Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-14, 18:25 Michał Zaręba/Redakcja

Nowe ognisko Covid-19 w DPS w Inowrocławiu. Są też nowe miejsca dla chorych

- Sytuacja w regionie jest trudna, ale pod kontrolą - ocenia Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Miejsc dla chorych jest dość duża liczba./fot. Pixabay
- Sytuacja w regionie jest trudna, ale pod kontrolą - ocenia Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Miejsc dla chorych jest dość duża liczba./fot. Pixabay
Wkrótce do szpitali w regionie trafi 89 respiratorów i 49 kardiomonitorów. Poza tym, powstaną kolejne 243 miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem - to dobre wiadomości. Zła wieść jest taka, że mamy kolejne ognisko Covid-19 w domu pomocy społecznej, tym razem w Inowrocławiu.
- Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. - Ostatniej doby stwierdziliśmy 356 nowych przypadków koronawirusa, 370 osób jest w szpitalach, 32 osoby potrzebują wsparcia respiratorowego. Mamy 757 miejsc dostępnych w szpitalach w regionie, co daje nam stabilność i spokój, jeśli chodzi o opiekę nad nowozakażonymi. W Urzędzie Wojewódzkim powstała specjalna linia koordynująca, która kontroluje obieg pacjentów potrzebujących wsparcia.

Wkrótce do szpitali trafi 89 respiratorów i 49 kardiomonitorów. Dzięki temu, a także dzięki dobrej koordynacji pracy służb medycznych i sanitarnych województwa, w powiatowych szpitalach przybędzie 234 miejsca dla koronawirusowych pacjentów.

- Jeśli chodzi o testy, wykonujemy ich przeszło 3 tysiące dziennie. Wymazy są pobierane przez system drive thru, a tych punktów jest 26. Wymazy zlecają POZ - ty, poza tym mamy 17 karetek wymazowych pracujących pod kierownictwem Sanepidu, testy są także wykonywane w laboratoriach szpitali leczących chorych z Covid-19. Laboratoria mamy zabezpieczone, zdarzają się pojedyncze przestoje, ale globalnie sytuacja jest pod kontrolą. Robimy tyle testów, ile potrzeba.

Zła wiadomość jest taka, że w 6 regionalnych domach pomocy społecznej są ogniska koronawirusa. Nowe ognisko pojawiło się w dps-ie w Inowrocławiu. Koronawirusa stwierdzono także w 19 szpitalach.

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu zamknęła placówkę. W DPS-ie potwierdzono już 32 przypadki zakażenia koronawirusem.

- Chorzy zostali odizolowani od pozostałych osób - powiedział Polskiemu Radiu PiK Artur Kisielewicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Więcej w materiale Michała Zaręby.
Mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz

Wiadomości lokalne

2020-10-23, godz. 21:04 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej 2020-10-23, godz. 17:04 Ułatwienie dla chorych oraz przybywających na kwarantannie. ZUS sam pozyska informacje z Sanepidu Spore ułatwienia dla osób, które przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. By otrzymać zasiłek, nie będzie już konieczne osobiste dostarczenie decyzj ... » więcej 2020-10-23, godz. 16:07 Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji! Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary. » więcej 2020-10-23, godz. 15:05 Kreatywny ogrodnik z Dąbrowy Biskupiej. Niestety, hodowla nielegalna 19 rosnących krzaków konopi oraz blisko 20 kg suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia na jednej z posesji w gminie Dąbrowa Biskupia. » więcej 2020-10-23, godz. 13:59 Koronawirus u księży i kleryków. Seminarium zamknięte do odwołania Ognisko koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 os ... » więcej 2020-10-23, godz. 12:32 Wiadomo już gdzie powstanie szpital uzupełniający dla chorych na covid-19 Szpital uzupełniający dla pacjentów z covid-19 dla województwa kujawsko-pomorskiego powstanie w Ciechocinku. » więcej 2020-10-23, godz. 12:00 Poseł Piotr Król: - Nie możemy sobie pozwolić na ponowne zamknięcie Poseł Piotr Król, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że tak zwana droga środka, którą proponuje premier Mateusz Morawiecki to kompromi ... » więcej 2020-10-23, godz. 10:00 Do maja 2021, kierowcy muszą uważać na trasie Białe Błota - Szubin Na drogowej mapie naszego regionu pojawiło się nowe utrudnienie. Jest związane z budową drogi ekspresowej S5 i potrwa kilka miesięcy. » więcej 2020-10-23, godz. 09:09 Cmentarz nie ucieknie. Świąteczne odwiedziny można rozłożyć w czasie! W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyty na bydgoskich cmentarzach - to komunikat Za ... » więcej
1234567