Środa, 25 listopada 2020 r.   Imieniny: Erazma, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-19, 08:03 Tomasz Kaźmierski

Czarna Woda Singletrack: rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą [zdjęcia, wideo]

Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Fot. Tomasz Kaźmierski
Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Fot. Tomasz Kaźmierski
Nie jest zbyt długi, ale ważne, że jest! Może ze Świecia wezmą też przykład inne samorządy. Miasto ma coś co przyciąga rowerzystów lubiących ekstremalną jazdę.
W październiku w Świeciu nad Wisłą do użytku oddano „Czarna Woda Singletrack”. To tor rowerowy na którym poszaleć mogą miłośnicy nieco dynamiczniejszej jazdy na rowerze. Sigletrack składa się z pumptracka (krótki tor z muldami i bandami), który jest wpisany w dłuższą trasę. Całość ma niecały kilometr, jest dobrze oznakowana i dostarcza rowerowej frajdy, choć pozostawia niedosyt, gdyż chciałoby się więcej. Trudno zatem (również z powodu warunków naturalnych) porównywać obiekt w Świeciu z trasami, które znamy z gór, choćby w Świeradowie Zdroju. Można zatem tor w Świeciu potraktować jak narciarze stok w Myślęcinku, czyli jako świetne miejsce na krótki trening i sprawdzenie sprzętu przed wyjazdem w góry.

Trasę do rowerowego szaleństwa zlokalizowano wzdłuż przebiegającej przez Świecie DK 91, na malowniczym zboczu. Od lat mieszkańcy miasta narzekali, że był to teren zaniedbany – teraz się to zmieniło. Pomysł najpierw zgłoszono do budżetu obywatelskiego, ale nie znalazł tam aprobaty, natomiast władze gminy stwierdziły, że takie miejsce powinno powstać i sfinansowały budowę. Całość kosztowała 297 tys. zł.
Rowerowe szaleństwo w Świeciu nad Wisłą nazywa się Czarna Woda Singletrack. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2020-11-25, godz. 09:15 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Śmigłowiec na dyżurze. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma wreszcie swoją bazę Bydgoskie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe od środy pracuje w nowej siedzibie, wybudowanej w Żołędowie. O godz. 7.00 załoga śmigłowca Ratownik 2 rozpoczęła w niej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:56 Tadeusz Chęsy zastąpi Iwana Alejnika. Nowy patron dla inowrocławskiej ulicy Za kilka dni wojewoda kujawsko-pomorski wyda zarządzenie zastępcze zmieniające nazwę ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Według Instytutu Pamięci Narodowej ... » więcej 2020-11-25, godz. 07:04 Kto nie ma pociągu do kolei? Cięcia regionalnych połączeń! Szykują się cięcia połączeń kolejowych w regionie. Od 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. » więcej 2020-11-24, godz. 18:15 Wszystkie wnioski z Kujaw i Pomorza w drugim etapie programu Kolej Plus W sumie z całej Polski kryteria spełniło i przeszło dalej 79 z 96 projektów. Listę zakwalifikowanych wniosków ogłoszono dziś podczas wideokonferencji z udział ... » więcej 2020-11-24, godz. 15:35 Kierowco ciężarówki zdobądź „szacun”. Kampania na autostradzie A1 „Szanujmy się” - to hasło kampanii edukacyjnej prowadzonej na autostradzie A1, również w naszym regionie. Akcja ma przypominać zasady bezpiecznego poruszania ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:45 Osobiście do biura Enei? Tak, ale po wcześniejszym umówieniu Osobiste załatwienie sprawy związanej z energią to aktualnie nie lada wyzwanie. Enea - podobnie jak wiele innych firm - w związku z epidemią wprowadziła duże ... » więcej 2020-11-24, godz. 13:11 Groźny wypadek w Przyłubiu. Ranna kobieta przewieziona do szpitala Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Przyłubiu na drodze nr 10 na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Zderzyły się dwa samochod ... » więcej 2020-11-24, godz. 11:25 Świąteczna Zbiórka Żywności. Tym razem bez wolontariuszy „Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja jak co roku organizowana jest przez Banki Żywn ... » więcej 2020-11-24, godz. 09:32 Paweł Szramka o instytucji wiążącego referendum Poseł Paweł Szramka z Kukiz'15, który był gościem wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK uważa, że instytucja wiążącego referendum jest remedium na proble ... » więcej
1234567