Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-05, 14:58 Redakcja

Wójt Warlubia usłyszał wyrok za wyłudzenie pieniędzy z kasy gminy

Zapadł wyrok w sprawie wójta Warlubia Krzysztofa M./fot. Pixabay
Zapadł wyrok w sprawie wójta Warlubia Krzysztofa M./fot. Pixabay
Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zamiast półtora roku bezwzględnego więzienia. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna wójta Warlubia. W czerwcu 2019 roku sąd w Świeciu uznał, że Krzysztof M. wyłudził z gminnych pieniędzy około 80 tysięcy złotych.
Rzecz dotyczy remontów wiaduktów w Warlubiu, Rulewie i boksu na śmietniki w Lipinkach. Gmina zapłaciła firmie budowlanej za przeprowadzenie prac. Roboty jednak nie zostały wykonane.

- Sąd brał pod uwagę między innymi to, że kara ma mieć cel resocjalizacyjny - uzasadniał wyrok ogłoszony 5 października sędzia Sławomir Ciężki.

- Mając na uwadze postawę oskarżonego, i to, że w lokalnej społeczności cieszy się on dużym szacunkiem, te okoliczności przemawiają w naszym mniemaniu za tym, że orzeczenie kary bezwzględnej byłoby karą zbyt rażąco surową.

Zawieszenie wykonania tej kary ma doprowadzić, przede wszystkim do realizacji celów, które są orzeczone jako środki karne, czy też środki probacyjne, bądź też obowiązek naprawienia szkody. Przypomnę, iż w tym wyroku mamy orzeczony środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk, jak również obowiązek naprawienia szkody. Osadzenie oskarżonego, wykonanie kary bezwzględnej, skutkowałoby trudnościami w realizacji tego środka - to fragment uzasadnienia wyroku.

Krzysztof M. nie może też przez 5 lat pełnić kierowniczych funkcji z jednostkach samorządu. Wyrok jest prawomocny. Wójt Warlubia nie chciał komentować orzeczenia sądu. Po wyjściu z sali rozpraw nie rozmawiał z dziennikarzami.
Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-12-04, godz. 09:07 O krok od pożaru w szpitalu w Bydgoszczy! Przez niedopałek! Strażacy udaremnili w nocy pożar w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Tuż przed godz. 3.00 na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w ... » więcej 2020-12-04, godz. 08:15 „Świąteczny Stół Pajacyka” - zamów jedzenie i pomagaj! Każdy może pomóc, zamawiając dziś (4 grudnia) posiłki z restauracji i kawiarni uczestniczących w specjalnej akcji Polskiej Akcji Humanitarnej pn. „Świąteczny ... » więcej 2020-12-04, godz. 06:20 Po ciężkim przebiegu COVID-19, rehabilitacja w bydgoskim centrum pulmonologii Silne osłabienie mięśniowe to jeden z objawów, na który skarżą się ozdrowieńcy z COVID-19, którzy szczególnie ciężko przeszli zakażenie i mieli poważne proble ... » więcej 2020-12-03, godz. 18:58 Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzieleni ... » więcej 2020-12-03, godz. 17:27 Niepełnosprawni są jak inni. Mają prawo być szczęśliwi 47 projektów na kwotę 19 mln zł, z których skorzysta łącznie ok. 10 tysięcy osób - to tegoroczne działania kujawsko-pomorskiego oddziału Państwowego Funduszu ... » więcej 2020-12-03, godz. 16:21 Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorc ... » więcej 2020-12-03, godz. 15:28 W regionie opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. Będzie ślisko! [wideo] Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią! Czwartkowe opady słabego śniegu wieczorem i w nocy przejdą w opady deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoled ... » więcej 2020-12-03, godz. 13:03 300 tys. zł dla ofiary księdza-pedofila. Apelacja oddalona, zapłaci m.in. diecezja bydgoska Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odszkodowania dla ministranta molestowanego przez ks. Pawła K. Diecezja bydgoska i archidiecezja wrocławska mają solidarnie ... » więcej 2020-12-03, godz. 12:19 Wójt Jeżewa po COVID-zie oddał osocze [informatory dla ozdrowieńców i chorych] Osocze  ciągle jest potrzebne. To lek, który może uratować komuś życie.  Wójt gminy Jeżewo Maciej Rakowicz - jako ozdrowieniec - sam dał przykład i zachęca  d ... » więcej 2020-12-03, godz. 11:27 Publicznie znieważył prezydenta RP, był pijany. Może trafić na trzy lata do więzienia 48-letni mieszkaniec Torunia odpowie przed sądem za publiczne znieważenie prezydenta RP - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o incydent z 19 lipca. Akt ... » więcej
1234567