Złotowski
Gościem "Rozmowy dnia" był europoseł Kosma Złotowski, a rozmawialiśmy między innymi o przyjętej w ubiegłym tygodniu rezolucji Parlamentu Europejskiego, krytykującej Polskę za rzekomy zakaz edukacji seksualnej.

Michał Jędryka: W czwartek Parlament Europejski uchwalił zaskakującą rezolucję, w której czytamy, że posłowie wyrażają głębokie zaniepokojenie projektem polskich przepisów, grożących nauczycielom edukacji seksualnej więzieniem. Czy rzeczywiście taka rezolucja ma sens, bo przecież to prawo w polskim Parlamencie nie doszło do skutku?
Kosma Złotowski: Teraz powinno się włączyć Radio Erewań i powiedzieć tak: "Tu Radio Erewań. To prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody, ale tak naprawdę – Szanowni Państwo – to nie jest w Moskwie, tylko na Placu Rewolucji w Erywaniu, nie dają, tylko kradną i nie samochody, a rowery. Tak też ma się ta rezolucja do rzeczywistości. Jej autor - pan poseł Biedroń nie był obecny na sali w trakcie debaty nad tą rezolucją, nie przedstawiał jej – chociaż powinien był to zrobić, a potem w trakcie głosowania też go nie było, gdyż był gdzieś daleko od Brukseli.
Tak właśnie robi lewica, czyli buduje sobie jakiś konstrukt, żeby potem z nim dzielnie walczyć. Po pierwsze - nie ma takiej ustawy w polskim Sejmie z inicjatywy polskiego rządu. Jest ustawa "Stop pedofili" – każdy chyba się zgadza, że należy ostro karać za pedofilię. To jest projekt obywatelski, nie stoi zanim rząd i nie mówi nic na temat tego, żeby karać za edukację seksualną.
Chociaż z drugiej strony, trzeba wziąć pod uwagę, jak to jest - polskiego może uczyć polonista, który skończył polonistykę, biologii może uczyć biolog, który skończył biologię, a do tego ma jeszcze studia pedagogiczne, a żeby zostać edukatorem seksualnym wystarczy dwudniowy kurs za 500 zł. Są organizowane takie kursy i po ich ukończeniu otrzymuje się tytuł seks edukatora.

Kontrowersje wokół tego są silne nie tylko dlatego, że nie ma warunków formalnych, ale chyba również dlatego, że dotyczy to sfery bardzo delikatnej, intymnej, obyczajowej.
– Nie! Dlatego, że dotyczy to sfery, która jest bardzo modna i która wyróżnia lewicę. Lewica od 1968 roku, a w ostatnim czasie bardzo intensywnie, stawia na tak zwaną wolność seksualną, stawiając seks w samym centrum egzystencji człowieka. Seks ma być wolny, dozwolony z każdym i w każdych warunkach, o każdej porze – na to właśnie stawia lewica od lat i cała ta rezolucja jest wyrazem właśnie takiej postawy.

Taką edukację seksualną chciałaby ona również prowadzić – z tego wynika.
– Oni chcieliby przede wszystkim, żeby głównym podręcznikiem seksuologii w szkołach była "Sztuka kochania" Michaliny Wisłockiej. Ten podręcznik oczywiście jest dostępny w Polsce bez cenzury.(...)

Zobacz także

2020-01-03, godz. 06:03 Paweł Szramka Gościem "Rozmowy dnia" był poseł Paweł Szramka. Polityk podsumował miniony rok działalności klubu Kukiz'15, który połączył swoje siły z Polskim Stronnictwem L ... » więcej 2020-01-02, godz. 06:00 Prof. Zbigniew Girzyński [wideo] Słowa prezydenta Rosji, w których stwierdził, że Związek Sowiecki niczego Polsce nie odebrał, a winę za wybuch drugiej wojny światowej ponosi Polska, wywołały ... » więcej 2019-12-31, godz. 06:02 prof. Radosław Sojak [wideo] Co się wydarzyło w tym roku ważnego? O czym powinniśmy pamiętać, a co będziemy chcieli szybko zapomnieć? Czego oczekujemy w 2020 roku w polityce, gospodarce, ... » więcej 2019-12-30, godz. 06:01 Jan Szopiński [wideo] Gościem Rozmowy dnia był poseł Lewicy, Jan Szopiński. Pytaliśmy go m.in. o to, co oznacza powrót Lewicy do Parlamentu oraz co znajdzie się w zapowiadanym paki ... » więcej 2019-12-27, godz. 06:00 Piotr Król [wideo] Gościem piątkowej "Rozmowy dnia" był poseł Piotr Król, z którym rozmawialiśmy między innymi o niedawnym otwarciu odcinka drogi S5 i dalszych perspektywach bud ... » więcej 2019-12-26, godz. 06:00 Magdalena Nowak-Paralusz Jaki wymiar ma współcześnie Boże Narodzenie? Ile w świętach sacrum, a ile profanum? Jak Polacy odbierają komercjalizację świąt? Gościem Rozmowy Dnia 26 grudni ... » więcej 2019-12-25, godz. 06:00 Hanna Łopatyńska Dlaczego noc wigilijną nazywa się magiczną? Jakie obrzędy dawniej towarzyszyły Bożemu Narodzeniu? Co można a czego nie wypada robić w pierwszy i drugi dzień Ś ... » więcej 2019-12-24, godz. 06:00 Ks. Wojciech Szukalski Dlaczego chrześcijanie obchodzą Boże Narodzenie? Skąd wiadomo, że Chrystus przyszedł na świat jako człowiek i dlaczego wyznawcy innych religii wciąż oczekują ... » więcej 2019-12-20, godz. 06:30 Kosma Złotowski Gościem Rozmowy Dnia był europoseł PiS Kosma Złotowski, z którym rozmawiamy o nowym projekcie rezolucji Parlamentu Europejskiego, a także o reformie wymiaru s ... » więcej 2019-12-19, godz. 06:03 Jan Raczycki Gościem Rozmowy Dnia był inż. Jan Raczycki- prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze" w Bydgoszczy. Pytaliśmy go o przyczynę niepełnego n ... » więcej
34567