Wtorek, 21 stycznia 2020 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2019-09-27, 06:00 Marcin Kupczyk

Ireneusz Stachowiak [wideo]

Ireneusz Stachowiak. Fot. Archiwum
Ireneusz Stachowiak. Fot. Archiwum
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Ireneusz Stachowiak
O działaniach podjętych w sprawie składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i o programie wyborczym. Gościem Rozmowy Dnia był Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Zjednoczonej Prawicy.

Marcin Kupczyk: Złożył pan zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie osadów z warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka. Ma ono związek z odpadami, które trafiły na pola w gminie Jeziora Wielkie. Chodzi o miejscowość Wójcin w naszym regionie. Co wiemy o tej sprawie?

Ireneusz Stachowiak: Wiemy, że te odpady miały być tam przerabiane, kompostowane i niewykluczone, że część z tych odpadów własnie trafiała w takim celu. Natomiast bezsprzecznie wiemy, że na terenie gminy prowadzono taką grabieżczą działalność. Jeden z przedsiębiorców, który jest właścicielem okolicznych pól, zakopywał odpady, m.in. pościekowe z oczyszczalni. Kopał tam olbrzymie doły i wrzucał tam odpady i przysypywał wapnem. Tych miejsc jest kilka. Wczoraj kolejny świadek potwierdził i wskazał kolejne miejsce. Myślę, że mamy do czynienia ze skandalem na dużą skalę. (...).

Czy wierzy pan sondażom? Wskazują one od 42% do 47% dla Zjednoczonej Prawicy. To uspokaja? To przynosi radość?

To mobilizuje do pracy. Sondaże nie wygrywają wyborów, my to powtarzamy. Musimy podchodzić z pokorą do tych sondażowych wyników. W interesie państwa jest to by dalej rządziło PiS, partia, która pokazała że rządzi skutecznie, że dotrzymuje słowa, to jest niezwykle ważne. Natomiast ten najważniejszy akt, to jest 13.10 i dopiero wyborcy zdecydują czy powierzą tę misję Zjednoczonej Prawicy, na to bardzo liczę, a przypominam, do sondaży poodchodzimy z pokorą.

Grzegorz Schetyna mówił wczoraj o tym, że w Sejmie opozycja zbierze razem więcej mandatów niż Zjednoczona Prawica.

Grzegorz Schetyna od wielu miesięcy opowiada, że zjednoczenie to jest sposób na to, żeby pokonać PiS. A my się pytamy o co chodzi? O to by się zjednoczyć i przejąć władzę? My jako ugrupowanie mamy realny program, realizujemy go, pokazujemy Polakom, że jeżeli dajemy słowo to go dotrzymujemy. mamy programy socjalne, 500+, 300+, 13. emerytuję, skutecznie walczymy z mafiami vatowskimi, miliardy się znalazły, a ich miało nie być. Gdzie je znaleźliśmy? W dużej mierze w majątkach przestępców, w mafii vatowskiej czy paliwowej (...).


Zobacz także

2019-11-08, godz. 05:32 Józef Łyczak Liderzy PO, SLD i PSL ustalili kandydatów do prezydium Senatu z marszałkiem, który ma pochodzić z Koalicji Obywatelskiej, a wicemarszałkowie - z lewicy, PSL o ... » więcej 2019-11-07, godz. 06:12 Anna Gembicka Gościem Polskiego Radia PiK była Anna Gembicka, od 2019 roku posłanka na Sejm RP IX kadencji. Naszego Gościa pytaliśmy o program „Fabryka”: co może on dać tak ... » więcej 2019-11-06, godz. 06:02 Mikołaj Bogdanowicz, Janusz Halak [wideo] Gośćmi Rozmowy Dnia byli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i komendant wojewódzki straży pożarnej, nadbrygadier Janusz Halak. Przedstawili kolejną edycję programu ... » więcej 2019-11-05, godz. 06:00 Piotr Całbecki Gościem „Rozmowy dnia" był we wtorek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Zbliża się 11 listopada, więc tradycyjnie zapytaliśmy Piotra Całbeckiego o pr ... » więcej 2019-11-04, godz. 07:49 Radosław Sajna [wideo] Gościem Rozmowy jest medioznawca, prof. Radosław Sajna. Podczas Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wierzchosławicach lider tej partii Władysław K ... » więcej 2019-11-01, godz. 06:00 ks. Dariusz Okoński Kim według Kościoła Katolickiego są święci? Ilu świętych zamieszkuje niebo? Co oznacza „świętych obcowanie”? Na czym polega życie wieczne? Jak dzieci postrzeg ... » więcej 2019-10-31, godz. 06:45 Joanna Borowiak Gościem Rozmowy dnia była pani poseł Joanna Borowiak, którą zapytaliśmy między innymi o prognozy na pierwsze 100 dni nowej kadencji Sejmu, a także o ważne mie ... » więcej 2019-10-30, godz. 06:00 Jan Szopiński [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł-elekt Jan Szopiński. Pytaliśmy go m.in., czy Lewica w nowym Sejmie będzie bardziej liberalna czy bardziej socjalna? Michał Jędr ... » więcej 2019-10-29, godz. 06:00 Ryszard Bober [wideo] Gościem "Rozmowy dnia" był Ryszard Bober, senator PSL. Polityk skomentował protesty wyborcze, które dotyczą także jego wyboru do izby wyższej, odniósł się do ... » więcej 2019-10-28, godz. 06:03 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był radny Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej Radzie Miasta, a rozmawiać będziemy między innymi ... » więcej
45678