Wtorek, 21 stycznia 2020 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Samochód uderzył w barierki na S5 w Zielonce, na odcinku Białe-Błota-Toruń. Jeden pas w kierunku Torunia zablokowany
Samochód uderzył w barierki na S5 w Zielonce, na odcinku Białe-Błota-Toruń. Jeden pas w kierunku Torunia zablokowany
Samochód uderzył w barierki na S5 w Zielonce, na odcinku Białe-Błota-Toruń. Jeden pas w kierunku Torunia zablokowany
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
2019-09-20, 06:00 Marcin Kupczyk/Redakcja

Zbigniew Sosnowski [wideo]

Zbigniew Sosnowski Fot. Archiwum
Zbigniew Sosnowski Fot. Archiwum
PR PiK - Rozmowa Dnia - Zbigniew Sosnowski
Dlaczego postanowili połączyć swoje siły z ugrupowaniem Kukiz'15? Jak na niespełna miesiąc przed wyborami oceniają swoje wyborcze szanse i czy pokładają nadzieje w wyborze Polaka na unijnego komisarza do spraw rolnictwa? Na te m.in. pytania podpowiadał gość "Rozmowy dnia" – poseł PSL Zbigniew Sosnowski.

Marcin Kupczyk: Panie Pośle - jakie nastroje na niespełna cztery tygodnie przed wyborami? Pytam oczywiście w świetle sondaży i rankingów, których mamy co niemiara w ostatnich dniach?
Zbigniew Sosnowski: Trzeba zwracać uwagę na różnego rodzaju rankingi, ale nie one są najważniejsze. Ten prawdziwy, rzeczywisty ranking będzie 13 października. Dla mnie najważniejsze jest, żeby solidnie pracować i dać szansę wyborcom na ich własny wybór. To oni tak naprawdę oceniają naszą pracę i zdecydują, kto trafi do Parlamentu.

Pytam o rankingi, bo zdążyliśmy się przyzwyczaić, że pewno specyfika dotyczy właśnie Pańskiego ugrupowania – Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co wybory, to wszyscy wieszczą Wam, że znajdziecie się pod progiem, a Polskie Stronnictwo Ludowe i tak zawsze dostaje się do Parlamentu.
- Badania w ostatnim okresie nie mają wielkiej wiarygodności. Trzeba postawić pytanie, co to znaczy, że jednego dnia poparcie dla PSL-u jest na poziomie 9 proc., a za dwa dni spada do 4 proc. Raczej jest mało prawdopodobne, żeby były tak duże wahania, jeśli chodzi o poparcie.
Sondaży nie można oczywiście lekceważyć, ale przede wszystkim trzeba pracować. Głęboko wierzę, że wyborcy dostrzegają moją pracę.

Dlaczego postanowili Państwo połączyć swoje siły z ugrupowaniem Kukiz'15?
– To wynika z naszego hasła - mówimy, że chcemy łączyć Polaków. Dlatego też Polskie Stronnictwo Ludowe podejmowało różnorakie działań, aby skupiać wokół siebie jak najwięcej różnych sił społecznych, które chciałyby wspólnie z nami zbudować w Polsce prawdziwe centrum. Wychodziliśmy z naszą ofertą do różnych środowisk i w ostateczności nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele Kukiz'15, ale też inne stowarzyszenia oraz Unia Europejskich Demokratów. Dzisiaj z całą pewnością możemy powiedzieć, że Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicja Polska to nie tylko Polskie Stronnictwo Ludowe.
Pamiętam debaty chyba sprzed dwóch-trzech miesięcy, kiedy w sposób wyraźny wiele środowisk próbowało ośmieszać Koalicję Polską mówiąc, że to PSL. Dzisiaj już wszyscy wiedzą, że prawda jest inna i że Koalicja Polska - posiadająca zresztą w swojej nazwie nazwę naszego państwa, czyli coś, co jest dla nas najważniejsze – połączyła wiele środowisk i mam nadzieję, że przyczyni się do stworzenia silnego centrum sceny politycznej... (...)Zobacz także

2019-11-08, godz. 05:32 Józef Łyczak Liderzy PO, SLD i PSL ustalili kandydatów do prezydium Senatu z marszałkiem, który ma pochodzić z Koalicji Obywatelskiej, a wicemarszałkowie - z lewicy, PSL o ... » więcej 2019-11-07, godz. 06:12 Anna Gembicka Gościem Polskiego Radia PiK była Anna Gembicka, od 2019 roku posłanka na Sejm RP IX kadencji. Naszego Gościa pytaliśmy o program „Fabryka”: co może on dać tak ... » więcej 2019-11-06, godz. 06:02 Mikołaj Bogdanowicz, Janusz Halak [wideo] Gośćmi Rozmowy Dnia byli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i komendant wojewódzki straży pożarnej, nadbrygadier Janusz Halak. Przedstawili kolejną edycję programu ... » więcej 2019-11-05, godz. 06:00 Piotr Całbecki Gościem „Rozmowy dnia" był we wtorek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Zbliża się 11 listopada, więc tradycyjnie zapytaliśmy Piotra Całbeckiego o pr ... » więcej 2019-11-04, godz. 07:49 Radosław Sajna [wideo] Gościem Rozmowy jest medioznawca, prof. Radosław Sajna. Podczas Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wierzchosławicach lider tej partii Władysław K ... » więcej 2019-11-01, godz. 06:00 ks. Dariusz Okoński Kim według Kościoła Katolickiego są święci? Ilu świętych zamieszkuje niebo? Co oznacza „świętych obcowanie”? Na czym polega życie wieczne? Jak dzieci postrzeg ... » więcej 2019-10-31, godz. 06:45 Joanna Borowiak Gościem Rozmowy dnia była pani poseł Joanna Borowiak, którą zapytaliśmy między innymi o prognozy na pierwsze 100 dni nowej kadencji Sejmu, a także o ważne mie ... » więcej 2019-10-30, godz. 06:00 Jan Szopiński [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był poseł-elekt Jan Szopiński. Pytaliśmy go m.in., czy Lewica w nowym Sejmie będzie bardziej liberalna czy bardziej socjalna? Michał Jędr ... » więcej 2019-10-29, godz. 06:00 Ryszard Bober [wideo] Gościem "Rozmowy dnia" był Ryszard Bober, senator PSL. Polityk skomentował protesty wyborcze, które dotyczą także jego wyboru do izby wyższej, odniósł się do ... » więcej 2019-10-28, godz. 06:03 Jarosław Wenderlich [wideo] Gościem Rozmowy dnia był radny Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej Radzie Miasta, a rozmawiać będziemy między innymi ... » więcej
45678