Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-21, 19:46 Marcin Doliński/Redakcja

Którędy pobiegnie droga S5 z Grudziądza do Ostródy? Są 4 opcje

Węzeł Nowe Marzy na skrzyżowaniu A1 i S5. /Fot. GDDKiA/inzynieria.com
Węzeł Nowe Marzy na skrzyżowaniu A1 i S5. /Fot. GDDKiA/inzynieria.com
Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1, z Grudziądza do Ostródy przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Według prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, najlepszym wariantem dla rozwoju miasta i gminy byłby wariant zakładający budowę dodatkowego mostu na Wiśle.
- GDDKiA przedstawiła cztery warianty przebiegu trasy S5, łączącej A1 z Ostródą. Pierwszy zakłada budowę nowego węzła autostradowego na wysokości Sarnowa i dalej przebieg wariantem południowym w stronę Ostródy - ten wariant jest rekomendowany przez GDDKiA. Drugi wariant zakłada wykorzystanie naszego węzła Grudziądz, i przebieg też linią południową przez Biały Bór, ale ten teren jest trudny, mocno zurbanizowany, co wiąże się z koniecznością wielu wyburzeń - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Trzecia opcja: przebieg przez Grudziądz, po linii dzisiejszej trasy średnicowej. Ten wariant jest nie do zaakceptowania, bo zwiększałby ruch w mieście i też byłoby dużo wyburzeń.

Czwarty wariant, tzw. północny, zakłada wykorzystanie węzła Nowe Marzy i budowę nowego mostu na Wiśle, na wysokości Parska. Ewentualnie można wykorzystać węzeł Warlubie i budowę nowego mostu autostradowego. Ten wariant wpłynąłby pozytywnie na rozwój północnej części Grudziądz (...).

Wariant jest droższy od poprzednich, o prawie 2 miliardy złotych.

Teraz wszystkie propozycje zostaną poddane konsultacjom społecznym. Droga ma mieć około 100 kilometrów długości, połączy województwa kujawsko-pomorskie i warmińsko - mazurskie.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-11-23, godz. 21:02 Są pieniądze na place zabaw i plenerowe siłownie. Dla wsi i małych miasteczek Wsie i małe miasteczka z naszego regionu mają szanse dostać pieniądze na miejsca do wypoczynku i zabawy. W poniedziałek (23 listopada) rozpoczął się nabór wni ... » więcej 2020-11-23, godz. 19:12 W pożarze zginęła matka i trzy córeczki. Będzie surowsza kara dla sprawcy? Prokuratura chce surowszej kary dla sprawcy tragicznego pożaru w Inowrocławiu, w którym zginęła 31-letnia kobieta i jej trzy córeczki w wieku: 3 miesiące, 4 i ... » więcej 2020-11-23, godz. 18:16 5 tys. szczepionek przeciw grypie m.in. dla seniorów i podopiecznych DPS-ów Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu w środę (25 listopada) rozpocznie szczepienia przeciwko grypie. W ramach miejskiego programu z darmowych szczepi ... » więcej 2020-11-23, godz. 15:17 Prezydent Bruski: Weto dla unijnego budżetu to koniec inwestycji w Bydgoszczy - Rozbudowa ul. Nakielskiej i trasy WZ, inwestycje w odnawialne źródła energii czy przebudowa kanalizacji deszczowej - to przykłady bydgoskich inwestycji, któ ... » więcej 2020-11-23, godz. 14:25 Troska toruńskich posłów o inwestycje ważne dla Bydgoszczy i regionu Toruńscy posłowie Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha i Tomasz Lenz przedstawili wnioski do budżetu państwa na przyszły rok. To między innymi: nowy przeb ... » więcej 2020-11-23, godz. 13:31 Znów ogień na składowisku opon pod Unisławiem. Co tam się dzieje? Groźnie na składowisku opon w Raciniewie, w niedzielę znów pojawił się tam ogień. » więcej 2020-11-23, godz. 12:03 Marihuana, amfetamina, psychotropy. Narkotyki poszły z dymem! [wideo, zdjęcia] Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili 105 kg różnych narkotyków. W piecu spłonęły: marihuana, amfetamina i środki psychotropowe. Poli ... » więcej 2020-11-23, godz. 09:50 Strajk pielęgniarek w czasach zarazy? To byłaby tragedia! - Rząd musi spełnić obietnice o podniesieniu naszych płac, a także poprawić warunki pracy - powiedziała Radiu PiK Halina Peplińska-szefowa regionalnego oddzia ... » więcej 2020-11-23, godz. 08:03 Apeluje, by Bydgoszcz nie zabiegała o odłączenie Collegium Medicum od UMK Posłanka Iwona Michałek skrytykowała działania, które mają doprowadzić do wyłączenia Collegium Medicum ze struktur Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. » więcej 2020-11-22, godz. 18:18 Emerytowany nauczyciel i wychowawca z Torunia. Wojciech Wielgoszewski nie żyje Toruński pedagog zmarł w niedzielę rano. Na Facebooku żegna go przyjaciółka Maria Mazurkiewicz. - Szczególnie jestem Mu wdzięczna za lata wspólnej pracy, gdy ... » więcej
1234567